Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
7luke.com

Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od 7luke.com »

Do 2 hodin to po sobě přeložím

1. Go to cydia and look for ?MobileTerminal? and install the app, then reboot your iPhone.

2. Run MobileTerminal, This program will be on your SpringBoard are called ?Terminal?.

3. Obtain Administrator Access, Run ?su root? and provide the root password. The default password as provided by Apple is ?alpine?.

Obrázek

4. Change the root Password

Run ?passwd? and type in your new password twice. Please note that your keypresses will not be displayed on the terminal screen (for security).

iPhone:~ root# passwd
Changing password for root.
New password:
Retype new password:
iPhone:~ root#

5. Close MobileTerminal

Congratulations! Your job is done!

( http://www.technobuzz.net/secure-your-iphone-from-virus-attack/ )

libco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: pon zář 14, 2009 8:06 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od libco »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

undy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 225
Registrován: úte bře 03, 2009 10:21 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od undy »

ospravedlňujem sa za hlúpu otázku.Mám čerstvo JB 3GS 16 GB cez blackrain,Cydia,Rock.Je potrebné zmeniť tieto nastavenia / heslo/ keď vôbec neviem nič o SSH ani to nepoužívam,mobile terminal nemám nainštalovaný.Teda-ak bol tej. JB , je tým pádom automaticky prístupný tomu červu?Vďaka za odpoveď.
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od murder »

Bez aktivního (nainstalovaného) SSH můžeš být v klidu. Stejně jako změna hesla pro přístup do rootu, pomůže vypínání SSH, když není potřeba...
Obrázek

undy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 225
Registrován: úte bře 03, 2009 10:21 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od undy »

Ďakujem za odp.,takže ak v Cydii nemám medzi sources ani packages to SSH,to znamená,že to v tel. nemám?Pýtam sa sprosto,pretože JB /blackrain/ mi robil kamarát,ja sa až tak do hĺbky tomu nevyznám.Dal som si cez blackrain iba Cydiu a Rock a SBsettings a tému , nič iné.Ďakujem
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom

Bill

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od Bill »

Tak co se týká SSH, tak v tom, zdá se, jsem asi lama :lol: . Tím, že jsem si udělal JB iP, tak automaticky mám "díru" v iP??? Nebo musím nejdříve do svého iP doinstalovat SSH, nebo nějaký ten terminál a pak může někdo napadnout můj iP? Jediné, co mám nainstalované je sbsseting. A tam mám funkci SSH, ale tu mám vypnutou. Jinak nic jako SSh, či nějaký terminál v iP nemám. Prosím, jak to tedy je :shock: ?

munku

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od munku »

myslim ze zbytocne .kto na slovensku alebo v cechach sa stretol uz z virusom v iphone??

7luke.com

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od 7luke.com »

Hm, tak právě "myslet si, že je to zbytečné" je ten nejlepší krok k tomu, aby se to pos*alo :roll: To je podobné tomu, jak si inženýři v Černobylu mysleli, že to dají v pohodě na vyšší výkon a vypnuli kontrolní systémy :|

Bill

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od Bill »

For 7luke.com:

Prosím tě, jak to tedy je :?: Je každý iP (viz. můj předchozí příspěvek), co má JB v nebezpečí :?: Nebo musím mít v iP nainstalován SSH, nebo nějaký ten terminál :?:

For munku:

Nemyslím si že je to zbytečné. Souhlasím s 7luke.com, protože z takovéhle maličkosti se časem může vyklubat neskutečná hrozba. Vzpomeň si na to, proč Jablíčko řešilo "krizi" se sms zprávami. A to si myslím, že bylo o dost nereálnější, aby ti někdo poslal cca. 500 textovek, aby se ti naboural do iP.

munku

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od munku »

siri sa niekde v australii a nemyslim ze by dosiel az k nam .ak pojdem do australie mozno budem nad tym uvazovat ale i tak co sposobi? myslim ze nic absolutne na zivote ma neohrozi a restore ho vylieci.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od murder »

Lehké OT, sice se šíří v Austrálii, ale dnešní letecká přeprava rozšíření viru velmi napomáhá, já jsem telefon vypnul a mám ho zabalený v alobalu aby něco chudák nechytil. :roll:
Proboha pánové stačí používat mozek a i napadení vašeho pc bez antiviru, virem bude poměrně nesnadné, tím ale netvrdím, že nemáte používat antiviry...
Ta "panika" tady je neskutečná...
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od rony »

paniku siria novinari. a nasledne ludia, co nechapu kontext problemu :-)

Pozrite: pre mna je to ponaucenie, ak jailbreakujes kvoli kradnutiu hier a nic viac ta nezaujima, tak si hlupak (oslovujem imaginarneho zlodeja).

Jailbreak je pre ludi, ktori chapu, co sa tym deje a ze to nie je nastroj na kradnutie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

munku

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od munku »

JB je asi to ako daj vrahovi zbran a uvidime ci bude chranit alebo pojde zabijat.tolko moj pohlad na to vsetko a hlavne paniku siria aj ty ludia co tu o tom pisu nie je to u nas a nemusime sa toho bat ..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od rony »

u nas to moze fungovat za predpokladu, ze existuje velka siet, kde pripojene iphony mozem vidiet. Pevne dufam, ze TAK konfigurovana siet u nas nie je (aspon taka, kde by sa denne nachadzali desiatky dostupnych iphonov).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

munku

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od munku »

pani budeme sa tym zaoberat ak to bude akutne aktualne dobre?.aj unlockom sa zaobera az ked nejde unlocknut iphone nie??,tak potom treba riesit aj to:-)

7luke.com

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od 7luke.com »

Další "útok", využívající stejnou "díru":

:arrow: http://forum.pandaapp.com/topics/17/200 ... 487,1.html

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od JackieTran »

Obrázek
zpevak Rick Astley a vpravo je autor virusu :)
Jmenuje se Ashley Towns ,byl vyhrozovan zabitim:D..to rekl novinarum.
Dostal dokonce praci do nejake firmy...

TommyS

Re: Vir, virus - jak zabránit zneužití jailbreaknutého iphone

Příspěvek od TommyS »

OT:Vypadá jak holka :lol:
Jackie moc sem toho nepochopil :oops:

Odpovědět