Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
modemo

Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od modemo »

Stale sa mnozia ziadosti o spisanie navodu na JB,tak skusim jeden napisat aj ja. :roll:

Kód: Vybrat vše

Pre netrpezlivych, kedze este nie je WinPWN pre 3.1 firmware. Pouzije sa Winpwn 2.5, podhodi sa mu stary firmware ale v zaverecnej faze sa do telefonu restoruje pomocou custom firmware 3.1! Ak zvolite po jailbreaku Restore from backup, pocitajte s problemami ako rychle vybijanie baterky a pod. (pozn.rony)



LEN PRE FACTORY UNLOCK (neblokovane) iPhone 3G!


Hlavne info:
- jailbreak pomocou custom firmware
- update baseband-u na 05.11.07
- funkcne aj na iTunes 9 pod Win.

Co bude treba:
- iTunes (pravdepodobne nezalezi na verzii, mne slo aj na 9)
- winpwn 2.5 (napr http://www.megaupload.com/?d=Z6XWJ1DG)
- FW ipsw 2.0.2 pre 3G ( http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/) - sluzi len na podhodenie pre winpwn, nebude sa nahravat do iPhone.
- custom FW 3.1, podla chuti, ja som pouzil postovany milan2022 neaktivovany s Cydiou
iPhone1_2_3.1_7C144_Custom_Restore_768mb_Unactivated.part1.rar
iPhone1_2_3.1_7C144_Custom_Restore_768mb_Unactivated.part2.rar
(ak odkazy nefunguju, hladajte iny zdroj)

Zjednoduseny postup:
1. Urobte upgrade pomocou iTunes na oficialnu verziu 3.1, ktoru vam ponuka samotne iTunes. (kvoli upgrade baseband) Prejdite vsetky kroky, az pokial nemate na stole funkcny iPhone s ofic FW3.1
2. Spustite WinPwn, podhodte mu FW2.0.2, ktory ste stiahli. Pravdepodobne si ho sam najde na disku.
3. Pomocou WinPwn privedte iPhone do DFU. Nechodte vsak dalej!
4. Spustite iTunes a cez shift restore vyberte custom FW, ktory chcete nahrat. iTunes vam kvoli speci DFU dovoli nahrat custom FW.
5. Nechajte prebehnut restor a vuala, mate iPhone 3G, s novym basebandom, JB a Cydiou :wink:



VAROVANIE:
Tento navod neni pre zaciatocnikov! Vsetko robite na vlastne nebezpecie :!:


Osobne som robil tento postup (na Viste), telefon je plne funkcny, cydia, je aj logo operatora, praca s WinScp, Exchange ucet.
Ak je v navode chyba alebo je vhodne nieco doplnit, ozvite sa :)

PS: Velka vdaka S474N :wink:

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od 2L8 »

Ahoj, tak ja idem toto vyskusat, dufam, ze sa mi nic nepokazi, potom podam info, lebo toto sa mi zatial vidi ako najlepsia moznostpre JB pre Win.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od 2L8 »

Cauko, uz som tu pisal, ale nechapem preco lbbne forum ... tak este raz skusim .. Ja som odskusalcustom FW a mam zakupeny v orange a nadhera, vsetko pekne funguje aj cydia .. aj operator je ...
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od Patrezko »

Ďakujem moc si mi pomohol... Konečne funkčný návod... Ináč info pre tých čo to chcú skúsiť: 100% funkčné na iPhone 3G 8GB z T-Mobile Sk

modemo

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od modemo »

Som rad, ze som pomohol tymto navodom :wink:

Takze este pripojim nove postrehy oproti 3.0:
- telefon funguje vyborne, prestal obcasny restart iPhonu po pripojeni k PC (aj ked to by vyriesil asi aj restor na 3.0 :D )
- funguju mi PUSH cez WiFi (odstranili chybu, ze ked ste nemali net od operatora, alebo ste mali zlu APN, tak sa neustale snazil nadviazat spojenie cez operatora, aj ked som ho mal v dosahu wifi! => hrianie, vybijanie, nedostupnost)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od rony »

Proste som vacsinu prispevkov, ktore neboli fakticke pripomienky a doplnenia znenia navodu vymazal. Zvyknite si na to, ze navody su navody a nie helpdesk. Takze isli prec vsetky prispevky, ktorych autori k navodu nicim zmysluplnym k navodu neprispeli. Samozrejme zmizli prispevky od ludi, ktori zamerne ignoruju pravidla. Vsetci mate moznost svoje problemy riesit v prislusnych sekciach. Takisto zmizli prispevky od tych, ktori upozornovali inych na porusenie pravidiel, na to tu mame tlacitka nahlasenia prispevkov, tak sa ich naucte konecne vyuzivat.

Staci nechat nieco otvorene a uz sa sem nasype zmeska pomatenych prispevkov, ktoru vedie vzdy niekto, kto tvrdohlavo trva na tom, ze kazde forum je warezacke hniezdo.

Tento prispevok chapte ako moderatorske zdovodnenie, nie vyzvu opat diskutovat o pravidlach.

conky
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv kvě 21, 2009 10:20 am

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od conky »

pre tych co maju iphone blokovany na operatora napr. T-Mobile SK a potrebuju resp. chcu mat softverove odblokovanie na vsetky siete pomocou ultrasn0w tak tito nesmu dat update resp. restore na original firmware od apple pretoze sa im aktualizuje baseband na verziu 05.11.07 a pridu o softverovy unlock inych operatorov. Tito si musia dat cez iTunes Shift + Restore Custom firmware 3.1 vytvoreny cez PwnageTool_3.1 resp. stiahnuty z netu od niekoho kto ho vytvoril, kedze tento firmware neobsahuje aktualizaciu basebandu na najnovsiu verziu ale zachovava poslednu verziu kde este funguje ultrasn0w. Jedinou podmienkou nahratia custom firmware cez iTunes je mat Jailbreaknuty iPhone napr. verziu 3.0 alebo 3.01 a to ze predtym tam nebol oficialny firmware 3.1

tyrsister

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od tyrsister »

conky , cize ked uz ma upgrade na 3.1 ta najprv by som mal urobit downgrade na nejaku 3.0 a potom mozem robit custom 3.1? to nejak nedava logiku, ci sa mylim?

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od Patrezko »

nie...daj si origo cez itunes nahrat 3.1 (bez shiftu restore) potom otvorus winpwn a po niekolkych krokoch bude ip v restore mode a potom das cwz shift a restore nahrat custom firmware - pozri si lepsie navod

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od 2L8 »

Jj chlape funguje to. Ale ja som ťahal čistom Fw pre blojovany. Takze to by mi nemalo robiť problémy s tým unlockom či?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

McDog

Re: Ako odomknúť/jailbreak iPhone 3G cez custom FW3.1 pre Win

Příspěvek od McDog »

No mne slape tiez super....inak 2L8 vitam ta:)

Zamčeno