Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Jailbreaknete si iPhone 3G, navzdory tomu že příjdete o záruku?

Ano jailbreaknu, příjdu tak o možnost reklamace.
181
47%
Ještě nevím, podle toho co nabídne Installer. (Cydia)
98
26%
Neudělám to, chci záruku a možnost reklamace.
105
27%
 
Celkem hlasů: 384

fales

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od fales »

Co vsechno se muze pokazit na iPhonu jailbreakem, krome sw poskozeni touch vrstvy, jak pise Maximus-CZ?

kbenes

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od kbenes »

Touch vrstvu JB urcite nepokazi, tim si bud jistej...
je to zasah do SW...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Beavers »

fales píše:Co vsechno se muze pokazit na iPhonu jailbreakem, krome sw poskozeni touch vrstvy, jak pise Maximus-CZ?

Přečti si znovu, co Maximus napsal. Míní tím, že jdyž iP jailbreakne, ztratí tím záruku, a když se u telefonu vyskytne nějaká vada (jako příklad uvádí, že by přestal fungovat touch-screen), bude nahranej. JB tuto nebo podobné závady nezpůsobuje.

fales

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od fales »

Ok, uz chapu, myslel jsem, ze jailbreaknuti muze nejak neobnovitelne poskozdit systemove soubory. To s tou zarukou chapu...

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od whisky96 »

JB nie je nelegalny (je tu o tom samostatne vlakno), nepride ta zatknut policia ani ta nebude nikto zalovat ...

ale to ze stratis zaruku to samozrejme plati... je to porusenie EULA

zbynda

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od zbynda »

Ted jde jeste o to, jestli pri podpisu o prebrani telefonu budes tu EULA podepisovat. Protoze do iPhona se da dostat i jinak nez pres iTunes, kde tu EULA musis potvrdit (ale priznam se, ze jsem ji necetl, tak nevim, jestli je tam i zminka o iPhonu).

jenicekk

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od jenicekk »

tak to tak procitam, a mam smiseny pocity, proste ja jailbrake provedu okamzite jak ho vytahnu z krabice, jsem zvyklej na moje apps, na moje funkce ktere v zakladu nenabizi, mam chytrej telefon a chci ho vyuzivat na 100 procent, a az se pokazi tak tam v dfu modu soupnu novej oficialni firm a uz vydim jak nejaky servisni technik skouma adresarovou strukturu a hleda balast po zbilejch aps, popripade ho vyrakvim uplne ze nepujde zapnout a reknu ze nevim jak se to stalo a ze prosim o nahrati noveho firmwaru, lidi jde o vec ne tak to tak nehrotte :D

Cajkowski
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 26, 2007 2:11 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Cajkowski »

Mam takovy dotaz. V jinem vlakne pise zamestnanec jednoho z operatoru, ze pry maji u iphone poznamku - nerozebiratelny. Tj. pokud se vam rozbije treba baterka tak udajne dostanete novy iphone na vymenu. Myslite si, ze nekdo bude resit jestli naaaahodou nebyl jailbrejknuty?
22.8.08 Iphone 3G 16GB Black Vodafone CZ - sim T-mobile ;o)

superfik

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od superfik »

Almi: citát zmazaný.prečítaj si FAQ,ako správne citovať príspevky.


!!!! Cislo karty do App Store se zadavat nemusi !!!!!

engel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: stř črc 30, 2008 1:18 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od engel »

Včera jsem byl na prodejně v Palladiu a ptal se na to, zda když přístroj bude reklamován, zda vymnění kus za kus a bylo mi řečeno, že ano, ale až po té, co to projde jejich softwarem od Apple, který zjistí, zda v iPhone nebyl proveden nějaký SW zásah jako jailbreak atp... tak nevím, zda to pozná i po restore nebo jak, ale prodejce říkal, že ano, věřte ovšem prodavači..

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od caesar »

Tak nejak nechapu,proc je tohle v sekci novinky

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od geoRG77 »

Ví někdo o nějakém případu ze zahraničí, kdy by po jailbreaku a následném restore neuznali záruku? Hledal jsem na modmyifone, hackint0shi i jinde, ale bez výsledku. Tedy nikoli bez výsledku, ale spíše se všichni shodli, že to na záruku nemá vliv (samozřejmě pokud lze provést restore po objevivším se důvodu k reklamaci).

Osobně se mi nezdá, že by to mělo mělo vliv na záruku, protože:
1. Baseband není patchován jako kvůli odbloku
(není tedy ani důvod používat Virginize, pokud by někdo měl chut argumentovat tímto :) ).
2. Bootloader se nemění
(proto není nutné používat BootNeuter, koneckonců ani neexistuje pro 3G).
3. Po DFU restore je obnoveno kompletní tovární nastavení, oba disky by také měly být v původním stavu.

OLi_2.0

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od OLi_2.0 »

lenze bez jailbroknutia prides o minimalne polovicku a viac radosti ako vam vas iphone moze ponuknut :roll:
Naposledy upravil(a) OLi_2.0 dne pon srp 25, 2008 11:15 am, celkem upraveno 1 x.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od whisky96 »

nie som si isty, ze chapem, co si chcel tymto prispevkom povedat ...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od ls8 »

ad geoRG77: ano, pokud se dela jen jailbreak a neprovadi se odblok bootloaderu a basebandu, staci udelat jen restore a nikdo nepozna, ze byl telefon drive jailbroken.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

OLi_2.0

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od OLi_2.0 »

whisky, vela aplikacii v app store nenajdes, a cydia ci installer ti ponuknu to co app store nema, ak chces z tvojho iphonu iba telefonovat a posielat sms, obcas si vypocut ipod, tak potom nemusis nic robit. Ked ale chces posielat mms, telefonovat zo skype, natacat video a mnoho ineho tak musis jailbreaknut..

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od ls8 »

Tahle veta uz dava smysl, narozdil od tveho predchoziho prispevku ;)
Whisky samozrejme vi co prinasi jailbreak, snazil se to ale postavit tak, ze si kazdy musi rozmyslet, jestli chce provadet zasah do firmwaru a riskovat pripadnou ztratu zaruky
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od vbruno »

Tady je proste trosku nevyhoda lidi, kteri vlastnili nebo vlastni puvodni iPhone. Tam jina moznost nez jailbreak nebyla a nebylo co resit. Tim padem sly do iphonu nainstalovat vsechny aplikace. Ted je iPhone 3G a lidi zvyli na tyto aplikace urcite hodne bojuji s tim, zda jailbreak udelat. Clovek, jehoz prvnim iphonem je iphone3G a dal za nej nemale penize nechce prijit o zaruku. Stejne je to u me. Prijit o zaruku proste nechci a mam asi vyhodu, ze nevim o co prichazim. Muj nazor ale je, ze u "hracky" za 10tis je luxus nemit zaruku. Nikomu to ale nevnucuju :-)
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od geoRG77 »

Jak jsem psal výše, všechny změny jsou vratné (samosebou pokud lze provést DFU restore) a není tedy důvod, proč by si měl přijít o záruku.

JB ti ale nenutím, jen by měli lidé znát pravdu :)

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

vbruno měl přecejen trochu pravdu DFU restore jde sice udělat, ale pouze pokud iPhone pujde. Pokud se vám ho podaří dostat do stavu kdy DFU restore nepůjde udělat. Je po záruce a tím pádem v podstatě i po iPhonu... :( Řeším momentálně to samé...
:roll: JB či ne, toď otázka... :roll:

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od geoRG77 »

No... zdá se mi to, nebo jsem to samé napsal: "samosebou pokud lze provést DFU restore"?

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od scorpi »

Osobně by mě zajímalo, kdy nejde dostat ičko do DFU. Jedině když bude odpálená deska a potom je to naprosto jedno jestli je jailbreake nebo ne.

Jinak jestli jailbreakovat jsem se rozhodoval asi 30 sekund, než jsem ho vytáhl z krabice :twisted:

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

Třeba poničené home nebo power tlačítko (myslím vymačkané), špatný konektor, a možná další věci...

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Carabei »

a pokud je iP ve stavu kdy neni mozne se dostat do DFU, je pak vubec mozne se do iP dostat aby se zjistilo zda-li s nim uzivatel neco delal? docela pochybuji, ale pokud me nekdo pouci budu rad :wink:

jinak do DFU je mozne se dostat i bez mackani tlacitek. Na teto strance po cervenym textem.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

To se tedy omlouvám a děkuji za doplnění mých informací. Každopádně servis pokud nevyhoří deska se do iPhone dostane (například výměnou vadné komponenty), ale vy tuhle možnost v některých případech mít nemusíte. (podle mě je jailbreak dobrá, ba dokonce super, věc ale i já osobně se bojím problémů spojených s případnou reklamací a proto hledám i ty nejhorší varianty (nepůjde udělat DFU restore). Pokud mi někdo dokáže že se to stát nemůže budu jen a jen rád a do jailbreaku se hned s chutí pustím.

majty

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od majty »

oni i ty vnitrnosti se daji na internetu sehnat... :wink:

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

Pravda ale potom se opět dostáváme do situace při které ztratíme záruku (otevřením iPhonu).

IPeIPa

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od IPeIPa »

takže sem našel forum kde se tohle řeší a pakliže restore uděláte záruku vám uznají, ale přímo to asi zjistí jen pár lidí no

Jo to forum http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=384327

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

Můžete někdo potvrdit tuto informaci? Pro mě je celkem zásadní. :D

majty

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od majty »

potvrzene to bude az nekdo bude reklamovat jailbreaknuty telefon tady u nas coz si myslim ze este nikdo nedelal :)

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

takže pro mě je závěr takový že dokud to bude únosné zůstanu u iPhona bez JB. A teprve pokud mě to naštve nebo někdo potvrdí možnost reklamace JB iP udělám JB také...

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od scorpi »

Špatně čtete pánové! Na zdejším foru je info, že dnes kdosi reklamoval prasklý kryt na jailbreakovaným ajfounu a bez mrknutí oka mu ho vyměnili :wink: Bohužel si nevzpomenu na nick, ale určo to najdete, když se budete trochu snažit.

Diablo

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Diablo »

... doporucuju Jailbreak okamzite po koupi iPhonu , bez Jailbreaku prichazite o spoustu uzitecnych veci , viz par prispevku vis - Cydia , Installer , nataceni videa , moznost menit temata , moznost crackovat aplikace , Intelliscreen , lepsi prace s EBooky , moznost pouzit iPhone skoro jako Flashku , moznost pouzivat NES Emulator na hry , moznost zahrat si Quake4iPhone , a spousta spousta dalsich veci a do budoucna toho bude jeste vic .... myslim ze to za to riziko stoji ..

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

Tak zrovna ten quake4iPhone mě dost zaujal. Mohl by jste zde připsat odkud (popř. jak) ho do iPhona instalovat?

joysi

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od joysi »

Stale nad jailbreakom uvazujem. Uz by som aj zaruku ozelel. Ale stale tu citam kolko ludi tu ma problemy po jailbreaku, tak som stale na vazkach ... (raz nejde mail, niekomu wifi, potom to zas mrzne ... ) tak neviem ..

Diablo

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Diablo »

To Joysi : Vetsinu tehto problemu si uzivatele zpusobuji sami tim ze nepostupuji presne podle navodu apod. , vetsina se take tyka pouze iPhonu 1. generace , navic 99% Softwarovych problemu jde u iPhonu vyresit a postupy jsou zde na Foru .
Jestli te zaruka zas tak nezajima tak se u Jailbreaku neni prakticky ceho bat , je dulezite proste procitat Forum a je vzdy nutne vedet co vlastne delas ale jak jsem psal 99% Softwarovejch problemu se da vyresit.

To Sad69 - Ten Quake je dostupny zdarma na Cydii v sekci Games , je samozrejme nutny Jailbreak ....

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

Děkuji za rychlou odpověď. Upřímě řečeno ten quake je pro mě vcelku zásadní informace :)

Diablo

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Diablo »

Necekej od toho zadne zazraky ale ovladani je vcelku uchazejici a je to dobre odreagovani ....

sad69

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od sad69 »

:D to je mi jasné, ale pořád je to zajímavá prezentace iPhona :twisted:

Diablo

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Příspěvek od Diablo »

To Ano vyborna "machrovinka" pred kamarady :D

Odpovědět