Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
fana1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 27, 2008 6:42 pm

Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od fana1 »

Ahoj. Mám prosím otázku. Včera jsem připojil klasicky iPhone přes USB k počítači a chtěl jsem si z nej jako z paměťového média zkopírovat fotky a videa. Fotky šly zkopírovat normálně i po několika stech zároveň.

Jakmile však došlo na kopírování videa, připojení se vždy těsně před koncem kopie videa vypnulo. Musel jsem tedy iPhone odpojit a znovu připojit. Takto jsem to zkoušel několikrát, ale vždy jakmile došlo na kopírování videa, iPhone se opět odpojil. Zkoušel jsem to tedy ručně kopírovat videa jedno po druhem, ale výsledek byl ten, ze se takto zkopirovalo napr. 6 videí a u 7meho to opět vypadlo.

Má někdo prosím radu, čím by to mohlo byt? Jestli nemam třeba jen něco někde spatne nastaveneho v iPhonu? Moc dekuji za radu

A ještě otázka pod čarou :) myslíte si, ze baterii moc vadí, když jsem takto iPhone třeba 20x odpojil a připojil, čímž pokaždé došlo k zahájení nabíjení, za par vteřin zase k odpojení a následně ihned zase k připojení. Zkratka zda ji škodí takovéto přerušované nabíjení po par vteřinách :oops:

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od Clon »

Ja na prenos fotek a videi pouzivam app PhotoSync. Bez kabelu a naprosto v pohode (app tu ma i sve vlakno). Vrele doporucuju. Nemyslim si ze za to muze nejake nastaveni ve tvem pripade.
S baterkou si myslim ze problem nebude. Nicmene - kdyz je clovek zoufaly, ze to nejde - co ma delat ???
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

fana1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 27, 2008 6:42 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od fana1 »

MOC dekuji za radu i za názor s baterkou. Mas pravdu, strašně mi to vadilo vždy po par vteřinách telefon odpojit a vzápětí jej zase hned připojit. Nicméně jsem byl zoufalej z toho, ze se to vždy ke konci kopírování odpojilo. Vždy jsem očima hypnotizoval tu čárku co přibývá při kopírování a přál si, aby to tentokrat dojelo do konce :) nicméně ve většině případu to par milimetru před dojetim ukazatele do konce zastavilo a po par vteřinách napsalo, ze zařízení bylo odpojeno. Čili jsem to takto několikrát opakoval v naději, ze se to nakonec podaří. Ale nepodařilo a cca 10 videí jsem zkratka vzdal a nezkopiroval. :x Prave z obavy o baterku, ze už mi ji bylo fakt líto, když se to takto opakovalo už třeba po 20-te během čtvrt hodiny :roll: kazdopadne Ti ještě jednou dekuji za radu a za uklidnění co se týká baterky

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od Clon »

Ale kdybys precijen vyzkousel PhotoSync - dej vedet, jestli ti to pomohlo. Asi nebudu sam, koho by to zajimalo
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od Metalgirl »

Osobně používám Photosync už x let a za mě super, přenos fotek i videí funguje na jedničku. Nepřetahuji fotky a videa do PC jinak než přes Photosync.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

fana1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 27, 2008 6:42 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od fana1 »

Tak jsem na tu vámi doporučovanou aplikaci koukal, ale vzhledem k tomu, že už jsem starší generace, tak mám stále blíž k tomu propojení kabelem :D

Nicméně ji asi ze zvědavosti stáhnu a jak bude chvilka, tak vyzkouším. Jen se zeptám na 2 věci, ať to nemusím nikde hledat na internetu...

1) Stačí stáhnout tu aplikaci do mobilu a pak jen něco nastavit, nebo je potřeba nějakou (stejnou) aplikaci stáhnout i do počítače (mám klasické PC s Windows, ne Apple)

2) Viděl jsem, že u aplikace bylo napsáno že jsou nákupy v aplikaci. Je tedy ta aplikace nějak "ořezaná" a až po zakoupení nějakých doplňků funkční na 100%? Resp. v čem se bude lišit volně stažená od placené?

MOC vám děkuji za informace i za rady

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3524
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od mirmo80 »

Vyskusaj to cez apku https://www.itools4.com/
Je to cez kabel.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Odpojovani iPhonu při kopírování videí

Příspěvek od Clon »

1. Do pc si stahnes jejich klienta zdarma (pak jej spustis, spustis app v telefonu, najde ti to pc, klepnes na nej .....)
2. Ja mam tu app uz davno. Bud tam tehdy zadne premium nebylo, nebo nic nevim o tom, ze bych premium mel nejak automaticky. Ale je fakt, ze free teda tehdy nebyla. A to co mam funguje skvele. Tedy presne nevim, co se za premium vlastne skryva. Jedine zkusit vycist na jejich strankach.
Koukam ze mam verzi Pro. A Pro "lifetime" je za 129 peněz (coz by tak mohlo odpovidat tehdejsi cene). Co umi verze free nezjistim
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět