Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

Trapite sa so synchronizaciou kalendara? Zabudnite na to, priama synchronizacia bez kabla cez internet je tu. Google ponuka Mail, Calendar, Contacts. Vsetko mozno synchronizovat priamo z iPhone. Staci vyuzit Exchange konektor a vyplnit par udajov. A samozrejme mat... google account.

V roku 2013 Google končí s poskytovaním Exchange konektora k svojim službám Google Mail, Google Contacts a Google Calendar. Tí, ktorí si ponechajú svoje terajšie iOS zariadenia, tým bude Exchange konektor naďalej fungovať. Prestane pre všetky nové Googe účty ale aj v prípade, že vymeníte iOS zariadenie za nové.

Ak chcete otvorte si radsej Originalny navod od Google.

Prelozil som vsak navod na iClarified aj s obrazkami, ktoremu budete asi rozumiet lepsie. Bohuzial majitel iClarified este neodsuhlasil moj preklad, preto vam ho sem kopirujem:

toto je postup k nastaveniu vášho iPhone na synchronizáciu kontaktov, kalendárov a push gMailu pomocou služby Google Sync s využitím vstavaných schopností telefónu a bez nutnosti doinštalovania ďalšej aplikácie.

Pripomíname, že Google Sync je podporovaný len v iPhone s firmware 3.0 a vyššom.

Prvý krok
Aktivujte ikonku Settings zo Springboardu.
Obrázek

Druhý krok
Vyberte položku Mail, Contacts, Calendars z menu.
Obrázek

Tretí krok
Tapnite na Add Account...
Obrázek

Štvrtý krok
Vyberte typ účtu Microsoft Exchange zo zobrazeného zoznamu.
Obrázek

Piaty krok
Vložte podrobnosti k vášmu účtu... Vložte vašu kompletnú gMail adresu do kolónky Email. Kolónku Domain ponechajte prázdnu. Vložte vašu kompletnú gMail adresu aj do kolónky Username. Do kolónky Password vložte svoje heslo k účtu gMailu (Google Account). Keď máte vyplnené tieto kolónky tapnite na Next v hornom pravom rohu obrazovky.
Obrázek Obrázek

Šiesty krok
Pokiaľ sa zobrazí Unable to Verify Certificate tapnite na tlačidlo Accept.
Obrázek

Siedmy krok
Zobrazí sa nová kolónka s názvom Server. Vložte tam m.google.com a potom tapnite na Next.
Obrázek Obrázek

ôsmy krok
Teraz si vyberte služby Google, ktoré chcete synchronizovať. Zapnite prepínače a potom tapnite na Done.
Obrázek

Môže sa zobraziť otázka, čo robiť s existujúcimi lokálnymi kontaktami vo vašom iPhone. Pokiaľ chcete synchronizovať len skupinu My Contacts, musíte si vybrať "Delete Existing Contacts" pokiaľ sa Google Sync na to opýta. Ak chcete zachovať existujúce kontakty, bude sa syncrhonizovať obsah skupiny "All Contacts".
Obrázek

Deviaty krok
Gratulujeme, úspešne ste nastavili Google Sync pre Váš iPhone. Synchronizácia bude automaticka, pokiaľ máte zapnutý Push vo svojom telefóne. Môžete ale tiež otvoriť Mail, Kalendár alebo Kontakty a počkať pár sekúnd, kým sa dáta zosynchronizujú. Komunikácia prebieha cez internet a overte si svoje náklady prostredníctvom GPRS/EDGE/3G u svojho GSM operátora, prípadne sa ubezpečte, že komunikácia prebieha cez WiFi. V prípade zapnutého push pamätajte, že iPhone vypína WiFi po uzamknutí telefónu a preto môže komunikácia prebiehať cez mobilnú sieť.
Obrázek

via iClarified translation by rony

Doplnenie kalendára Google Calendar o slovenské meniny:

1. importnite si do gCal tento súbor: http://www.edisk.sk/stahni/25418/meniny ... .16KB.html (autor: slososk - pripomienky k meninám smerujte k nemu)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

myschoo

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od myschoo »

ja mam Kalendar synchronizovany cez iCal link ktory sa nachadza v Google Calendar rozhrani a nepotrebujem na to kabel ... :|

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Apache23 »

Dik za TIP :wink: vyzera že to funguje. :mrgreen:

Zatial kontakty a kalendar. Mailova posta pride neskvor aj ked ta mi najmenej chyba ked ju mam pridanu samostatne.

EDIT: Tak s kontaktmi to neurobilo nič. (Asi kvoli tomu kroku ponechať kontakty v iPhone,čo mi ale príde normálne)
Na sync s ip používam windows contacts (take vizitky aj s foto). Nieje možné tie nejak dostať do googlovských kontaktov? Dočítal som sa len o csv filoch ktoré musím ručne do excelu nahádzať a ani tam nebude foto. Pochopil som to správne?
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

kvoli bordelu v google kontaktoch som sa ani nepokusal nejako to riesit :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Harrison
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 330
Registrován: úte čer 10, 2008 3:29 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Harrison »

Prave kvoli bordelu v google kontaktoch pouzivam na synchronizaciu kontaktov aplikaciu SyncInABlink, mozem vrelo doporucit :wink:
    iPhone HW: iPhone2G(8GB), iPhone3G(8GB), iPhone5S (32GB), iPhone6 (64GB)
    Mac HW: MacBook Pro Retina (late 2013, 8GB, 256GB SSD)
    Ostatne: Apple Watch 1st gen., AppleTV 4th gen., Airport Extreme

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

a tu riesime navod, ktory nepotrebuje ziadnu App.

Harrison: ak ju pouzivas, tak je fajn, sem k navodu to nepatri, nie sme diskusny kruzok, napis navod ako ju spojazdnit a popis preco je vyhodnejsia ako syncovanie cez google exchange konektor. diky.

toto je diskusia k tomuto navodu :-) tak to berte :) snad jedine, co by som tu uvital je, ze to niekto prelozi za mna :L)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od havran66 »

Synchronizace kalendáře mi funguje perfektně a je to mnohem elegantnější řešení než přes iTunes a Outlock. Zalíbilo se mi to tak, že bych si chtěl synchronizovat i kontakty. Tady jsem ale narazil na problém, že nevím jak se k nim dostat. Když kliknu na kontakty v PC Gmail, tak se mi objeví prázdné okno a žádná možnost přidání kontaktů. Na kontakty, které jsem si nově vytvořil v iPhone s výchozím účtem gmail(exchange) a které se synchronizovaly s Google, se dostanu pouze tak, že do vyhledávače zadám "google contacts" , kliknu na Google Accounts a jsem na Kontakty Beta, kam už se dají kontakty importovat z CSV. Může mi prosím někdo poradit, jak se ke kontaktům dostat jednoduššeji.
Děkuji a pokud to nepatří do tohoto vlákna , tak se omlouvám ale nechtěl jsem zakládat nové.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

ide o kontakty v aplikacii Google Mail.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Fifik »

Možno to bude znieť divne, ale nemohol by to niekto preložiť. ;)
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Tea Racer »

Tak jsme to zkoušel maily i kalnedář paráda. Ale chtel jsem kontakty z IP dostat do gmail kontaktů a to se mi nedaří :( Jde to vubec? Import z outlooku do CSV mi sice jde ale seřadí se to divne když je takto importuji pres web rozhraní do gmailu tak se importuji ale ne dle jmena ale jsou tam jako nepojmenované a jen v poznámce je pak veškeré info. :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Apache23 »

viď harrison vyššie. Kontakty pekne zosynchronizovane. :wink:
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

Vymenil som navod za moj aktualny preklad navodu z iClarified, takze prvy prispevok tohto vlakna ma novy obsah!
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Tea Racer »

Tak nevím co s těmi kontakty, nerad bych o ne v IP prisel ikdyž to sync v outlooku mam. Uplně to nechápu s tím zachovaním. Mě to varovalo abych je nesmázl.

BTW: Rony máš tam jeden zlý link na obrazek, oprav si to . :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

ja mam v google kontaktoch bordel, takze som to neskusal, viacmenej doverujem itunes synchronizacii viacej :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Tea Racer »

Ano já taky, ale chtel jsem to mit pojistnené. Každopadne pokud pridam kontakt v gmailu tak se mi objeví v kontaktech v IP ale opačne mi to nejde :(
No nic, treba na to časem prijdu, ted to je jen jednosmerka.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

rowan
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: úte zář 16, 2008 7:09 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rowan »

Tento návod funguje i na FW 3.1?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

doplnene o slovenske meniny do gCal.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

hatatitla

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od hatatitla »

Na strankach google pisu ze si mozem vybrat az 25 kalendarov ktore chcem synchronizovat - mne ale ide iba jeden - ten hlavny...

postup popisuju tu: http://www.google.com/support/mobile/bi ... wer=139206

avsak ked to zadam do browsera - tak mi napise ze moj telefon nie je podporovany... funguje to niekomu z vas?

mrtvocich
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: úte črc 15, 2008 2:31 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od mrtvocich »

Přesně! Mně se zase zesynchronizuje jenom kalendář Zábava, ale přitom tam mam eště 2 další.
http://mrtvocich.troska.cz/uploader/200 ... 195523.png

http://mrtvocich.troska.cz/uploader/200 ... 195806.png

Nevíte někdo jak na to, aby se syncovali všechny?? Díky!
full_BT
Ping!: mrtvocich
napište ;-)

El Aldio

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od El Aldio »

Pokud chceš více kalendářů, tak si to nastav na http://m.google.com/sync - musíš na iPhonu.

+ Ještě přihodím odkaz na článek, kde jsem o Google Calendar sepsal něco víc. :) http://www.elaldio.eu/133

hatatitla

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od hatatitla »

Ok... Ide aj viac kalendarov len treba nastavit jazyk na tej sync stranke na anglictinu a ide vybrat az 25 kalendarov. Thnx ;)

El Aldio

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od El Aldio »

Jediná možnost je přehodit si barvy v GCalendar na stejné. Na iPhonu zůstanou a na PC budeš mít stejné. ;)

McDog

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od McDog »

Hm lenze mne sa podarilo v Googli po synchronizacii nechtiac zmazat kontakty a mam ich uz iba v iPhone a neviem ich odtial dostat prec.Lebo su v skupine google sync..neviete dako poradit ako ich dat napr spat do google?

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od BlazingUFO »

nieco som pokaslal a teraz mi nejde odstranit ten ucet, vzdy to pri vymazavani zamrzne, da sa to dat prec manualne nejak??
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od jennydrums »

Sync mi funguje v pohodě jak má, když vytvořím nebo jakkoliv edituju událost a to jak na ip nebo na googlu, vše se syncuje jak má, ale nedaří se mi jedna věc. Události které mám v iP na březen, duben atd se mi do googlu nenahrajou. Čili to co teď vytvořím se synchronizuje, ale to co mám už v iphone z dřívějška na googlu nemám.

Může mi někdo prosím poradit ?

Ttomcat

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Ttomcat »

Zkus v dát v Nastavení - Mail, Kontakty, Kalendáře - Kalendáře - Synchronizovat - Vše

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od jennydrums »

To mám nastaveno, ale ani tak :(

bajk
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 27
Registrován: stř zář 10, 2008 9:39 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od bajk »

a da sa nejako docielit, aby sa mi synchronizoval s google kalendarom moj "hlavny" iPhone kalendar? to znamena, mam v iphone hlavny kalendar (ten "od zaciatku") a chcem ho synchronizovat s google kalendarom. ked som si vsak pridal exchange ucet na kalendar - google, tak mi pridalo vlastne dalsi kalendar medzi kalendare a to prave ten z google/exchange, co sa mi nepaci. ja som chcel vlastne synchronizovat moj hlavny/povodny kalendar z googlom, cize najskor dostat vsetko do google kalendara a potom ostat synchronizovany ... hmm? da sa to takto ako to chcem? :) dakujem

oPicka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: čtv čer 18, 2009 9:53 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od oPicka »

!! POZOR NA KONTAKTY !!
při synchronizaci kontaktů se stejným jménem a příjmením dochází ke sloučení kontaktů do jednoho. Mě to takto sloučilo několik kontaktů. Zřejmě to bude chyba gmailu. Každopádně jsem přišel o několik kontaktů. Příklad: Pavel Černý (kontakt A) a Pavel Černý (kontakt B) se po synchronizaci stali jedním Pavlem Černým, který měl náhodně od každého něco a zbytek zmyzel .. :(
Umí to někdo ošetřit?

sysel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: stř říj 21, 2009 6:14 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od sysel »

zdarec,jak je to s temi kontakty v ip?mam vse nastaveny jak ma byt a stejne na gmail nemam ani jeden kontakt.
Iphone 6S 128GB Silver
Ipad Air 128GB silver

toma_t
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 14, 2009 1:32 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od toma_t »

Ahoj tak me vse funguje paradne, sync s mailem, kalendarem i kontakty. Nejvice me potesili kontakty, v gmailu se prehledne daji kontakty poupravit. Jedine s cim sem se chvili pral bylo ze nektera telefoni cisla se mi nechtela zobrazit v telefonu, bylo to tim ze byli oznaceny jako "jine" po prepnuti na domu nebo mobil jiz bezi. Synchronizace probiha oboustrane temer v realnem case, ihned po uprave kontaktu a ulozeni se kontakty zacnou synchronizovat.

Superbobo75

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Superbobo75 »

chci se zeptat, kdyz dam v iphonu jako novy mailovy ucet gmail, tak je tam misto kontaktu synchronizovat poznamky. Kde tyto poznamky u Gmail na webu najdu?

rowan
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: úte zář 16, 2008 7:09 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rowan »

CHtěl bych synchronizovat kontakty a kalendář s IP, Outlookem a GMailem.
Synchronizace s outlookem je jasná a bezproblémová přes iTunes.
S gmailem se mi to všem nedaří. Pokud vše udělám podle návodu, tak mám kontakty a kalendáře oddělené. Zvlášť je kalendář googlu a zvlášť je hlavní kalendář iPhonu. Čili pokud já vytvořím kontakt, tak ho vytvořím v gmailu nebo v hlavním seznamu iPhonu. Nevíte co s tím?

Kamil.Theuer

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Kamil.Theuer »

Ahoj navod je super. Udelal jsem vse podle nej, ale proste se mi nepripoji. Hodi mi to nepravne heslo polozky a nazev meho uctu na gmailu a chce to heslo kdyz zadam spravne heslo tak chvili chropa a pak to vyhodi znova a nevim cim to je.

Tomcat

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Tomcat »

Funguje skvele. Mne zajima jen kalendar. Skoad , ze iphone neumi synchronizovat i s Lotusem takhle elegantne. mel bych pak i pracovni kalednar v telefonu

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Apache23 »

Nejak ma nikdy neoslovili poznámky v iphone. Teraz som sa knim vrátil nakolko mám toho vela a tahat papierovy notes mi príde archaické.
Ostal som prekvapený ked som si všimol že na 4.0.1 tam zrazu mám pekne kolonky z akého gmail účtu chcem zobraziť poznámky. Toto je super lebo presne potrebujem mat stale poznámky na PC a pri sebe a aby sa navzájom synchronne upravovali.
PROBLEM: Neviem na gmaili nájsť položku poznámky..... :roll:
Našiel som vpravo dolu v okne nejaké úlohy ale nesynchronizovalo to. Kalendár je kalendár, ja by som vyslovene chcel mať poznámku že mám niekomu volať v pondelok. Naučiť sa rutinne si to priebežne zapínať a kontrolovať. A ak by to šlo ešte aj s pípnutím tak by to už bola asi úplná bomba.

ďakujem za info.
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

LukasMX

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od LukasMX »

Zdravim chcem sa spitat na Gmail a narodky ide nejako spravit ze niekto ma narodky napr miso nahodim tam jeho rok narodenia 1980 takze teras ma 30 rokov a o roch chcem aby mi nahodilo ze bude mat 31 da sa tam nieco take ?

poki
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: pát pro 25, 2009 12:26 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od poki »

to apache23:
nasiel si tie poznamky? pozeral som to u seba a ja to mam medzi menovkami, funguje to super



Edit: nastavit zdielanie kalendara sa da aj cez CalDAV ucet, na google je navod:http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=151674

je tam aj popis ako nastavit zdielanie viacerych kalendarov :)
ypsilonzone.sk

McDog

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od McDog »

No velka sranda,ze na gmaily mi id heslo k uctu,ale na exchange uz nie...na dvoch uctoch a dvoch iPhonoch..divne nie?

Edit:takze exchange na oboch iPhonoch uz funguje,ale na manzelkyn gmail to kontakty neprenieslo z iPhonu...divne nie?

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Milhaus65 »

Zdravím, právě nastavuji iPhona. Proč se v nastavení , když mám Gmail účet nevybere zrovna v prvním menu 3 polořka Gmail, ale nastavuje se to přes Exchange ? Na co to má vliv?
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

Odpovědět