FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Bonavox
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 25, 2010 8:55 am

FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Bonavox »

Tak se mi to podařilo :Yahoo!:

Když jsem na jaře koupil na Aukru 3Gs, vůbec by mě nenapadlo, že jsou nějaké rozdíly mezi verzemi (CZ/US/...), že je problém to odblokovat, apod ...

Nicméně časem se podařilo upgradem iPad Basebandu na 06.15.00 s FW 4.3.3 (nebo 4.3.5?), ovšem se ztrátou GPS.

Pak mě na podzim ani nevím proč napadl upgrade na iOS 5.0.1, čímž jsem si foun samozřejmě zablokoval. Chvíli jsem koketoval s tím, vykašlat se na lámání a jít si koupit nový 4S, ale nechal jsem to uležet. Včera jsem si s 3Gs začal zase hrát ... a dnes od 14:00 hod s ním zase telefonuju :good:

Takže jak na to?
Vše děláno pod Windows 7 x64

1/ Pomocí iREB-r4 jej dejte do DFU módu

2/ Spusťte iTunes, stáhněte si iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw (někam si jej uložte) a nechte jej nahrát do iPhone

3/ udělejte krok po kroku co se píše v tomto návodu
(dělal jsem s redsn0w_win_0.9.10b3; jen si nejsem jistý, jestli jsem ve Step Nine nezatrhnul i iPad’s BB)

4/ do telefonu se už sice dostanete, ale iPhone je stále blokovaný (no service / searching)

5/ připojte iPhone k iTunes a proveďte OBNOVENÍ telefonu (toto je nejspíše klíčový krok, na který jsem narazil úplně náhodou tady dole v diskusi, neb už jsem nevěděl co dál - Ultrasn0w v tuto chvíli ještě nepomáhá); iTunes totiž nejspíš něco provedou s BB ...

6/ spusťe znovu redsn0w_win_0.9.10b3 a dejte rovnou Jailbreak, zatrhněte Ultrasn0w + iPad’s BB

7/ spusťte prvotní nastavení iPhone, nechejte ZAKÁZANÉ polohové služby

8/ spustit Cydii, nainstalovat Ultrasn0w a ... voalá ... iPhone je funkční :)
Údajně se i vrátila funkčnost GPS, ale ještě jsem to nezkoušel.
Každopádně Wifi vypadá že je bez výpadků, O2 plný signál, volání funkční.
V nastavení se mi zobrazuje, že BB je stále 06.15.00
iOS 5.0.1, iPhone 3Gs 32GB, původ z US

Cvrckin
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 26, 2009 10:51 pm

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Cvrckin »

Údajně se ti GPS nevrátila. GPS je nefunkční IpadBB a nédá se to napravit novým OS.
Iphone 3GS 6.1.2. JB - BB 05.13.04 8)
GC: Cvrckin

milazar

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od milazar »

Budu tě muset zklamat,mám Iphone 3Gs dovoz,JB,unlock bb 6.15.00,soft 4.1 a funguje vše včetně GPS

Cvrckin
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 26, 2009 10:51 pm

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Cvrckin »

a jakou přesnost GPS má? mě taky funguje GPS, že vím jestli jsem v této části města nebo v této... ale přesnost je 00nic
Iphone 3GS 6.1.2. JB - BB 05.13.04 8)
GC: Cvrckin

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Barberry.pha »

To Milazar: a kde tu GPS zkousis? Vypnul si mobilni data a zapnul treba nejakou Navigavi? Jakou si mel presnost?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

...eli...

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od ...eli... »

Ahoj, stalo se mi to samé co tobě, koupil jsem přítelkyni 3GS, a jí nějak nevyhovuje, tak jsem ho chtěl dát do továrního nastavaní a prodat, ale naskočilo jen jablíčko a nic, tak jsem dal obnovit a na tel mi to nechce najít sim....

A nějak nevím co stím, když jsem podle jiných návodů co jsem našel jsem chtěl vratit soft, ale nejde mi do tel nahrát, hodí mi to vždy ,,chyba 20,, a dál nevím.... :(

Prosím o radu, už jsem zoufalej.....

milazar

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od milazar »

barberry.pha píše:To Milazar: a kde tu GPS zkousis? Vypnul si mobilni data a zapnul treba nejakou Navigavi? Jakou si mel presnost?


no mám třeba stáhlou aplikaci mapy.cz,popř.origo mapy v Iphonu a když kliknu na bod kde se nacházím tak to ukazuje téměř přesně...cca+-30m

Bajzik

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Bajzik »

Nechápem prečo sa to stále rieši. Na ~ 20 fórach bola potvrdená nefunkčnosť GPS na 3GS 6.15.00. Proste a jednoducho, GPS na 6.15.00 NEFUNGUJE !, a pokiaľ to niekto z napr. Dev-Teamu neopraví, teda nezistí ako downgradovať BB, ani to nepôjde. Komu GPS ide, ide tak s accuracy +- 100 m (poor alebo bad fix). Tzv. nejde GPS, ale aGPS.

Cheeek

Re: FUNKČNÍ aktivace 3Gs / BB 06.15.00

Příspěvek od Cheeek »

Ted to delam podle tveho postupu a mam zaskrtnout iPad BB? rekl bych ze ano co?

EDIT:Nedari se mi to pro iOS 5.1 :(

[mod=milan2022]doublepost upraveny podla pravidiel fora.[/mod]

Odpovědět