iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania Cons

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
amdatlon1
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 647
Registrován: úte lis 25, 2008 3:49 pm

iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania Cons

Příspěvek od amdatlon1 »

Nový model iPhone 4S má odstránené problémy s výraznou stratou signálu, ku ktorej prichádza u iPhone 4 ak užívateľ na ľavej strane telefónu rukou spojí dve oddelené časti antény nachádzajúce sa v kovovej obrube telefónu.

Vo svojich meraniach opravenie problému v iPhone 4S potvrdila aj organizácia Consumer Reports, ktorej detailné merania v minulom roku exaktne potvrdili problémy iPhonu 4.

Consumer Reports testovala iPhony v miestnosti izolovanej proti vonkajšiemu elektromagnetickému žiareniu s vlastným emulátorom základňovej stanice a u iPhonu 4 potvrdila pri slabšej úrovni signálu výraznú stratu signálu na úrovni schopnej zapríčiňovať prerušenie hovoru a obmedzenie rýchlosti dátovej komunikácie.

Problém podľa aktuálnej správy Consumer Reports pretrváva aj u kusov iPhonu 4 predávaných v súčasnosti a tento model organizácia užívateľom naďalej neodporúča.

Aj iPhone 4S, ktorý má takmer rovnaký vonkajší dizajn ako iPhone 4, používa antény vo vonkajšej kovovej obrube. V 4S ale podľa informácií prezentovaných pri predstavení telefónu Apple používa technológiu, ktorá umožňuje "inteligentne prepínať medzi jeho dvomi anténami pre odosielanie a príjem".

U testovaného iPhonu 4S organizácia nezaznamenala problémy s nízkou výdržou, na ktoré sa sťažujú viacerí majitelia iPhonu 4S aj ďalších Apple zariadení po prechode na iOS 5. Apple problémy už potvrdila a avizovala ich opravenie v aktualizácii iOS, čím su presne spôsobené ale v krátkom stanovisku pre americké médiá neuviedla.

http://dsl.sk/article.php?article=11691
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od tvosi »

zajimave, ale ja doma telefon presne tak jako ctyrku chytim a signal sleti :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od airmt »

Fakt? Viděl jsem videa, kde ten telefon zakrývali komplet obouruč a signál dolů nešel nebo spadnul jen o čárku. To samé u IP4 byla úplná ztráta z plného signálu.
Máš aspoň lepší signál než s IP4?

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od tvosi »

to sice ano, ale sleti mi doma na 3G z 3 carek na No signal :wink: az bude cas, tak to natocim :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

bax_cz

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od bax_cz »

Zdravim, mam stejny problem, telefon na stole ukazuje 3-4 carky (-89dB ve field testu), vezmu jej do ruky (normalni uchop v prave ruce, zadne silove svirani) a za chvili "No service"
http://img706.imageshack.us/img706/1148/photo1b.png
http://img64.imageshack.us/img64/8788/photo2y.png
iPhone 4S 32GB bez bumperu, iOS 5.01

Neco je i na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=6Us2ZD_TRl0

tvosi píše:to sice ano, ale sleti mi doma na 3G z 3 carek na No signal :wink: az bude cas, tak to natocim :wink:

Gart
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 30, 2011 7:08 pm

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od Gart »

Taky mi signál vypadává a to tu mám plný signál! Mrzí mě že první zkušenosti s iPhonem jsou takovéto :(

První iOS 5.0.1 mi udělalo z iphonu těžítko a po výměně za nový kus s iOS 5.0 zase padá signál při uchopení do rukou... a to ho mám v celokrytu...

rembaz

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od rembaz »

tak ja som mal doma problem so signalom, casto vypadaval aj na mojom starom iPhone 2G a aj na najnovsom iPhone 4s, dnes mi prisiel nan cover a signal sa ocividne zlepsil, nepada a mam minimalne o palicku viac, tak neviem, neviem...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od jeenik »

Tak mam doma taky cihlu, iP 4s fw 5.01, najednou "zadny signal".... Da se to nejak resit kdyz nechci cekat na vyrizeni reklamace, nebo u t-mobile take vymeni na pockani? Kdy vyjde 5.1? Bude ten problem vubec resit?

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od Marek »

Skušal si stare dobre restore bez obnovy zo zalohy?
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 4S má opravenú stratu signálu, potvrdili merania

Příspěvek od jeenik »

zkoušel, je to pak o něco málo lepší, ale baterie odchází stále rychle (přes noc na nula...) a "žádná služba" už tam mám místo T-mobile CZ také....
tak kdy už bude update, nebo mám reklamovat přístroj? (koupeno u T-mobile, jak dlouho trvá reklamace?)

Odpovědět