GPS súradnice -Ako vložiť do iPhone ?

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

GPS súradnice -Ako vložiť do iPhone ?

Příspěvek od rony »

V Maps.app v Search zadajte súradnice v tvare:

Empire State Building

Kód: Vybrat vše

loc: 40.748342, -73.984606


slovo loc: podľa všetkého nie je povinné.

Tip je odskúšaný.

Pridanie polohy z Maps.app do kontaktu (síce notoricky známe ale predsa len):

V bubline pozície je modrý kruh so šípkou vpravo, aktivujte ho. Vyberte Add to Contacts a máte to.

Využitie:
Pokiaľ teda vaša navigácia nevie priame vkladanie súradníc ale vie navigovať na kontakt, potom môžete súradnice vkladať takto.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Harrison
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 330
Registrován: úte čer 10, 2008 3:29 pm

Re: Ako vložiť do iPhone GPS súradnice?

Příspěvek od Harrison »

Tak po vyskusani musim skonstatovat, ze tip funguje iba ciastocne.
Ano, po zadani presnych suradnic v tvare loc: x, y ma to naozaj hodi na presne suradnice. Kliknem na modru bublinu, dam pridat do kontaktov, zvolim kontakt.
Ked si otvorim kontakty, ostavam nemilo prekvapeny: fotka zvoleneho kontaktu je preplacnuta minimapkou (predtym zadana poloha) a navyse si aplikacia iniciativne upravila adresu tym, ze si tam pridala "slovenska republika". Ked tapnem na adresu, dufajuc, ze ma to aspon hodi v mape na predtym zadane presne suradnice, v lepsom pripade ma to hodi niekolko desiatok, stoviek metrov mimo, pripadne niekam uplne inam :?
S touto ficuriou bojujem na iphone uz odkedy ho mam a dufal som, ze sudruhovia z Applu budu mat takuto vec bravurne zvladnutu, no zatial ostavam sklamany.
Ak niekto vie tip/fintu na to, ako ku kontaktu korektne vlozit GPS suradnice, tak aby mi to nezmrsilo cely kontakt a aby po tapnuti na adresu ma to hodilo naozaj na tieto (presne) suradnice, nech da vediet.
    iPhone HW: iPhone2G(8GB), iPhone3G(8GB), iPhone5S (32GB), iPhone6 (64GB)
    Mac HW: MacBook Pro Retina (late 2013, 8GB, 256GB SSD)
    Ostatne: Apple Watch 1st gen., AppleTV 4th gen., Airport Extreme

Pavuk

Re: Ako vložiť do iPhone GPS súradnice?

Příspěvek od Pavuk »

Vieš ono základný problé apl maps je ten, že si ju otvorím nájdem si v satelitnom prehľade nejakú ulicu kam chcem ísť, pridám si tam presne ten špendlík, pomenujem to a uložím ku kontaktu. Pokiaľ ale tá mnou označená časť ulice nie je v google maps priradená k názvu ulice a číslu domu a ja si dám potom cez kontakt k nej navigivať, tak ma tam nenaviguje ale niekde napr. 200m späť kde tá ulica má názov a popisné miesto. Toto s tými súradnicami by mohlo tento problém riešiť, len zas bude treba cez nejakú inú apl najprv zistiť súradnice miesta, potom ich zapísať a nakonec zadať. Proste apl maps nevie vytvárať nezávisle body POI trebárs na brehu jazera tak ako autonavigácia ale musia byť viazané na konkrétnu ulicu.

Odpovědět