[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

Všem děkuji za pozitivní názory :)

PS: v pátek jsem jel z práce domů, iPad hodil na palubku a pustil Google Maps se satelitníma mapama. Jak to dopadlo? Musel jsem se zamknout v autě, protože jsem na všech semaforech a kolem MHD zastávek byl středem pozornosti :D :oops:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Jelikoz si planuji iPAD 16GB Wi-Fi koupit z CZ distribuce (Datart ci Alza) chci se zeptat na jednu vec,davam to sem protoze nechci zakladfat nove tema a tohle je tak trochu obecna diskuze.
jedna se mi o live stream ceskych stanic,na AppStore jsou CT24,Z1,Ocko a snad i neco dalsiho,kdysi jsem je mel na iPhone a kvalita obrazu u pripojeni pres moji Wi-Fi co mam doma 4-5Mbit byla moc dobra.
Pokud to nekdo pouzivate mohli by jste dat screen ci napsat jak to vypada na 10" displeji co ma iPad?
Za temito aplikacemi stoji ceska Mediawork ale nikde nemuzu najit v jake kvalite stream pres svoje servery vysilaji....je to alespon DVB-T 720x576 nebo nizsi?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Hnykda

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Hnykda »

Ahoj, není to vůbec odpověď na tvojí otázku, ale chtěl bych ti doporučit nějaký iPad koupit z druhé ruky. Já jsem totiž o iPadu taktéž uvažoval, ale rozhodl jsem se že ho nekoupím, ačkoliv to bylo na spadnutí (týden zpátky). Na aukru i jinde lidé prodávají plno iPadu, kt. dostali pod stromeček a neumějí s ním, nechtějí ho (to je často, když je někdo zvyklý na např. windows - najednou to jde jen s iTunes atp.). Často to byli měsíc použité iPady i s pouzdrem, osobní předání, platba v hotovosti, se zárukou :) .
Např. zde: http://aukro.cz/item1409343121_apple_ip ... _obal.html
Ale je tam i plno jiných, zrovna těch 16 GB Wifi je tam dost, většinou kolem 10000 i s obalem. Není tam často v popisu uvedená záruka, lidi na to z nepochopitelných důvodů zapomínají, ale když jim napíšeš, většinou jí mají.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

No diky ja ale na aukru nemam ucet zkusim jiny inzeraty s telefonem ci mailem ale nelibi se mi tenhle jak jsem postoval vcera co mu rikas levota co? http://mobil.bazos.cz/inzerat/8183729/A ... 900-kc.php
Preferuji osobni predani nejlip v praze zkousel jsem asi dva v bazaru zde ale uz jsou fuc....posilat nekomu prachy na ucet a pak se modlit aby me nevoj... to nemam zapotrebi.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Hnykda

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Hnykda »

Já bych to nebral... Jak to není osobní předání... Navíc 24 měsíců po celém světe je divné, protože ve státech je jen 1 rok záruka (tak jako ve většině i evropských zemí). To mi fakt přijde lepší to aukru, kdo to máš právě potvrzené tím účtem :) .

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Moc diky za tipy,zatim jsem zkusil asi sest inzeratu vc. tech zde na foru okolo 10k a bud uz jsou fuc nebo kupujici nereaguje,jeste pockam a kdyz se nepovedem koupim jej fungl novy zde: http://www.datart.cz/katalog/Tablet-APP ... B-HCZ.html cena je vyborna (jestli vis o ceskem e-shopu s lepsi sem s nim).
Co mi ale stale vrta hlavou je prave ta cena.....jakto ze apple iPady tak zlevnil,iPhone se vzdy prodavyly/ji okolo 15k a cena se prakticky nikdy nehla,iPad 16GB s Wi-Fi a 10" stoji bezne 12k,obri displej jen teda neumi volat ale i tak,nechapu.
Prijde mi ze chtel apple konkurenci a poli androidu uplne smest a asise mu to povedlo,jedina kunkurence muze bejt Samsung GALAXY TaB ale ten ma 7" TFT ne IPS a pohybuje se okolo 15k a vic: http://www.datart.cz/katalog/Tablet-SAM ... y-Tab.html
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Killingman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: stř úno 13, 2008 7:36 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Killingman »

Gekko gecko píše:jedna se mi o live stream ceskych stanic,na AppStore jsou CT24,Z1,Ocko a snad i neco dalsiho,kdysi jsem je mel na iPhone a kvalita obrazu u pripojeni pres moji Wi-Fi co mam doma 4-5Mbit byla moc dobra.
Pokud to nekdo pouzivate mohli by jste dat screen ci napsat jak to vypada na 10" displeji co ma iPad?


Jelikož to jsou všechno aplikace pro iPhone, pojede ti to v malým okýnku uprostřed s možností jej 2x zvětšit, ale kvalita nic moc - spíš nic než moc... Na iPhone to vypadá rozhodně lépe
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Jasne myslel jsem si to,nemas poneti chystaji mediawork i verzi pro iPad resp zlepseni rozliseni samotneho stramu? Dekuji.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

offtopic: galaxy tab ma pekny slusny display. mal som ho vyse mesiaca pozicany. V podstane som nevidel ziadny vazny rozdiel voci ipadu. nemusis sa toho bat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Diky rony jeste nevim ale vic se mi libi iPad a navic stoji 12k a galaxy okolo 15k...celkem nechapu jak muze bejt mezi temito tablety takovej rozdil a viz. muj prispevek vyse....cena iPadu je podle me za 12k perfektni....i iPhone je drazsi,Apple chce ostatni tablety prevalcovat a myslim ze se mu to podari.
Jediny slusny je Galaxy TAB pak Archosy no a solidni cina je i muj Q721....to ostatni a obzvlast s VIA jako Eken M001/002/003,aPAD a dalsi je odpad....promin za OT.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Metalgirl »

No, ještě dodám, na co kupovat použitý iPad za 10 tis., když nový v istyle 16 GB wifi stojí 11 990?

Ten galaxy tab jsem držela v ruce a mě to připadalo hrozně nepřehledné, přeplácané a navíc se to sekalo, možná tím, jak každý do toho na prodejně rýpal, možná něčím jiným. Navíc ten display jako protáhlá nudle mi připadal nepřirozený. Ale nemůžu říci blíže, to rony si s ním nějakou dobu hrál, on ví více :)

Teď koukám na ten čt24 stream, ještě to je na koukatelné úrovni.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Jasne nekde jsem to psal v datartu maji fungl novy zan 11890kc takze asi tak a na inzeraty mi stejne nikdo neodpovedel.
CT24 stream pres aplikaci na appstore pry jede ptal jsem se i jinde ale stram ma mizerny rozliseni akorat tak pro iPhone jak se to roztahne pres celej screen je to mazanice....snad vydaji update pro iPad a zvysi rozliseni streamu alespon na klasiku DVBT tedy 720x576
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Metalgirl »

Zase až tak rozmázlé to není, ale na hranách, jako na konci tváře a tak, jde to nižší rozlišení poznat. Ale není to žádná tragédie, jako kostičkování a spol., ještě je to koukatelné.

Mohli by ale udělat verzi pro iPad, však čt24 na svých stránkách přímo nabízí i stream ve vyšším rozlišení. Tak by to mohli nějak přetransformovat na iPad, jelikož zprávy se z toho čtou blbě, když člověk aplikačku roztáhne na 2x, tak písmenka jsou kostičkovaná.

Jinak, nikde okolo sebe iStyle nemáš? Já mám v Ostravě a kupovala jsem ten iPad tam.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

V praze stopro a hned nekolik ale tady mi vychazi nejlevneji: http://www.datart.cz/katalog/Tablet-APP ... B-HCZ.html
Kupodivu nejsou iPady tak nedostatkove jako P a maji je skladem,kdyz jej obejdnam pres e-shop s osobnim vyzvednutim ta ena plati a datart mam stanici autobusem od baraku.

Ze jeste otravuji s tou CT24kou mohla by jsi prosim dat nafoceny screen jestli mas moznost? diky :P (Neni tu smajlik mrk...)
CT ma ivysilani ales streamuji v WMV ktere nezvlada jak muj soucasny android tak iPad...ry snad budou prechazet na flash takze jeste horsi....pitomci :x
Situace okolo streamovani ceskych tv na androidu me prestava bavit viz muj prispevek/ky zde: http://androidforum.cz/post150741.html#p150741
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

na rovinu: vidim ipad, vidim galaxy tab. Ku galaxy tab priloxi niekto obalku a v nej 50 euro.

Beriem ipad.

Poznam oba, ja radsej ipad. Ale nevylucujem, ze Android niekoho uchvati., je to take bludisko pre ludi, co by to drzali v rukach len tak aby objavovali a nic ine nerobili.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Diky ni ja jako prvotinu zvolil ten lepsi cinskej MIDroid Q721 jinde prodavany jako HSG X5A a dalsi,slape moc dobre ale na iPad nema o tom neni rec.
Dneska jsem iPada v datartu okukoval zapnuty a je to fakt pastva pro oci,displej je vynikajici i pri velkem odklonu od poz. osy se na IPSku jen mirne ztmavi ani nejde do zluta coz u IPSek byva zvykem proste perfekt.
V ruce jsem jej pravda nemel prodavaci nikde a tak jsem jen koukal zkrze sklo zamcene vitriny,vedle byl take zapnuty Galaxy TAB velikoste temer shodny s mym Q721 a ac jsem se velikosti iPadu s 10" tak trochu bal neni to tak hrozne....navic diky tomu ze je to ctverec vypada lip nez obdelnik u 7palcu.
Kdyz uz jsem na nej nemoh chmatat aspon jsem si osahaval prodavane pouzdro griffin za 999kc takze mam o velikosti predstavu.
No zatim, vaham.....prodat Q721 se mi nedari a dokud slape jak ma zustanu u nej ale kdo vi cu mi zejtra rupne v kouli a vyrazim pro jabko

EDIT: :roll:
No tak ja vam, nejak nevim....jako ze se gekon jmenuji jsem uplne v riti.
Ze cekat na 2ku nema podle me smysl jsem uz psal/naznacil ale ted i bojuji s otazkou potrebuji/vyuziji iPad vubec? o penize nejde tech 12k do toho dam...kdyz si vzpomenu jak jsem pred sedmi lety kupoval po tydnu rozvrzaneho mob Siemense CX65 za 9.9k v MP jsou na me mrakoty ale to je mimo.
Pouzivam ted cinu s Androidem jak jsem psal tu lepsi zadny aPAD ci Eken/Umax,zejmena M003 iPad na prvni pohled zdarile imituje...tak z pul metru :mrgreen: ,mam to prakticky jen na net,youtube a na pozadi nejaky to kecani jak jsem zvyklej na PC prevazne z ceskeho humoru no a cetnost vyuziti tak 2-krat tejdne+nedele.
Vim ze je iPAD nedostizny stejne z nej budu nadsenej jako kdyz jsem v roce 07 poprve kioupil za 12 P iPhone 8GB a mrznul v zime na balkone,chytal volne wifi a snazil se jej vysvobodit skrze tehdy jedinou cestu jailbreakme nebo jak se to jmenovalo....nabourani se do TIFF skrze chybku co tam nechali vyvojari,ale jak rychle me chytne tak rychle se zase pusti,jako iPhone zkratkam omrzi a casem prijdu na to ze na ten web i to zelezo co se mi ted vali v supleti staci.....kvuli hodinovymu vecernimu brouzdani prevazne na zpravodajskych webech je pro me mozna iPAD zbytecny,je to sice luxus to je pravda,valet se vecer pred spanim v posteli,v kline mit "telku" a nemuset drepet u velky hucici bedny pod stolem.

Predem prosim za odpusteni vsechny kteri se vrhnou do cteni meho misty neprehledneho slohu budu se v delce postu snazit mirnit...na forech jsem jak kafemlejnek v realu az tak ne :P
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Hnykda

iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

Ahoj.
Tak po dnešním vydání iPadu 2, jsem se i já rozhoupal si ho pořídit (konkr. 3G verzi 16GB). Původně jsem chtěl MBP 13", ale update mě neuspokojil. Koupím pravděpodobně v budoucnu (možná další popř. přes-další update.)
Chtěl jsem se tedy zeptat, zda tu někdo reálně používá iPad ve škole (nejlépe na střední) a jak se s ním pracuje.
Mám ideu, že v něm budu mít učebnice v PDF (co najdu), budu si v nich moc podtrhávat (co půjde), dělat si záložky, vedle stránky poznámky, nějakou tu prezentaci (jednoduchou, velkou normálně na stolním), jestli stačí SW klávesnice nebo je lepší HW bluetooth klávesnice, jaké apps je nutno dokoupit, příslušenství, pohodlí, jestli z toho nebolí oči...
Hlavně bych prosil lidi, kteří ho mají. Je mi jasné že se neobejdu bez iWork atp.
Ale kdyby měl někdo něco do mlýna, určitě přispějte.

Co se týče počítače který by sním byl v syncu, nejspíše půjde domů iMac 21". To by snad mělo stačit, MBP bude asi na příštích dvou letech. Je mi jasné, že iPad nenahradí MacBook (právě kvůli výkonu), ale jestli to někdo používá jako sběrač informací a práci si odvede na iMacu. To mě zajímá :)

Díky

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

iPad do školy?

Příspěvek od haasteren »

Jsem ze skoly uz nejakej ten patek ( sakra skoro uz 19 let co jsem se potil na potitku) Ipad pouzivam jako notes, ctecku knih a hlavne multimedialni gaucing . Presne k tomu k cemu byl stvoren. Myslim ze je to idealni pomocnik prave do skoly a tam bych si jej naprosto uzil ( my jsme cmarali do ctvereckovanyho sesitu)

Urcite je to lepsi volba nez notebook pokud mas doma stacionarni pocitac.

Ja krome prace uz na stolnim nic nedelam vse si vyridim na ipadu, kalendar, posta, poznamky, nacrty, zaznamy ze zasedani, internet a v neposledni rade i nejakej ten filmecek. Zenu mam na materske a ta hp vyuziva na mail, facebook atd.

Drzim palce a at slouzi , klidne bych sel do starsi verze ...

Apropo mam 3g verzi ( internet za 1 Kc ) , vyuzivam tak z 2% ostatek pokryje wifi ( doma, prace, kavarny atd) radeji nez 3g ( pokud nelpis na gps) si vezmi 32 GB verzi

Hnykda

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

To já přemýšlím právě i o Wi-fi verzi a JB, net bych si do něj tahal přes 3G z iPhonu (v případě nutnosti, mám tam ten za 90 kč s FUP 150 MB).
A jak se na něm píše? Doporučil by jsi ext. klávesnici? A co říkáš na tu novou podložku, myslíš, že je využitelná? Asi bych šel rovnou do nové verze btw. :)
GPS mám také na iPhonu, takže není co řešit a 32 GB verze prosím k čemu? :D
Hudby mám v iP málo, nějaká 2 GB, častěji syncuju, podcasty zaberou tak další 2 GB, videa taky max 2 GB a zbytek je na ostatní, by mohlo stačit dalších 13 GB na těch pár aplikací :) .
A poznámky děláš a synchronizuješ v čem?

Qwuiddo

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Qwuiddo »

Ahoj mám macbook a přítelka má iPad, dost často si ho půjčuju (půjčoval) do školy, tak si myslím, že můžu srovnat.
K iPadu máme něco podobného jako ZaggMate s klavesnici, takže se na tom píše opravdu krásně, ta SW klávesnice mi moc nevyhovuje. Nicméně mě štve, že si např. nepustíš žádné video zpravodajství, stream videa, nefunguje mi na tom bankovnictví a spoustu dalšího, kvůli čemu je dobrý opravdu tak akorát k televizi nebo do postele, na filmy na cesty a na vyřizování administrativy (což dělám na iphonu) atd. Proto používám MBP ve škole. Je to opravdu pohodlnější a plně funkční (MAC OS je daleko pohodlnější než neustále zvětšování a optimalizování iOS - veř mi, že tě to hlavně ve škole přestane brzo bavit v tom spěchu.
Nicméně si myslím, že si to malujes opravdu moc růžově. Nevim sice na jakou skolu chodis, ale psat podrtrhavat a jeste dalsi blbinky kolem stihat rozhodne nebudes, kdyz jsem zacinal v prvaku mel kazdy pred sebou notebook a tedka po 4 semestrech pouziva kazdy papir a pero (propisku). Je to nejrychlejsi, nejpohodlnejsi, nemas problem s tabulkami, vzorci, kresbami atd ....

Toť můj názor.

Hnykda

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

Neboj, jsem realista, jen se ptám zdali s tím někdo zkušenost má.
Jsem ve třetím ročníku, někde (např. chemie, fyzika) je mi jasné, že se bez papíru a tužky určitě neobejdu. Jde spíš o předměty kde si fakt musím psát, jelikož to profesorům nestačí jen z učebnice (děják, čj, bižule, zsv...). Tam mě prostě psát nebaví a na počítači by to bylo určitě praktičtější.
Zatím to ale přeci jen vypadá, že půjdu nejdříve do MBP. Dával jsem si to kolem a kolem, a asi ho stále využiji lépe.
Díky

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: iPad do školy?

Příspěvek od toncek »

iPad nemám, ale reaguju na ten dotaz o poznámkách :)

Doporučuju Awesome Note - aplikace je dostupná, jak pro iPhone, tak pro Ipad. Dalo by se říct, že je to takový lepší klient k Evernote - poznámky se ti synchronizují s evernote účtem.

Používám verzi na iPhonu - jak místo defaultní aplikace notes, tak místo oficiálního klienta Evernote. Navíc verze pro iPad je mnohem více "vymazlená".

Pokud by tě ovšem nezaujala, tak rozhodně doporučuju nějakou aplikaci, která ti ty poznámky bude ukládat někde do cloudu. Je to jednoznačně praktičtější a dostaneš se pak k nim odkudkoliv. Viz zmíněný Evernote, který má také klienta pro Mac/PC.

A ještě poznámka k tvému rozhodnutí. Díváš se na to špatně. iPadem počítač nenahradíš. :wink: Proto bych asi volil nejdříve nějaký počítač..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Qwuiddo

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Qwuiddo »

Podle mě je MBP lepší volba. Navíc jsem zapomněl na psaní diakritiky "ěščřžýáíé", to je s iPadem opravdu >pomálé< peklo :-)

Hnykda

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

@toncek: Znám, mám :D .
@Qwuiddo: To mě nenapadlo :P

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

TAG: slimak13

Dovolím si s odstupem času aktualizovat mé využití pro iPad, které je oproti poslední verzi upravené a rozšířené do slohové podoby :D

Apple iPad jsem zakoupil začátkem prosince 2010. Rozhodl jsem se pro variantu s 32GB pamětí jako ideální střed včetně 3G modulu pro časté připojení k internetu mimo Wifi sítě. iPad jsem kupoval se záměrem pořídit takové zařízení, kde budu moci v první řadě konzumovat obsah mnoha kategorií od zábavy až po produktivitu?. Jednotlivé body bych stručně shrnul takto.

- Přenosné zařízení, kvalitní konstrukce
- perfektní výdrž baterie
- Okamžitá připravenost k provozu, push notifikace?)
-Vyřizování standardních záležitostí ?(emaily, sociální sítě, internet, editace dokumentů, podpora cloud řešení, využití vzdálené plochy ? RDP, TeamViewer?)
- Zábava ve formě her a multimédií ?(TV, rádio, video?)
- Snadné ovládání, jistý a propracovaný dotyk a gesta
- Okamžité reakce a přepínání spuštěných aplikací
- Obsah, jeho nákup a aktualizace tvořen do jediného systému

i?Pad mi především slouží pro běžné prohlížení webu, k čemuž používám prohlížeč iCab Mobile Browser, který spojuje perfektní práci s několika otevřenými taby po vzoru desktopových prohlížečů. iCab obsahuje mnoho dospělých funkcí od importu záložek z Mozilla Firefox, automatické vyplňování přihlašovacích formulářů, integrovaný download manažer s podporou otevření s asociovanou aplikací, Youtube downloader, filtry, blokování reklam, apod. Netové funkce mi iPad tedy plně obstará, včetně přístupu přes firemní extranet nebo internetové bankovnictví Servis24 . Samotné prohlížení stránek je velmi pohodlné, rychlé a díky iCabu je kombinace záložek?/tabů a podporou gest ideální záležitostí. Za dobu využívání iPadu jsem neměl nutkání po obsahu ve formátu Adobe Flash, proto také zcela nerozumím lidem, kteří nadávají na absenci Flashe a považují tuto absenci za zásadní. U pár jedinců se mi podařilo zjistit, že priorita v této absenci se zpravidla rovná nemožnosti přehrávání obsahu na serverech tn.cz, stream.cz ?(již je v plánu aplikace pro iOS v podobném kabátku jako Youtube), případně jiných, takže ve finále, "alespoň dle mého pohledu" se nejedná o zásadní problematiku?. Další z činností mohu jmenovat prohlížení AppStore, který zde nevyzdvihuji jako výhodu, spíše jako interní a nedílnou součást samotného OS ?(stejně jako má android svůj Market?). Často prohlížím AppStore dle TOP žebříčku nebo jednotlivých kategorií, protože obsah ve formě aplikací a her je na špičkové úrovni a dává mi možnost výběru širokého spektra aplikací a her od zábavy až po produktivitu?. V současné době mnoho vývojářů aplikací, her a webových serverů, které byli známy především z desktopových OS, případně jako samotné internetové aplikace a služby, se zdařile a v hojném počtu objevují jako samostatné verze pro iOS. Jejich díla jsou tak často zdařilejší, než jejich webové stránky, případně desktopové varianty. Jako názorný příklad bych uvedl aplikaci FlighRadar24, která slouží fanouškům letectví sledovat civilní letecký provoz na celém světě včetně informací o čísle letu, typu letadla, fotografie letadla po aktuální rychlost a výšku letu, případně startovní a cílovou destinaci. Zejména u této aplikace trávím mnoho času. Mezi další aplikace včetně těch českých mohu zmínit další řadu kvalitních a zajímavých aplikací, jejíž seznam naleznete níže.

Jako další z pravidelných činností, které na iPadu využívám, je konzumace informací a zpráv, kdy aplikace psané pro iOS se k tomuto účelu vyloženě vybízí. Pravidelně čtu zprávy, novinky a zajímavé informace. K tomuto účelu zpravidla využívám aplikace Pulse Reader, případně MobileRSS HD, které nabízí synchroniza?ci z RSS kanály z Google účtu. Jako další informační zdroj stojí za pozornost aplikace ČTK, která slouží pro pohodlné čtení zpráv z domova a zahraničí. Dále si stahuji časopisy v PDF formátu a následně si je kategorizuji v aplikaci iBooks, kde jsou přehledně uspořádané včetně náhledu úvodních obálek. Nesmím také opomenout interaktivní časopis ?Computer? a ?Jen pro muže?, které jsem v papírové formě nikdy nečetl ani neměl potřebu si jej kupovat. Teprve interaktivní podoba a platba jedním kliknutím ze mě udělala pravidelného čtenáře. Samotné čtení je tak obohaceno o zajímavé interaktivní prvky ve formě videí, rozhovorů, či obrázků. Videa v iPadu nemám a v dlouhodobém to nemusím ani plánovat. Pro sledování filmů využívám aplikaci Air Video, která po lokální síti ?(případně mimo ni?) streamuje nasdílený obsah přímo do iPadu a to nejen na úrovni vnitřní sítě, ale i z venku. Mohu tak prakticky sledovat veškeré filmy ?(od SD po HD 1080p?), které mám uložené v počítači a to přímo, kdy konverze a náročnost na výkon probíhá na straně počítače, případně zvolit offline konverzi pro budoucí přenos do iPadu. Jediná nevýhoda spočívá v neustále zapnutém PC. Pro případ, že bych si konvertoval filmy přímo do iPadu, mám již zakoupený přehrávač Buzz Player, který video soubory přehraje bez nutné konverze do Apple formátu. Když ještě zůstaneme u streamování, chtěli by jste si přehrát full HD filmeček bez sdílení disků či pomocí app Air Video, případně plynule přehrávat obsah ve Flash formátu a k tomu ještě plně ovládat PC? Není problém. V případě slušné konektivity využívám aplikaci Splashtop, která pracuje na principu vzdáleného ovládání počítače se vším všudy (včetně aero). K tomuto účelu je potřeba nainstalovat klientskou aplikaci do lokálního počítače. Poté ho můžete libovolně ovládatm případně spustit filmeček v jakémkoliv přehrávači, roztáhnout na fullscreen a kochat se plynulostí. Má osobní zkušenost je taková, že se jedná o jedinou takto unikátní aplikaci na AppStore, která je naprosto funkční a přehrávání video obsahu je plynulé. Výkon přebírá samotný počítač a tak je potřeba jen dobrého připojení. Aplikace funguje jak na lokální sítí, tak i mimo ni. Autoři uvádějí, že zpoždění přenosu může být 100ms. Je libo televize? Není problém. Pro tento účel používám běžný DVB?-T USB modul AverTV HD Pro, který mám připojen k domácímu počítači. Díky aplikaci DVB Viewer streamuji všechny naladěné TV kanály jak po lokální síti, tak i mimo ni. Aplikace DVB Viewer je plně optimalizována pro použití iPhone?/iPad, takže po přihlášení přes veřejnou IP adresu vás uvítá příjemné rozhraní s přehledem kanálů, EPG, časovačem nahrávání a v neposlední řadě výběrem rychlosti streamu dle aktuálního připojení.

Co se týče samotné produktivity, zpracovávám a vyřizuji poštu ze čtyř emailových schránek, z toho jedna definovaná jako firemní Exchange. Práce s integrova?ným emailovým klientem je snadná a dobře operativní. iPad mě naučil se dlouze nevykecávat po emailu, ale reagovat stručně a výstižně. Pro samotnou práci s dokumenty využívám kancelářský balík QuickOffice Mobile Suite, který podporuje editaci a obousměrný přenos s využitím cloud řešení od GoogleDocs, Dropbox a dalších včetně standardního odeslání přes email. Dokument tedy jednoduše otevřu, upravím dle potřeb a následně zpět uložím. Tímto jsem získal efektivní práci s dokumenty nevyžadující nutnost použití USB flashky. Pokud nastane v QuickOffice zádrhel v podobě komplikovanějších tabulek, dokument nechám otevřít v Pages nebo Numbers, které jsou v kompatibi?litě ohleduplnější. Zde mohu využít cloud řešení taktéž od Dropboxu díky WebDav pomocí služby DropDav (thx "mrzic"), případně dokument odeslat emailovou formou či uložit v paměti přístroje. Zde se bohužel nenabízí cloud řešení přes Google Docs, ale je možné využít cloud od MobileMe iDisk, které je zdarma po dobu 60?-ti dní, po této době je potřeba účet zrušit, případně zaplacením prodloužit. Na všech cloud řešení, zejména Dropbox a GoogleDocs mám veškeré office dokumenty včetně prezentací a dalších souborů, mohu tak snadno a efektivně přistupovat odkudkoliv.

Ja?ko další činnost, kterou často využívám, je vzdáleného připojení a to jak k domácímu počítači, tak firemnímu serveru. Občas se také naskytne případ, kdy vzdálenou pomocí mohu vyřešit problém u známého. K tomuto účelu mi plně slouží velmi známý Team Viewer HD, případně iTap, který komunikuje přes standardní RDP protokol včetně NTLA ověření. Máte tak k dispozici pohodlné a hlavně plnohodnotné ovládání, které je díky dotykům a gestům velmi intuitivní. Pro další potřeby je v AppStore další řada aplikací na bázi VNC nebo MobileMe. Když nedělám nic z výše uvedeného, tak pařím jak o život, forma zábavy je na iPadu neskutečně návyková a neplatí to pouze pro jednoho hráče. Zmínil bych velmi zajímavé hry jak po stránce hratlenosti?, grafiky, tak dlouhodobé zábavy, např. Angry Birds, Angry Birds Season, Cut the Rope, Flight Control HD, Reckless Racing, Defender Chronicles HD, Dungeon Defenders: First Wave, Dungeon Hunter 2, Dead Space, Mrazík HD ?(CZ?), Polda 2 ?(CZ?), C&C: Red Alert, Cover Orange, Plants vs Zombies, Zombie War HD a mnoho dalších velmi kvalitních her, které se postarají o mnoho hodin zábavy. Nedávno jsem zakoupil aplikaci Navigon Europe, takže se využití opět o něco více prohlubuje, ale přiznám se, že když jsem měl na palubce iPad a spuštěnou navigaci, často jsem byl u MHD zastávek středem pozornosti :DD. Pokud se mi iPad jen tak válí na stole, tak spustím aplikaci Gaze, která prezentuje pěkný krb s příjemným zvukem praskajícího dřeva. Kolegyně, když to viděla, tak jsem ji pomalu nedostal z kanceláře.

V souhrnu tedy využívám iPad především na internet, dále jako primární příjem informací ve všech formách od zpráv po magazíny a v neposlední řadě ke konzumaci zábavy. Co se týče produktivní činnosti od kreslení grafů, vytváření dokumentů a prezentací, vzdáleného připojení, práce s emaily, je iPad díky možnosti pořízení kvalitního obsahu kvalitním a především rychlím pomocníkem. Jestli mi chce někdo tvrdit, že iPad není vůbec na menší produktivitu?, tak je trouba, co nechtěl investovat pár éček do aplikací, které to snadno a velmi pohodlně zastanou, včetně oboustranné synchroniza?ce s podporou cloud řešení. Jedna věc je železo, to je jako každé jiné, ale kvalitní softwarová forma a jeho obsah z iPadu dělá dobrý a užitečný přístroj, který osobně snadněji a častěji využiji, než notebook. Tím ale netvrdím, že iPad notebook nahradí, to v žádném případě? Kdo kupuje iPad s myšlenkou náhrady notebooku, tak pohoří. Často vytýkaný USB port nepovažuji za zásadní nedostatek, protože formu cloud řešení považuji za příjemnější a dostupnější formu. Nicméně nebudu předstírat, že představa USB portu by nebyla příjemná a dost věcí by šlo řešit jednodušeji a hlavně univerzálně. V domácnosti mám k dispozici stolní počítač a notebook, který po koupi iPadu využívám velmi zřídka. V současné době mi notebook leží ve skříni a počítač pouze streamuje video obsah a TV kanály. Každé ráno, zaplout zadkem do křesla, ťuknout do iPadu a mít informace okamžitě před sebou, je silně návyková záležitost. Další věcí je uzavřenost iOS systému, přes to prostě vlak nejede, ale na druhou stranu, co byste tak nutně chtěli na iPadu modifikovat? Mám pocit, že ve finále nic. Že by to byla odezva z doby Windows Mobile 5?/6 a úprav registrů a různých modifikací? To je sice hezká věc, ale myslím si, že většinu z nás, kteří si s chutí prošli slavnou cestu s Windows Mobile, to dlouho bavit nebude a obávám se, že taková doba úprav a ladění už dávno odzvonila. Osobně v současné době raději využiji rychlý, stabilní OS s obsahově propracovano?u stránkou 3rd aplikací a her, kde je zachována 100% kompatibili?ta. Aktuálně, jako majitel telefonu s OS Android 2.3 a letitý uživatel Windows Mobile považuji tento systém taktéž svým způsobem za uzavřený, protože mě samotného nenapadá, co bych na Androidu mohl upravit nebo modifikovat. Má myšlenka tím směřuje k obsahu a jeho využitelnosti?, který prioritně udává směr v použitelnosti daného zařízení.

Ta?k a to je zatím mé resumé s iPadem. Jaký jsem si udělal závěr? Člověk nemusí být ovce, stačí, když ví, co od toho čeká a je schopen nalézt řešení namísto nesmyslných debat o použitelnosti daného zařízení, kterému nebyl schopen věnovat trochu času.

Te?nto popis zde slouží k tomu, aby případným zájemcům či aktuálním majitelům nastínil, že s iPadem se dá řešit mnohem více, než je uváděno ve veřejných diskusích plných žabomyších válek, které jsou tvořeny zakomplexova?nými lidmi bez znalostí daného přístroje, jeho problematiky, případně lenosti utratit nevelké finance k pořízení obsahu. Budu rád za případné reakce?/dotazy v diskusi, ale pouze rozumnou formou.

Zde přináším přehled zajímavých a velmi kvalitních aplikací, které osobně používám.

PRODUKTIVITA:?
* iWorks Pages ?- kancelářský Word editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* iWorks Numbers ?- kancelářský tabulkový editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* QuickOffice Mobile ?- kancelářský balík, podpora 2007, obousměrné propojení s Google docs, případně Dropbox.
* GoodReader ?- univerzální prohlížeč mnoha formátů od TXT, PDF po Office dokumenty, sdílení přes Wifi, propojení s Google Docs ?/ Dropxbox a jinými službami včetně FTP.
* TeamViewer HD ?- známý klient pro vzdálené ovládání počítače.
* iTap RDP ?- propracovaný klient pro vzdálenou plochu přes RDP včetně NTLA, ověřování dostupnosti připojení, náhledy, pěkné GUI?)
* Voice Memos ?- záznamník, umí běžet na pozadí.
* Dropbox ?- nativní aplikace pro přístup?/otevírání?/upload ke Cloud řešení.
* Google App ?- přehledný rozcestník ke službám Google.
* Awesome Note ?- úkolovník, diař, notes, synchroniza?ce s Google Docs, notifikace, propracované a přehledné GUI, zálohování po Wifi.

MULTIMÉDIA:
* Air video ?- streamování videa z počítače do iPadu, výkon přebírá PC, možnost offline konverze.
* Splashtop ?- připojení jako vzdálená plocha, umožňující přímo bez prodlevy přehrávat videa a flash formát, výkon přebírá PC, jednoduché a hlavně plynule funkční.
* Buzz Player ?- přehrávač mnoha video formátů s podporou titulků bez nutnosti konverze. Podpora media streamů včetně Windows Media nebo Air Video, dále SMB a jiné.
* Adobe Photoshop Express ?- zjednodušený grafický editor, podpora uploadu na Facebook, případně Adobe účet.

ZAJÍMAVOSTI:
* FlightRadar24 Pro ?- sledování leteckého provozu, fotografie aktuálního letounu, informace o letu, nemá prodlevu v refreshi.
* FlightBoard ?- zobrazení příletových?/odletových tabulí dle výběru letiště z celého světa.
* Heritage ?- obsáhlé fotografie a popisy zajímavých míst celého světa.
* Live Cams HD ?- webové kamery z celého světa, filtrování dle mnoha kritérií.
* Meteoradar CZ ?- sledování aktuálních dešťových srážek, informace z meteo stanic, webové kamery, pěkné GUI.
* Recepty ?- souhrn mnoha receptů dle výběru surovin, případně obtížnosti.
* Star Walk ?- brouzdání oblohou s podporou kompasu. Zobrazení souhvězdí dle natočení iPadu na oblohu, popisy, zajímavé fotografie.

INTERNET:
?* iCab Mobile Browser ?- internetový prohlížeč, taby, mnoho nastavení. Další kvalitní varianty Mercury Web Browser případně Atomic Web.

KOMUNIKACE:
* Friendly Plus for Facebook ?- špičkový Facebook klient, přehledné a rychlé GUI, příjde mi, že funkcemi má navrch nad nativní FB aplikací pro iPhone?)
* TuneIn Radio ?- internetové rádia včetně českých, zaměřuje také pozici, výběr vysílače, možnost nahrávání, propracované GUI včetně ikon stanic, volba streamu.
* IM+ Pro ?- multi komunikační klient FB?/Skype?/ICQ?/MSN a jiné, push notifikace, možnost nastavení XX hodin po vypnutí.

INFORMACE?/NOVINKY:
* ČTK ?- zprávy z domova a zahraničí v přehledném GUI.
* CNN ?- nejznámější celosvětové zpravodajství, články, rozhovory a videa.
* FlipBoard ?- prohlížení RSS zdrojů, případně Facebooku nebo Twitteru v časopisovém kabátku.
* Pulse News ?- čtečka RSS s podporou GoogleRSS v pěkném kabátku.
* AppAdvice ?- informační magazín přinášející novinky a recenze app ze světa iOS
* Computer HD ?- časopis Computer z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app.
* ForMen HD ?- časopis ForMen z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app
* Volkswagen Das ?- magazín o vozidlech Volkswagen, videa, reklamní spoty, highlihty modelů.
* National Geographic HD ?- výborný magazín z oblasti objevů, přírody, vesmíru, poznávání, apod.
* iKatastr HD ?- katastralní mapa
* Zlaté Stránky HD ?- hledání firem a lidí včetně mapy
* Google Earth ?- mapy z dílny Google včetně vrstev a panoramat

NÁSTROJE:
* Navigon ?- propracovaná automobilová navigace
* GPS HD ?- zobrazení detailních informací o GPS
* Clinomter ?- propracovaná vodováha
* Shazam ?- odposlech skladby a zobrazení jejího názvu
* Wake ?- probouzení počítačů ?- Wake on Lan
Naposledy upravil(a) Slimák dne úte dub 05, 2011 10:17 am, celkem upraveno 4 x.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od ls8 »

Tyjo to je slohovka. Ale perfektně jsi vystihl možnosti iPadu. Bravo!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od mrzic »

Slimák píše:Co se týče samotné produktivity, zpracovávám a vyřizuji poštu ze čtyř emailových Pokud nastane v QuickOffice zádrhel v podobě komplikovanějších tabulek, dokument nechám otevřít v Pages nebo Numbers, které jsou v kompatibi?litě ohleduplnější. Zde ale mohu pouze dokument odeslat emailem, uložit v paměti přístroje, případně využít cloud řešení od MobileMe iDisk, které je bohužel zdarma pouze po dobu 60?-ti dní. Na všech cloud řešení mám veškeré office dokumenty včetně prezentací a mohu tak k souborům přistupovat odkudkoliv.



Jen upozornění, iWork má také přístup k datům na Dropboxu. Více jsem psal zde viewtopic.php?p=343729#p343729
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Julek »

vyborne napsane, muzu to dat na iPhone.cz ?

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Golf »

Pěkná slohovka. To by si opravdu zasloužilo pověst někam, kde to bude pěkně na očích... Třeba i na MyEgo.cz :crazy:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

Julek: mas muj souhlas, me jmeno je Petr Sybol

Golf: safra, jen to neeee :D

Vsem diky :beer:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Slimak
Prosim v povedenem "clanku" :lol: zminujes apps Gaze bude jiste dobra ale na iPhone mi ji ApStore nenajde...je nejaka alternativa nevis?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

frantod
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 22, 2010 2:21 pm

[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od frantod »

Radosť čítať. Vďaka.
Po tvojom "príspevku" si aj poslední co vahajú musia iPad kúpiť. :)
* iPhone 5s Black 16Gb, iOS 8.1.1
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 6
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 7 /chyba, už by som neupgradoval :(
* iPad 16Gb Wi-Fi, iOS 4.2.1,
* iPad Mini 16Gb Wi-Fi, iOS 7
* iMac
* Macbook Air 2013

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

ja stale vaham,mam se zbavit te androidi sragory mivvy Q721 s mizerne fungujicim TFT a divnou rychlosti nebo ne?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Hnykda

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Hnykda »

Co čekáš, že ti odpoví 90% uživatelů na Apple fóru? ZBAVIT! :D
Nemá kapacitní displej a multitouch, Android (doufám, že alespoň už ne ten Eclaire 2.1), rychlost je občas dost podivuhodná (právě kamarád tuhle hračku má), aplikace, no, radno mluvit :D .

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

sragora mivvy ta zbytocne pripravila o kolko o 200 dolarov? to je tretina ceny ipadu a niekolko mesiacov(?) casu, ktory si tym stratil :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Nejdřív jsem nevěřil že po discountu na webu apple se bude prodávat za 9k i v ČR ale je to tak,jen si člověk musí pospíšit...za chvíli budou pryč.
http://www.datart.cz/katalog/tablety-a- ... RER=318946
http://www.kuptolevne.cz/mac-store/ipad ... u-486.html
http://www.dtpobchod.cz/ipad-16gb-wi-fi_d27831.html

rony
No stál před vánocema asi 4.8k ale to ještě iPADy stály přes patnáct.....kdyby tehdy stály 9 není co řešit.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

mrzic píše:Jen upozornění, iWork má také přístup k datům na Dropboxu. Více jsem psal zde viewtopic.php?p=343729#p343729

Děkuju Ti, hned jsem vyzkoušel a je to skvělé řešení. Doplním do slohovky :)
mrzic píše:Slimak
Prosim v povedenem "clanku" :lol: zminujes apps Gaze bude jiste dobra ale na iPhone mi ji ApStore nenajde...je nejaka alternativa nevis?

to bohužel netuším, zda je alternativa ke Gaze, zkus se podívat do sekce aplikací pro iPhone, případně tam vznést dotaz.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

@Gekko gecko: ked vyhladavas v AppStore na PC tak to hned nenajde musis si vyfiltrovat iba "apps" vlavo mas ponuku co chces hladat, inak skusal si to najst priamo z iPadu tam by ti to malo hned najst :wink:

inak ked nieco nevies najst resp. nevies ci sa to nachadza v tvojom AppStore tak navstiv stranky http://www.appshopper.com a tam to najdes mas tam link a ked kliknes na "buy now" presmeruje ta do iTunes a ked kliknes na aplikaciu, ktora sa nenachadza v tvojom AppStore tak ti to napise :)

platena verzia 0,79?
http://itunes.apple.com/sk/app/gaze-hd- ... 71871?mt=8

lite free verzia
http://itunes.apple.com/sk/app/gaze-hd- ... 96883?mt=8
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

dodulo
Dík hafane :ROFL: :wink:

Abych se vrátil k tématu o kterém tenhto topic je,stále váhám zda do iPADu jít či ne.
Včera vlastně předevčírem jsem si ho ošahával (samo iPaD :D ) na prodejně datartu kde jej teď mají za 9390,-kč a tak mě uchvátil že jsem jej už málem koupil.....je tu ale jiná potíž: Co potom se stávajícím iPhonem který jsem koupuil od člověka na inzerát zde: před týdnem.
Zjišťuji totiž že v práci a přes den z něj jen a pouze volám a na to mi stačí normální Motorola VE538 kterou mám něco přes rok jako pracovní foun.Plně potenciál iPhone využívám až odpoledne/k večeru kdy serfuji na interfernetu :D ,koukám na youtube či jen tak blbnu však víte a právě k tomu je iPAD jako stvořený,se stejně intuitivním ovládáním a ladností ovšem na 9,7" TFTčku.Na iphone je net také naprosto v pohodě ale iPAD má jeen "neduh" jako všechny výrobky Apple: Jakmile jej jednou vezete do ruky už jej z ní nechcete pustit....fakt jsem se od něj na prodejně nemohl odtrhnout.
Vidím to tak že patrně podám inzerát a iPhone prodám zde na fóru,kupovala jsem jej ještě s roční O2 zárukou za 7k takže tak 6500kč...holt tu pětistovku obětuji..kdyby měl někdo zájem tak SZ jsem z prahy nebo v příslušné sekci.¨
Nebo kdyby někdo chtěl svůj iPAD za mého iPhone 3GS vyměnit a je z prahy ať se ozve....patřičný doplatek z mé strany samozřejmostí,nejsem ještě pevně rohodnut ale asi to tak udělám.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

adiooo

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od adiooo »

čau lidi, chtěl bych se zeptat, na ebayi se objevily první iPady 2 a tak jestli myslíte že je rozumné to tam koupit? popř. se tam v průběhu následujících dnů určitě další objeví ;)

Odpovědět