Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iOS5/6

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iOS5/6

Příspěvek od Sinedd.182 »

TENTO PROBLÉM SA VYSKYTUJE PREDOVSETKÝM LEN NA HACKTIVOVANYCH ZARIADENIACH (keď máte zablokovaný iPhone a aktivujete ho pomocou jailbreaku). Sám som mal s oficiálnou aktiváciou trocha problémov, tak som sa rozhodol napisať menší návod :)

1.Tak na začiatok by bolo dobré podla modelu zariadenia (Nastavenia > Všeobecné > Informácie (model) napr.: MC603KN) zistíme na koho máme iPhone vlastne zablokovaný, pokial to nevieme, tak to zistíme na stránke: http://www.cyber-gsm.com/2011/10/iphone ... countries/
(nezabudnite rozlýšiť aj podľa generácie iPhonu)

2. Keď už zistíme, na koho máme telefon blokovaný nainštalujeme SAM z cydie

3. Spustime ho a pokračujeme do Utilities > De-activate a potvrdíme deaktiváciu

4. Vrátime sa speť a mali by sme mať vyškrtnute políčko Hacktivation, zaškrtnute Enabled, Method vyberieme By Country and Carrier, Country vyberieme podľa modelu (podľa 1. kroku, kde sme si vyhľadali, z ktorej krajiny iPhone pochádza), Carrier tu musíme bohužiaľ vyhľadať sami najlepšie začať pekne od hora dole a rovnako ako aj pri SIM ID. Zakaždým, ako vyberieme Carrier a SIM ID musíme iPhone synchronizovať s PC (ak vyhodí, že SIM card is not supported... treba skúsiť vybrať inú variantu Carrier alebo SIM ID).

5. Ak vyberieme správnu variantu telefón sa bezproblémov synchronizuje. Ak behom synchronizácie vyhodí iTunes chybu 1664 taktiež ste boli úspešný. Chybu potvrdte, prípadne ak to šlo bez chyby v iPhone bežte do Utilities > Backup Activation, to potvrďte a potom Restore Activation (môže to trvať niekoľko minút, telefón by sa mal sám rebootnuť. Ak sa však pri Reboote ostane svietiť dlhšiu dobu skúste podržať POWER + HOME súčastne pokial nezhasne displej a hned ako zhasne pustite obe tlačidla a stlačte POWER) telefon by mal nabehnuť :) / ak pri restore activation vyhadzuje neznámu chybu č.28 skúste po backup activation alebo po kroku 4. respringnut zariadenie malo by to momocť /

6. Z Appstore nainštalujte iPusher (FREE) a povolte na ňom push hlásenia a kliknite na test notifications (ak vám vyskočí push hlásenie máte vyhrate)..

7. Ak vám iPusher vyhodí chybu, že treba certifikát na push, tak odinštalujte iPusher, rebootnite iPhone, synchronizujte ho s iTunes, nainštalujte iPusher (nespúštajte ho) a opäť reboot. Potom by už mali push hlásenia fungovať na 100% (môžete otestovať cez iPusher)

Týmto spôsobom ste vlastne aktivovali aj iMessage a Facetime :)
Naposledy upravil(a) Sinedd.182 dne pát říj 19, 2012 4:37 pm, celkem upraveno 2 x.
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

Bajzik

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od Bajzik »

Doteraz som na iP 3GS 5.0.1 hacktivated nemohol rozbehať Push, už to funguje ! ... Veľké dík ;)

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od Sinedd.182 »

ja som mal rovnaky problem.. kupil som iphone 4 od jedneho typka ten mi povedal ze je z USA z AT&T ale ze je prepaleny soft a odblokovany.. pride mi telefon otvorim dvierka na sim a tam gevey karta :P .. ma skoro vystrelo.. tak som skusal odomknut a ani za nic som to nemohol na AT&T nastavenia aktivovat.. no podla modelu som zistil ze telefon je blokovany na nejakeho danskeho operatora.. potom to uz bola pohodicka.. som rad ze som pomohol keby potrebujes poradit napis ;)

UP uprava navodu
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

Hrdla.014

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od Hrdla.014 »

Můžu tohle zkusit když mám official unlock??

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od Sinedd.182 »

Ak mas neblokovany tak by ti mali ist no skusit mozes.. Najskor by som ale v nastaveniach pozrel ci su povolene hlasenia a pripadne skusil reboot
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

mlci

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od mlci »

Zdravím Vás, mám iphone 4s a mám problém s Facetime, dotyčný mě vidí,ale NEslyší. Restore udělaný před 2 týdny. Nevíte čím to může být?

kanama
Host
Host
Příspěvky: 58
Registrován: úte říj 27, 2009 4:05 pm

Re: Ako rozbehať iMessage, Facetime a Push Notifikacie na iO

Příspěvek od kanama »

Zdravím, SAM mi nejde ani nainstalovat, už jsem zkoušel všemožné repa asi 6 a stále nechce, jen jeden šel ale tam jsem pro změnu neměl ikonku De-activate, myslel jsem si že to nevadí, udělal jsem jinak vše podle návodu a stále nic notifikace stále nejdou. Nevíte jestli to nejde nějak jinak něž přes SAM?
PS: Abych byl přesnější problém v instalaci SAMu je chyba v instalaci ACUtil.

Odpovědět