Návod a využitie iCloud

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Sinedd.182 »

Čo je to vlastne úložisko iCloud?
Je to server, na ktorý si môžete ukladať maily, kontakty, udalosti z kalendára, pripomienky, safari (historia a pod.), poznámky, passbook, fotky, dokumenty a dáta, prípadne používať ho pre lokalizáciu iZariadenia pri stratení.

Výhody:
- všetky dôležite údaje na jednom mieste
- možnosť používania viacerých zariadení na jeden účet
- po restore sa stačí jednoducho prihlásiť a všetky vami zaškrtnuté údaje sa automaticky nahraju do iZariadenia (maily, kontakty, udalosti z kalendára, pripomienky, safari (historia a pod.), poznámky, passbook, fotky, dokumenty a dáta)

Nevýhody
- 5GB miesta zdarma na jednom účte (ak používate fotostream rýchlo toto miesto zaplníte, no je tu aj riešenie zakúpením väčšieho priestoru)
- vyžaduje internetové pripojenie (pri strate iPhonu, ak neni k dispozícií Wi-Fi sieť alebo nemáte povolené 3G, prípadne EDGE pripojenie k mobilnému internetu telefón nenájdete)

Ako na to?
1. Na vašom iPhone 3GS, 4, 4S, 5, iPode touch 3G, 4G, 5G alebo iPade 1G, 2G, 3G si nainštalujte najnovšiu verziu operačného systému (iCloud má podporu len v iOS 5 a iOS 6)

2. V iZariadení ideme do Nastavenia > iCloud a vytvoríme si bezplatne Apple ID

3. Potvrdíme ho pomocou mailu a následne sa prihlásime

4. Zaškrtneme si služby, ktoré chceme používať a to je v podstate všetko.

Všetky služby, ktoré ste zaškrtli, napríklad kontakty sa vám automaticky po pridaní kontaktu do iPhonu uložia aj na iCloud účet (výhoda po restore stačí sa len prihlásiť na iCloud a všetky kontakty máte k dispozícií). Taktiež si môžete tieto veci vyhľadať aj priamo cez internetovú stránku http://icloud.com. Na stránku sa jednoducho stačí prihlásiť pomocou registračných údajov a môžete napríklad vyhľadať svoje iZariadenie, prípadne, že ho nájde môžete na ňom sledovať stav batérie, prehrať zvuk, zablokovať ho, ba dokonca celý vymazať.

Ako dostať fotky z fotosteamu do PC / MAC?
Je to jednoduché, na apple.com/icloud si nájdeme verziu pre WIN (kompatibilita len s Vistou, 7 a 8 ) alebo MAC. Nainštalujeme a po inštalacií otvoríme icloud panel, kde povolíme photosteam. Fotky sa potom automaticky posťahujú do adresára (ukáže sa vám aj cesta kde presne). Prípadne môžte nahrať aj fotky do adresára upload, ktorý vám ich automaticky uploadne na icloud. Všetko samozrejme bezdrôtovo.
Naposledy upravil(a) Sinedd.182 dne úte říj 23, 2012 9:20 am, celkem upraveno 1 x.
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

Olinka

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Olinka »

Hezký návod, jen si nejsem jistá jednou věcí: synchronizuji POUZE do iCloudu, nebo i do PC? A když jsem léta synchronizovala s PC a teď bych chtěla přejít na iCloud, co se stane? Budu mít staré v PC a od teď i v iC? Díky za dovysvětlení ;-)

Sinedd.182
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 182
Registrován: sob říj 17, 2009 7:47 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Sinedd.182 »

vdaka, myslim ze je to bud alebo.. pc ti bude synchronizovat zrejme len to co sa tyka hudby aplikacii a podobne to co budes mat zvolene.. icloud je vacsinou pre tie veci co som tam napisal.. ale ako pripojis iphone k itunes a mas tam myslim summary alebo info tak tam mas zaloha na icloud a zaloha na pc.. myslim ze neni problem raz za cas to zalohovat aj na pc aj ked myslim ze to nema zmysel pretoze akonahle pridas napr.: novy kontakt alebo odfotis fotku automaticky ju system zaznamena a ked sa pripojis k wifi tak sa to ulozi na icloud :) je to ovela pohodlnejsie.. a hlavne ak nemas po ruke PC
Apple iPhone 7 Plus 32GB Silver
Apple iMac 21,5" i5-2400S, 12GB RAM, 500GB HDD
XBOX One 500GB

mixky
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 10, 2011 2:04 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od mixky »

Olinka píše:Hezký návod, jen si nejsem jistá jednou věcí: synchronizuji POUZE do iCloudu, nebo i do PC? A když jsem léta synchronizovala s PC a teď bych chtěla přejít na iCloud, co se stane? Budu mít staré v PC a od teď i v iC? Díky za dovysvětlení ;-)

zalezi na tom jestli mas Mac nebo Windows, na macu se ti synchronizuji zalozky, poznamky, upominky, maily a kalendar
iPhone 7, 128GB, Black
MacBook Air 13" (2013), 128 GB, 8GB RAM

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od miro1309 »

Ak zapneš zálohovanie na iCloud, teda budeš naplno využívať služby iCloudu, vrátane mailov, poznámok (všetkého vyššie spomenutého) a necháš teda aj zálohovať na iCloud, záloha do lokálneho PC sa robiť pri synchronizácii nebude. Bude sa robiť na Cloud, čo je problém, že pri restore potrebuješ vysokorýchlostnú prípojku pokiaľ obnovuješ zo zálohy, pretože vtedy sa sťahuje kompletne všetko z Cloudu, tj. aj aplikácie, vtedy sa čas obnovy môže pekne predĺžiť.
Najlepšie sa iCloud používa ak vlastníš viac Apple zariadení, drží ich stále synchrónne medzi sebou, jediné, čomu akosi nerozumiem, prečo nedrží aktuálne aj pozície hier.

Skyt
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: ned lis 13, 2011 10:36 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Skyt »

Teď jsem trošku zaskočen informací ohledně photostreamu. Není to náhodou tak, že photostream je na velikosti úložného prostoru nezávislý? Resp. počet fotek je omezen na nějaký počet ks (typoval bych to něco okolo 1 000ks) s tím, že ve photostreamu vydrží 30 dní. Ale v icloudu žádné místo nezabírejí
iPhone 4S 32gb
iPad 4 32gb wifi JB

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Přesně tak, iCloud nic neubírá


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od Sven »

Zrejme nevyuzivam iCloud spravne. Mam totiz v iPade 2 program na tvorenie hudby a v nom uz vytvorene skladby. Tento program mam zaskrtnuty v iCloude, aby sa zalohoval. Teraz som si kupil iPad mini a tam som si stiahol tu istu aplikaciu z rovnakeho Apple ID. Bohuzial, aplikacia na iPade mini neobsahuje ziadne skladby a data sa nestiahli. Kde moze byt problem?
iPad 2 32GB 3G white

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Jen bych se zeptal, s pomocí jednoho ochotného člověka tady na foru jsem si po velkých obtížich zprovoznil Icloud,nyní jsem poprvé otevřel Icloud na PC a v poznámkách ani v kalendáři nevidím žádné své údaje a v kontaktech taktéž ne,možná musím ještě něco nastavit,nevím.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Zeptám se možná přesněji
mám zálohu na icloudu a když pořídím nový telefon a chci ze zálohy dostat vše do něj/kontakty,aplikace,poznámky atd,jak postupovat ?
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

endva3
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 118
Registrován: čtv pro 11, 2008 8:20 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od endva3 »

Ked si ten novy telefon zapnes tak sa tam prihlasis svojim apple ID a bude sa ta pytat ci chces nastavit iphone ako novy alebo obnovit zo zalohy. Vyberies obnovit zo zalohy a je to :) Samozrejme musis byt na wifi aby to stiahlo vsetko.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od kotelník »

HOFA píše:Jen bych se zeptal, s pomocí jednoho ochotného člověka tady na foru jsem si po velkých obtížich zprovoznil Icloud,nyní jsem poprvé otevřel Icloud na PC a v poznámkách ani v kalendáři nevidím žádné své údaje a v kontaktech taktéž ne,možná musím ještě něco nastavit,nevím.


No a treba kalendar vyuzivas iCloud, ano? Nemas tam nahodou jako vychozi kupr gmail ci exchange? To same poznamky i kontakty.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Tak nějak jsem si to představoval,jen jsem měl obavy,aby jsem tu zálohu na icloudu měl dobře udělanou,to lze nějak zkontrolovat,nyní ?
Díky
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

juraj1985
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: pát říj 12, 2012 7:45 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od juraj1985 »

Mňa by zaujímalo ako to je keď mám nastavenú zálohu na iCloud všetko okrem foto stream. V budúcnosti by som si kúpil nové zariadenie s appstore stiahol nejakú aplikáciu. Z tejto zálohy by sa mi tam obnovili aj nastavenia aplikácie alebo nie? Pokiaľ app nainštalujem z pc tak ju mám aj s nastaveniami.

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

kotelník píše:No a treba kalendar vyuzivas iCloud, ano? Nemas tam nahodou jako vychozi kupr gmail ci exchange? To same poznamky i kontakty.

Ano mám tam kontakty a kalendáře Exchange
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od korwin »

Tak potom je mas na exchange a nemusis resit iCloud.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

No moc tomu nerozumim,me jde v podstate jen o to,ze chci poridit novy tel.a abych nemel problem s pretazenim kontaktu a poznamek do nej.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od rony »

chod na www.icloud.com, mas tam svoje data? ak ano, ta toe v telefone su len kopia. uz rozumies logike cloudu?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od cuting »

Fotky v Photostreamu se do dat v iCloudu nepočítají. A pokud si v nich uděláš alba, tak se po žádné době nemazají. Po 30 dnech se mažou pouze fotky nezařazené a to tě ještě před tím iCloud nejméně 2x upozorní. Tuto poslední informaci ale nemám osobně vyzkoušenou, fotky na Photostreamu ihned třídím do alb a originály pak mažu sám.
 Apple hračky 

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Tak kontakty na www.icloud.com vidím,ale poznámky kterých mám v tefenu mnoho ne ,teda jen 2 ks.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od korwin »

U poznámek záleží, kde je mas vytvořené/uložené. Zda v iDevice nebo iCloud.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Jak to poznám kde mám poznámky uložené zda v iDevice nebo iCloudu ?
Včera jsem utopil founa :( takže brzy přijde čas na přetahování dat,poněvač v oživení nevěřím,nyní je v odborných rukách ,ale nevěřím :(
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od korwin »

Kdyz otevres poznamky v iPhonu, tak mas vlevo nahore polozku "Ucty" a tu kdyz rozkliknes, tak tam mas volby:
Vsechny poznamky
V iPhonu
iCloud

Takze si tam muzes vybrat, ktere poznamky si zobrazis.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Návod a využitie iCloud

Příspěvek od HOFA »

Dekuji tak v tech poznamkach kdyz otevru ucty mam v icloudu jen 2 poznamky a ostatni v gmailu porad nevim jak docilit toho,aby byli vsechny v icloudu, stejne jako fotky ty bych chtel mit taky v icloudu.
Jinak telefon se odbornou pomoci podarilo po utopeni zachranit
Dekuji za pomoc

EDIT:
Jinak chápu to dobře ,že poznámky se musí do icloudu ukládat a ty co jsem měl ještě před tím,než jsem začal icloud používat,tak ty do icloudu nedostanu ?

Tak jsem dostal odpověď,že poznámky jedině překopírovat do icloudu,to není zase takový problém,děkuji.
Jen ještě nemám jasno s kalendářem,udaje v kalendáři se mě v icloudu nezobrazují,tam bude chyba v čem ?
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon čer 03, 2013 5:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, sloučeno...
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Odpovědět