Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie? Príklad: Mám iPhone 4 s iOS 4.3.3, basebandom 04.10.01 a odblokovaný pomocou Gevey karty. Pri aktualizacií napríklad na iOS 5 sa vám aktualizuje iOS spolu s basebandom, ktorý už váša Gevey karta nepodporuje. Máme tu pre váš návod ako jednoducho obísť aktualizáciu basebandu. Len pre užívateľov, ktorý majú blokovaný iPhone na iného, najčastejšie zahraničného operátora!

Obrázek

Čo budeme potrebovať:
- verziu iOS, na ktorú chceme aktualizovať iPhone (sťahujte TU.)
- USB kábel
- program sn0wbreeze-v2.8b11.exe
- progam redsn0w (v našom prípade verziu 0.9.10b1)

Postup:
UPOZORNENIE: V žiadnom prípadne nenahrávame oficiálnu verziu stiahnutého iOS !

1. Otvoríme program sn0wbreeze a vyskočí vám upozornenie, ktoré odkliknete "OK", nasledovne opäť okno, ktoré zavriete pomocou "Close Credits" a kliknete na šipku v pravom dolnom rohu programu.

Obrázek

2. Kliknete na tlačidlo "BROWSE" a vyberiete iOS verziu, ktorú ste stiahli pre váš iPhone (v našom prípade iOS 5.0.1 pre iPhone 4, súbor "iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw".
PC identifikuje verziu iOS a generáciu iPhonu.

Obrázek

3. Klikneme na políčko "Baseband Preservation Mode", klikneme opať na šipku v pravom dolnom rohu programu a vyskočí nám varovné okno, ktoré potvrdíme pomocou "Yes". Program sa vás opýta, či chcete hrat Pacmana, odpoviete nie a pár minút počkáte, kým vám vytvorí CFW (Custom Firmware).

Obrázek

4. Po ukončení vytvárania CFW vám vyskočí okno, že súbor sa vám uložíl na plochu. Môžeme zavrieť program.

Obrázek

5. Otvoríme program redsn0w a pokračujeme kliknutím na EXTRAS > Pwned DFU (riadime sa podľa pokynov programu a dáme iPhone do DFU módu). Telefón v DFU sa prejaví tým, že bude čierna obrazovka (ako keby bol vypnutý). Program zatvoríme.

6. Otvoríme tento počítač, a nájdeme zložku: "C:/WINDOWS/System32/drivers/etc/". Súbor "hosts" premenujeme napríklad na súbor "mhosts".

7. Otvoríme iTunes a hneď nám vyhodí, že našlo zariadenie v Recovery móde. Správu odklikneme pomocou OK. Na klávesnici držíme tlačidlo SHIFT a kurzorom klikneme na tlačidlo RESTORE. Zobrazí sa vyhladávanie, kde nájdeme plochu a vybereme nami vytvorený Custom Firmware a odklikneme pomocou OPEN.

Obrázek

8. Počkáme pár minút, kým sa spraví RESTORE a je to.

Neaktualizovanie basebandu neni trvalé. Ak budete niekedy chcieť spravíť RESTORE a nezmeniť baseband musíte postupovať rovnako, teda ak už máte vytvorený Custom Firmware pokračujte od bodu 5.
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

mefistos

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od mefistos »

Nejnovejsi verze Redsn0w WIN / MAC (0.9.10b5)

a Sn0wbreeze ZDE (2.9.1)

jinak super navod ;) :good:

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

len myslim ze redsnow je jedno ktora verzia nie? myslim ze verzia 0.9.8.xx ma už v sebe EXTRA funkie nie? :) ale aj tak dik za doplnenie..
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

apm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od apm »

zdravím mam 2 otazky :

1. ked mám iphone 4 16GB kupeny v SR a idu mi tu SR operatori tak či pri JB ios 5.0.1 a BB 04.11.08 mi pojde iphone bez Gevey karty

2. mám aj další iphone 4 16GB ale ten je z anglicka že vraj sa da nejako spravit IOS a BB tak aby som nemusel používat gevey kartu ( čo viem tak od ios+5 gevey nefunguje) je nejaky presny BB alebo ios že mi pojde iphone len na sim pre slovenskeho operatora ?

za odpoved dakujem

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

1. ak je zo slovenska napriklad z T-mobile tak ti zobere len T-mobile simku, ale myslim ze ked je z orange tak neni blokovany, tak by ti mal zobrat aj O2..

2. ja mam iphone 4 16gb z dánska.. BB tam mam 04.10.01 cize podporuje gevey kartu.. povodne ked som ho kupil bol tam iOS 4.3.3 a BB 04.10.01.. spravil som to vsak podla toho navodu a tak som aktualizoval na iOS 5 a BB mi ostal ako pri 4.3.3, teda aj podpora gevey ostala

proste neodporuca sa oficialne aktualizovat zablokovany iphone na novu verziu iOS pretoze ti to aktualizuje aj BB a vo vacsine pripadov mas z iphonu ipod
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

apm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od apm »

skušal som tam aj O2 išlo aj Orange takže po JB to bude fakčit ano ?

no praveže ja mam tiež BB 04.10.01 lenže pri Gevey karte mi v poho naskoči akcepotovanie a tie kroky prevediem.. lenže mi nenabehne stále siet..skušal som to už niekolko krat a stále nič :/ asi kupim novu Gevey kartu a bude

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

Malo by:)

Ja to robim ze vyskoci mi okno dam prijať a pockam 10 sec, vytocim 112 po 3 sec polozim a hned zapnem mod lietadlo a cakam kym nevyhodi chybu simkarty a to potvrdim a vypnem lietadlo potom zapnem a vypnem lietadlo opat a uz nabehne:)
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

apm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od apm »

no praveže nemožem čakat odpoved že malo by :D jedine ano 100% to ide ..ale skúšat to nebudem :D

a inak mam problem s nahratim do mojho iphonu iOS 4.3.0..ani cez Itunes ani cez Redsnow

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

no takto ti poviem ja som mal iOS 4.3.3 a išlo mi tam O2.. aktualizoval som bez updatu BB a na 5.0.1 mi ide v pohode O2 cez gevey :) takze nevidim problem preco by to nemalo fungovat u teba :) a v com mas problem?
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

apm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od apm »

1. problém je s tym že pri slovenskom Iphone nechcem kupovat Gevey kartu ale tam chcem len JB

2. pri anglickom iphone mam ioS 4.3.5 je aj JB ale nejde mi upgradnut ani na nižšiu ani na vyžšiu verziu... a nefrčí mi tam ani Gevey kartva BB 04.10.01 ... pri nahravani cez itunes to vyhodi Error...a pri redsnow mi nahra ipws a ku koncu zamrzne...

sany225

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od sany225 »

zdravim, chcel som sa spytat

mam iphone zo zahranicia je tam ios 4.3.5 a BB je tam 4.10.01 s gevey kartou mi to teras ide vpohode, chcel by som si to dat na ios 5.0.1 a BB by zostalo 4.10.01 podla tohto navodu, pojde mi potom gevey?

a este mam aj gevey ultra - na co vlasne je? (hovorili mi niekde ze na vyzsi software..)

vopred dakujem za odpovede :)

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

cau, sprav si CFW podla tohto navodu a nahraj si ho tam a BB ti ostane rovnaky ako pri 4.3.5
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

sany225

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od sany225 »

aha a prosim ta ako tam mam dat ten novo vytvoreny CFW lebo cez itunes podla navodu to nejde vsetko ide az po c.7 v navode dam obnovit cez itunes chvilu pockam a vyhodi niaku chybu 3015 alebo tak... dakujem:)

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

skus pozriet chybove hlasenia.. alebo este raz skus krok 5 a 6...
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

dafinoo
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: ned lis 27, 2011 12:26 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od dafinoo »

Zdravím,

chcel by som sa pustiť do toho chcem sa opýtať ak by mi nešla karta lebo mam tiež gevey 4.10.01 tak sa dá potom vrátiť to čo mám teraz??

vopred kopa vďaky :)

BlackHans

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od BlackHans »

Zdravím vše podle návodu jede a vše až do konce bez potíží ale v itunes mi na konci vyběhne chyba : The iPhone "iPhone" could not be restored.An unknown error occurred (3194). Nevíte někdo kde je chyba? :( Už mě ta iOS 4.3 štve :(

EDIT: A ještě bych dodal soubor hosts jsem přepsal na mhosts a stále to píše tu chybu 3149 už nevím jak dál
[edit=Marek]double post upraveny[/edit]

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Tony1 »

Tato chyba se vztahuje k záloze SHSH musíš mít custom vytvořený z iOS 5.1.1.
Pokud zálohu shsh máš, tak iOS nižší než 5.1.1 co vytváříš musíš vytvořit podepsaný shsh, tato možnost je v Sn0wbreeze.2.9.4.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

BlackHans

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od BlackHans »

No a jsem víte kde.Mám Ip z ciziny a nějak jsem nepřemýšlel co by se mohlo stát.Vše jsem dělal podle návodu a nakonec se mi podařilo to tam nakopat ale jak jsem restartl tak už jen naskočilo uvodní jablko a ani po pár minutách nenaběhne.Mám strach aby se nezvedl i BB a neblokl se.Je nějaká šance vrátit vše na starou verzi jak Soft tak BB?



Pokud jsem ale postupoval podle návodu BB má zůstat stejný že ? Jelikož telefon nenaběhne :X

dafinoo
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: ned lis 27, 2011 12:26 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od dafinoo »

funguje to niekomu na verzií 5.1.1 s BB 4.10.01 ?

BlackHans

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od BlackHans »

Tak vše funguje 5.1.1 nahozeno a BB 4.10 zůstalo takže vše ok jen jedna změna a to že nemám procenta u baterky jak při nabíjení tak při odpojení.A ještě když chci zapnout IP musím přez redsnow Extras a Just boot.Bez toho se při zapnutí jen ukáže jablko a nic se neděje.Jiným způsobem to nezapnu.Nevíte kde je háček ? :) Ale můžu potvrdit 5.1. fachá se starým BB ;)

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Marek »

Percenta - nastavenia, vseobecne, statistiky, a zapni percenta

Untethered jailbreak - nainstaluj z cydie Rocky Racoon
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

dafinoo
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: ned lis 27, 2011 12:26 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od dafinoo »

išiel som podľa návodu a mám jednu chybičku už ako náhle robím v iTunes tak mi vyhodí chybu 1600 a nejde to ďalej neviete kde môže byť chyba?? za kladnú odpoveď vopred díky 8)

BlackHans

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od BlackHans »

Tak procenta vyřešena.Teď si připadám jak osel :D A Rocky stáhnut a instalován tak až se mi někdy vypne dám vědět. A předem děkuji za pohotovou odpověď :)

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Marek »

dafinoo: 1600 vyriešiš pomocou iRebu, nájdeš tu aj návod.

BlackHans: Po nainštalovaní je to plnohodnotný untethered, takže nemá dôvod už nenaštartovať.
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Sinedd.182 »

ja to momentalne robim tak, ze vytvorim cfw (5.1.1) bez aktualizacie BB koli unlocku, dam nainstalovat cydiu, vyberiem este vybrane deb aplikacie nech sa stym nemusim potom zaoberat v cydii a podobne a hned ako urobim restore tak mam vsetko spravene.. este cez icloud sa prihlasim nech mi nastavenia spravi zo zalohy :) cela finta ako rychlo spravit restore
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

BlackHans

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od BlackHans »

Děkuju všem za rady.Nakonec se vše podařilo dokopat k tomu aby to běželo jak má.Po dlouhým a úmorným boji se vše zvládlo,nejvíc jsem se bál blokace ale mé štěstí mi přálo :) takže ještě jednou vám všem kteří radily patří velký dík.

dafinoo
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: ned lis 27, 2011 12:26 pm

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od dafinoo »

aj ja musím poďakovať aj mne funguje všetko ako a má s BB 4.10.01, všetko fičí kopa vďaky :)

EkiNachod

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od EkiNachod »

Zdravim,
vim, ze jsem udelal velkou chybu, ale podarilo se mi omylem aktualizovat i BB, lze nejak downgradevat bez ulozeneho SHSH? Diky

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od Marek »

Aky iPhone?
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

EkiNachod

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od EkiNachod »

iPhone 4 GSM
potrebuji totiz tento telefon unlocknout :-( je to dovoz z USA

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od jackherrer »

u iphonu 4 nelze baseband downgradovat.. celkove nejde downgradovat baseband krome pripadu ipad basebandu, ktery je pouze pro 3G a 3Gs, takze odpoved zni ne
I will maintain an attitude of open-mindedness.

kevinen

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od kevinen »

Mám Iphone 4 / IOS 4.3.3 BB:04.10.01
a používám Gevey Blue Ultra Pro SIM iPhone 4 Supreme Unlock 4G 4.3.1-5.1

nyní mi vše funguje jak má ale chtěl bych přejít na IOS 5.0.1 popř. 5.1.1

1) výše popsaný postup aktualizace na IOS 5 chápu... mám jen dotaz jestli po aktualizaci budu mít iphone úplně čistý bez naistalovaných aplikací. Je to tak? Můžu pak iphona obnovit klasickou zálohou (IOS 4.3.3) z Itunes, abych měl všechny programy a data zpět?

2) máte někdo zkušenosti z touto Gevey Blue Ultra Pro SIM iPhone 4 Supreme Unlock 4G 4.3.1-5.1? Můžu aktualizovat na IOS 5.1.1 nebo mám jít raději na 5.0.1?

synak

Re: Ako aktualizovať iOS, ale baseband nie?

Příspěvek od synak »

Ahoj tak priatelka ma Iphone 3GS s iOSom 3.1.3 myslim ale ma locknuty mobil zremje od t-comu (osrali ju v obchode) tak sama nevie ze z kade ma mobil....tak chcel by som vediet ze na aku najnovsiu verziu sa da mobil aktualizovat aby fungovalo vsetko vratane unlocku?

Dakujem za odpovede

Odpovědět