iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Sinedd.182 »

Návod ako jailbreaknuť iOS 6.0 zatiaľ len na iPhone 3GS, iPhone 4 a iPod touch 4G.

NEVÝHODY:
- ide len o tethered JB (po každom vypnutí / reboote telefónu ho musíte opäť nabootovať cez PC)
- pokiaľ máte zablokovaný telefon a používate gevey kartu alebo iný unlock neodporúčame aktualizovať na iOS 6
- nie všetky aplikácie z cydie sú kompatibilné s iOS 6

Čo budeme potrebovať?
- redsn0w 0.9.13dev4
- iOS 6 pre vaše zariadenie stahujte napríklad http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
- iTool

Postup:
1. Pripojíme iZariadenie k iTunes a aktualizujeme ho na iOS 6

2. Vypneme iTunes a otvoríme redsn0w, pokračujeme do Extras > Select IPSW a vyberieme stiahnutý iOS 6.

3. Ideme späť cez tlačidlo Back a dáme jailbreak. Povolíme inštaláciu SSH a dáme zariadenie do DFU módu aby sa jailbreaklo.

4. Po dokončení JB treba nabootovať zariadenie pomocou redsn0w (Extras > Just Boot a opäť dáme zariadenie do DFU módu). Dobre, jailbreak by bol už len doinštalovať cydiu

5. Otvoríme iTool, pripojíme zariadenie a klikneme na Advanced > Open SSH Tunnel.

6. Napíšeme "yes" a keď bude pýtať heslo tak napíšeme "alpine"

7. Po úspešnom pripojení napíšeme:

Kód: Vybrat vše

wget -q -O /tmp/cyinstall.sh http://downloads.kr1sis.net/cyinstall.sh && chmod 755 /tmp/cyinstall.sh && /tmp/cyinstall.sh


8. Po chvíľke sa zariadenie reštartne (ak nie tak ho nabootujte) a cydia bude nainštalovaná.

Text dán do code, má se totiž celý kopírovat do SSh terminálu, tak aby byl skopírován správně. Kousek textu byl totiž jako URL odkaz. MG
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

kunec
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 306
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:44 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od kunec »

asi jsem lama
po bod 5 v pohodě
ale bod 6? kam mám napsat heslo a cestu k instalování Cydie....klikám v itools už půl hodiny a pro oči nevidím.
Díky za navedení na správnou cestu

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Sinedd.182 »

pripadne skus namiesto iTools pouzit winscp..dolezite je aby si isiel do nastavenia > wifi > siet na ktoru si pripojeny > a ip adresu.. ktoru potom skopirujes meno: root, heslo: alpine
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Metalgirl »

Ještě místo iTools můžeš použíš telnet od Putty: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgta ... nload.html Připojíš se k iPhonu, zadáš IP adresu svého iPhonu na síti, poté uživatel je root a heslo alpine. Pak do toho černého okna skopíruješ i ten text.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

kunec
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 306
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:44 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od kunec »

a je to tam
díky metalové děfče :-)
ne nadarmo jsi v mých očích nejsympatičtější moderátor :Rose: :Rose:

Ještě týden se budu čerfenat. :oops: MG

steinj
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 26, 2010 5:54 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od steinj »

Mam takovej problem. Vsechno probehlo v pohode akorat cydia je naistalovana a kdyz nani kliknu tak jen problikne. Zkousel jsem jb udelat znova a porad stejnej problem. Poradte prosim nekdo.

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Sinedd.182 »

skusal si reboot?
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

steinj
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 26, 2010 5:54 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od steinj »

Jj zkousel i vickrat a porad nic. Zkousel sem i obnovit a udelat znova jb.

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Jump3r-ko »

Vždy mi píše Waiting for Reboot, iPhone sa normálne nabootuje a nič sa nedeje. Čo stým?

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Sinedd.182 »

neviem ti povedat ja som nerobil update na iOS 6 pretože mam locknutu 4ku a keby spravim update tak mam iPod ;)
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

s.i.d.79
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 15, 2008 8:35 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od s.i.d.79 »

potřebuju pomoct, JB se mi povedl bez problému ale nejde mi se připojit přes ssh, neboli od bodu 6 vše špatně, kde může být zakopaný pes, v příkazovém řádku (win7) po zadání příkazu to hodí hlášku "ssh není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, sputitelného programu nebo dálkového souboru" mohl by mi někdo poradit nějaký postup, díky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od rony »

na SSH vstup potrebujete SSH klienta. Na Windows je najpouzivanejsi a najlepsi PUTTY. Pokial nie ste schopni zvladnut problematiku zvazte moznost vzdat sa jailbreaku az do casu, ked bude postup pre vas zrozumitelny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

s.i.d.79
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 15, 2008 8:35 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od s.i.d.79 »

Našel by se někdo kdo by byl ochotný mi s tím pomoct

Foxxylove

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Foxxylove »

Co na tom nechápeš? Stáhni Putty odsud: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgta ... nload.html Potom ho spusť, hned na stránce se objeví zadat IP adresu, zadáš tam IP adresu tvého iPhonu a dáš open, pak v černém okně zadáš přihlašovací jméno: root a pak heslo: alpine. No a nakonec skopíruješ ten celý text pro instalaci Cydie.

s.i.d.79
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 15, 2008 8:35 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od s.i.d.79 »

tak jednoduché to není, v putty po zadání ip a spuštění mi to nahlásí chybu "server unexpectedly closed network connection" v itools mám open ssh tunnel aktivován, ip zadávám správnou, tak fakt nevím

makomar
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 82
Registrován: čtv črc 12, 2012 10:29 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od makomar »

po provedení JB jsi bootoval znovu přes redsnow tlačítkem "just boot" ze ano ??
Tvou hlášku to píše když znovu nenabootuješ :) hodně zdaru

s.i.d.79
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 15, 2008 8:35 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od s.i.d.79 »

ano to jsem udělal, jen po dokončení se to začne startovat a přijde mi jako že se to kousne na nakouslém jabku (nechal jsem to i půl hodiny) a tak to musím resetnout dvouklikem, pak to normálně naběhne, v itool se to hlásí jako že JB ok, ale při pokusu se připojit přes putty stále stejný problém

problém vyřešen, měl jsem špatnou verzi sw, když jsem stáhl na co odkazuje první příspěvek tak to funguje jak má, možná by tam chtělo dát né například ale stáhněte odtud
Naposledy upravil(a) s.i.d.79 dne sob zář 29, 2012 12:48 pm, celkem upraveno 1 x.

s.i.d.79
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 15, 2008 8:35 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od s.i.d.79 »

[mod=BEAVERS]Doublepost! Smazáno. Zopakuj si pravidla.[/mod]

BoarD

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od BoarD »

Vždy skončím u kroku 6.
itools při kliknutí na Open SSH tunnel napíší Opened, ale kam mám napsat yes a zkopírovat zbývající kód netuším.
Poradíte mi někdo?

LorD-ProtectoR
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pon črc 18, 2011 6:48 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od LorD-ProtectoR »

semi tethered este nie je?

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Sinedd.182 »

da sa to aj cez WinSCP prihlasis sa tam tak ze pozres IP adresu v nastaveniach wifi.. napises ju tam a meno: root, heslo: alpine, otvoris terminal a napises ten kod...

semi tethered este nie je... a osobne ani neodporucam prplat sa stymto... skusal som instalovat z cydie veci na instalaciu hier a povolenie synchronizacie tychto hier s itunes a pre iOS 6 este nie je takze budete mat len pristup k suborom a par tweakom z cydie inac zatial este neni nejaka extra podpora pre cydia tweaky.. rpe tych co pouzivaju gevey alebo ultrasnow na unlock tak odporucam pockat na aspon na snowbreeze nech si nezablokuju telefon.. a odporucam pockat na update redsn0wu a najlepsie na untethered JB.. mne osobne sa napriklad prednedavnom vypol z nicoho nic iphone.. preto som odstranil tento typ JB..
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

Patricken82
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 30, 2010 1:51 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Patricken82 »

Čau, já vše zprovoznil, ale když se mi iPhone vypne (např. kvůli tweaku ze Cydie), tak přestanou fungovat aplikace ze cydie (SBSettings) "Just boot" nepomáhá :( nevíte co s tím?
Díky předem
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)

Lejonardo

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Lejonardo »

Ahojte, moc prosím o radu, už si nevím rady, mám iphone 4 (GSM),verze 6.0(10A403). Otevřel jsem "redsn0w_win_0.9.13dev4" ve windows 7, dal jsem podle kroků zde popsaných vložit ipsv soubor a potom jsem zmáčknul Jailbreak, po uvedení iphonu do DFU proběhlo na ploše windows pár procesů nabíhání jailbreaku a asi po 10sekundách byl konec, napsalo to něco jako Failed a iphone zustal v DFU. Po probuzení zase fungoval, ale nebyl jailbreaknut. Zkusil jsem i RESTORE nekolikrát a pořád to stejné, zasekne se to hned na počátk ujailbreaku po cca 10sekundách :unknown: , můžete mi prosím nějak poradit?
Děkuju
Leoš

Patricken82
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 30, 2010 1:51 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Patricken82 »

A jsi si jistý že máš správný ISPV?
Tento problém mě napadá.
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)

Lejonardo

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Lejonardo »

Ahojte, jailbrek jsem dělal přesně podle postupu, stahnul jsem si ipsw: na ios 6.0 s názvem: iPhone3,1_6.0_10A403_Restore.ipsw, otevřel jsem program: redsn0w_win_0.9.13dev4 , iphone mám připojen k počítači, po otevření programu redsn0w jsem dal select ipsw pak zpět a pak jsem zmáčknul jailbreak, iphone jsem pak vypnul, jak program chtel, dal se do DFU, probehlo par procesů a asi po 5sekundách od uvedení do DFU mi to napsalo v tom programu redsn0w: EXPLOIT FAILED. Ten soubor ipsw jsem stahnul zde: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ ,stahnul jsem přesně tento: iPhone 4 (GSM) (6.0/10A403). Zkoušel jsem i obnovu iphone a pak znovu jailbreak, a pořád to stejné mi to píše: EXPLOIT FAILED. Moc Vám všem děkuji za jakékoli rady.

miijushka

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od miijushka »

Tak sem udělala vše, co je tu napsáno, pomocí redsn0w 0.9.13dev4 sem dala jailbreak (včetně install SSH a potom downgrade ipad basebands(měla sem 06.15.00), poté Just Boot a, vše bez problému, objevil se mi "ananas", ale je tu problém - iphone se mi neustále restartuje a odmítá se i připojit k iTunes. Takže se ani nedostanu ke kroku, kde bych nainstalovala Cydii. Může mi prosím někdo poradit, co s tím?

SiViN
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: stř říj 20, 2010 4:27 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od SiViN »

Jen takove info: udelal jsem Jailbreak pomoci redsn0w_win_0.9.13dev4 a udelal mam SEMI TETHERED, nebo-li vypnu mobil, zapnu bez PC a mobil nabehne..nic co je pomoci jailbreaku nenabehne, neofic. aplikace jen probliknou. Pak rozjedu mobil pres just boot a vse jede jak ma. Nevim zda to tak ma byt ale ja jsem spokojeny.

MIOBOSS
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 29, 2010 5:44 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od MIOBOSS »


Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Metalgirl »

A o čem myslíš, že tady to celé vlákno je?
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

MIOBOSS
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 29, 2010 5:44 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od MIOBOSS »

je tam iný postup iný Redsn0w Cydia sa instaluje cez Redsn0w :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Metalgirl »

Jediné v čem to je jiné, je to, že se ti nainstaluje už Cydia, nemusí se tedy instalovat přes Telnet, ale jinak zbytek je stejný a funkční. ;)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Lejonardo

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Lejonardo »

Mohlibyste mi prosím pomoci, zkusil jsem i tuhle verzi jailbreaku od redns0w : http://www.redsn0w.us/2012/10/jailbreak ... phone.html
a stále se nedokončí jailbreak, napíše mi to v programu v PC : exploit failed. Nevíte, zadávám tam dobře ten ipsw soubor ( ios 6.0 GSM)? nevíte jestli je správně to GSM nebo mám raději vložit do redsn0w to CDMA ? Vždycky se mi jailbreak povedl, nechápu proč to ted s tím novým IOS 6.0 nejde.( jinak moje verze je iphone 4 8GB s ios 6.0). Děkuji za jakékoli rady

miroslavpriesol
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 238
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:14 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od miroslavpriesol »

MIOBOSS: tak jsem zkoušel udělat jail, přes 0.9.15b2 a ať se snažím jak chci tak mi to prostě nejde, vždy to jede a nahraje to do telefonu co má, jen když je reboot, tak je telefon v původním stavu.. Tak nevím čím to je.. Mám Iphone 4, ios6 10A403, tak netuším :-( díky
Iphone 7 silver 256

Jan12
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: pát říj 03, 2008 10:03 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Jan12 »

nemozem sa pripojit cez SSH.Vsetko tu spomenute som vyskusal.Dakujem za radu.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Metalgirl »

To už nepotřebuješ, nejnovější redsnow už nainstaluje cydii sám.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jan12
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: pát říj 03, 2008 10:03 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Jan12 »

Dakujem

zvonicek
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: stř čer 15, 2011 8:12 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od zvonicek »

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že tethered jailbreak pomocí redsn0w 0.9.15b3 funguje bez problémů i na iOS 6.0.1. Stejně tak je možné použít baseband preservation, tedy instalaci iOS 6.0.1. bez aktualizace basebandu (postup je stejný jako u iOS 6.0).

Pouze je prozatím, dokud nevyjde update redsn0w, nutné při jailbreaku a tethered bootu zvolit ipsw verze iOS 6.0.

Jan12
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: pát říj 03, 2008 10:03 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Jan12 »

Prosim Vas mohli by ste preložit postup inštalacie cez redsn0w 0.9.15b3.Dakujem.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od Metalgirl »

zvonicek: jakto, že se ti to povedlo? Mě to sice JB provedlo, Cydia se nenainstalovala a při just boot mi to hlásí missing keys.plist :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

zvonicek
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: stř čer 15, 2011 8:12 am

Re: iOS 6 JB tethered / iPhone 3GS, 4, iPod touch 4g

Příspěvek od zvonicek »

Metalgirl: to se mi taky nejdřív stalo. Stačí v redsn0w znovu zvolit Extras - Select IPSW a zde iOS 6.0 IPSW a opět Just Boot. Nyní to již bude fungovat ;-)

Jan12 : Postup je úplně stejný, jako u iOS 6.0, akorát při Select IPSW vybereš vždy IPSW pro iOS 6.0 .. Info třeba zde: http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios ... g-redsn0w/

edit: ještě doplním, že Cydia je již v základu nainstalována

Odpovědět