iPhone 4, < CFW 4.3.3: nabeh do DFU po odpojeni od PC...

Pre všetky staršie verzie iOS.
Odpovědět
Cool Art

iPhone 4, < CFW 4.3.3: nabeh do DFU po odpojeni od PC...

Příspěvek od Cool Art »

Zdravim.

Mam problem s mojim iPhonom 4, ktory po odpojeni od PC stale nabieha do DFU modu. Celkovo je iP4 v DFU loope.

iPhone4:
blokovany
BB 4.10.01
Custom FW 4.3.3 alebo aj hociaky iny nizsi...
SHSH zaloha len na FW 4.3.5
Gevey Ultra - 3G MicroSim Orange SK

V iPhone 4 som mal nainstalovany original FW 4.3.5 a kedze nevlastnim originalnu kartu, tak som ho este nedavno nevedel aktivovat. Teraz ho uz viem aktivovat pomocou JB cez redsn0w_win_0.9.8b4. Avsak na FW 4.3.5 mi nefunguje odblokovanie pomocou Gevey Ultra, ktore ale riesim v topiku viewtopic.php?f=128&t=42091&start=250 (4. prispevok od hora). Teda este ked som ho nevedel aktivovat na FW 4.3.5, tak som sa pokusal o downgrade na 4.3.3, co sa mi napokon podarilo pomocou TinyUmbrella-5.00.10 (Start TSS Server) a redsn0w_win_0.9.8b4 (Just enter pwned DFU mode right now) a napokon restore v iTUnes na custom FW 4.3.3.
Po dokonceni restore nabehol iPhone rovno do DFU modu z ktoreho som ho nevedel dostat. Skusal som TU (Fix Recovery) a aj fixrecovery43. Jedine, co mi pomohlo, co vsak neriesilo DFU loop mojho iP4, bol redsn0w_win_0.9.8b4 (Just boot tethered right now).
iPhone 4 nabehol a ja som sa tesil, podarilo sa mi rozchodit aj gevey ultra a teda mi nabehol aj signal. Avsak po odpojeni iP4 od PC sa +- do 2 minut dostane do DFU modu. Po opatovnom boote pomocou redsnow sa iP4 zapol (zaregistroval ho iTunes) ale display bol stale cierny a vobec nereagoval.
Chybu cierneho displaya sa mi podarilo vyriesit iba pomocou recovery na original FW 4.3.5 a tym sa cely moj proces zacyklil.

A teda:
- Ked mam original FW 4.3.5 s JB, tak viem iPhone pouzivat aj mimo PC, avsak neviem spojazdnit Gevey Ultra a teda odblokovat iP na telefonoanie.
- Ked mam custom FW 4.3.3 alebo nizsi (skusal som asi 10 druhov CWF, hacktivovany, nehacktivovany, vlastne vyrobeny), tak sa mi podari odblokovanie pomocou Gevey Ultra, avsak ak iPhone odpojim od PC, nabehne do DFU loopu a nasledne vypne diplay, ako som spominal vyssie.

Je ale zaujimave, ze mam SHSH zalohu len na FW 4.3.5 a aj tak sa mi tam pomocou TU, RS, iT podari nahodit rozne druhy custom FW (4.3.3, 4.3.2, 4.2.1 atd), ktore vsak po restore koncia v DFU loope. A aj ked ich cez RS zapnem, tak po odpojeni od PC nabiehaju zas do DFU s nefunkcnym diplayom.

Skusal som aj ziskat SHSH na aktualne nahrany FW 4.3.3 v iP4 pomocou iFaith-v1.3.2_win nasledovne:
Mal som zapnuty Iphone, spustil som Ifaith, dal som Dump SHSH Blobs/Proceed/Let's Go!... Na otazku Are you dumping an Apple TV2, som dal No... Ifaith mi napisal, ze mam vypnut zariadenie a dat start. Tak som to urobil a potom mi napisalo, ze mam naraz o 5 sekund drzat home a power button, tak som to urobil a zacalo to robit kadejake veci (instalovat, nejaku zelenu kvapku a co ja viem co). Nalavo, co su v Ifaith tie kroky, tak sa to dostalo az do 4teho (Apple Logo) a tam sa to zacyklilo:
pri Detecting iOS... [Plesase Wait] a Dumping... [Please Wait] a na Iphone sa vkuse dokola vypisuje:
Idevice: Iphone 4
iOS: 4.3.3 (8J2)
ECID: 000003711E1075CF
=========================
unable to find byte sequence

Nemate niekto skusenosti s podobnymi problemami, respektive nevie niekto nejake riesenie, ako by som vedel rozchodit svoj iPhone 4. Je mi jedno, aky tam budem mat soft, len aby som ho vedel pouzivat aj mimo PC a na telefonovanie :) Bud stabilizovat CFW 4.3.3 alebo nejak spojazdnit Gevey Ultra na JB OFW 4.3.5.

Vopred Dik za rady a postrehy na nejake moje chyby.

mefistos

Re: iPhone 4, < CFW 4.3.3: nabeh do DFU po odpojeni od PC...

Příspěvek od mefistos »

si uz 3 pripad co tu je s DFU problemem.. nechapu proc se tam snazis dat 4.3.3 kdyz vis ze na ne nemas SHSH.. bez SHSH proste na nizsi fw se nedostanes.. tak proto ti to nejde.. ses si jistej ze na 4.3.3 nemas SHSH protoze jinak by te iTunes nepustil...

zustan na 4.3.5 a snaz se rozchodit GEVEY 4.3.5 ma stejnej BB jako 4.3.3 a ja tam svoji GEVEY (normalni rozchodil) takze to jit musi.. chce to jen trpelivost me to trvalo 2 dny nez sla...

EDIT: vse o SHSH -> viewtopic.php?f=128&t=47482

Odpovědět