Legálnost sofware, ot disluze

vše co vás napadne
Odpovědět
Kozak Lukas

Legálnost sofware, ot disluze

Příspěvek od Kozak Lukas »

Caute lidi ja to povazuji taky za jednu z nej.. her co vubec je na iphone, jen nevim proc platite ty penize za levely:P :P :P kdyz je to tak jednoduse dostupne :P :P :P bohuzel ja uz jsem projel vsech asi 180levelu, ale bylo to narocne... :lol: jinak vysla podobna hra..





jmenuje se aMaze
Zdroj: Comunity sources
To uz se da hrat je to trosku narocnejsi.. :P



rozdělená diskuze.. původní zde :

viewtopic.php?f=17&t=2177

Julek

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Labyrinth

Příspěvek od j.v. »

Platíme ze stejného důvodu, ze kterého si kupujeme originální software na jiné platformy.
Ale ocenění cizí práce ti asi nic neříká :roll:

@aMaze) další hračka na dlouhé zimní večery, niiiice... 8)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Labyrinth

Příspěvek od Julek »

Ano měl ale jak říkám .. mažu věci už bez upozornění .. takže jsi v tom nevinně


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

watterman

Re: Labyrinth

Příspěvek od watterman »

OT:
@Kozak Lukas - tobě bude nejspíše pod 14 let viď? Když musíš psát dokonce TŘIKRÁT ty smajlíky.
Možná si myslíš, že si machírek, když je to "volně k dostání" a ty jsi to dostal zdarma, ale je v tom opravdu nechutnost... Taky dojdeš do obchodu a ukradneš televizu? Ne neuděláš to, ještě že na internetu si nemůžou lidi jako vy pořizovat jiné věci zdarma.

Hned by jste neplatili za nic. A co potom ty lidi co nad tím strávili nkolik hodin svého času? To ti nic neříká? Oni to nedělají jenom tak pro srandu králíkům, dělají to kvůli pěnězům a také kvůli Nám. Kdyby byly všichni lidé jako Ty, tak by nikdo aplikace nevyvíjel a přežil by pouze Open-Source. :roll:

Když máte k věcím takový přístup, nedivte se, že stojí programy a hry tolik peněz, si poté tvůrci musí kompenzovat stráty z Vás - "pirátů" na poctivých uživatelých, kteří si produkt zakoupí "aji za Vás"...

NoizZz

Re: Labyrinth

Příspěvek od NoizZz »

Prava sem menil na 0775 pak 0777, restart IP, reinstall labirynth.. Asi si labiryntha nezahraju :)

Tak, problem vyresen, v installeru vysla nova verze, updatoval sem ji, a uz to chodi :P PARADA!

Kozak Lukas

Re: Labyrinth

Příspěvek od Kozak Lukas »

to:watterman :P

Smajliky jsou od toho aby se pouzivali :P kdyy uz te nevidim jak jsi u toho vazny.... Jo taky je dobre ze jsou lidi jako ty ze... nevim, ale kdyz je ta moznost tak proc ne ze... radeji prispeju neco na podporu tohodle fora nez-ktere mi dali tisickrat vice nez jedna hra, ktera uz ted je nahraditelna tremi dalsimi :roll: tak asi tak.

watterman

Re: Labyrinth

Příspěvek od watterman »

@Kozak Lukas - neodpověděl si mi na většinu mých otázek.
Raději přispěješ? Jak vidím, tak se tak ještě nestalo. ;-).

Tohle nemá cenu probírat, zvlášť s tebou. Jednou na to snad příjdeš a zhodnotíš svoji pozici: Ty -- pirátský soft -- piráti -- vztah ke kóderovi...

TÍMHLE PŘÍSPĚVKEM JSEM EXPERT! (Promiňte za velké písmo :))

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: Labyrinth

Příspěvek od lofounek »

Za hru jako Labyrinth se jeste da zaplatit, to jeste neni takova suma. Ale rekneme si narovinu, kdo z Vas mel vzdy vsechen software zaplaceny...

Obecne bych rekl, ze pokud software nestoji hodne stokorun az tisice, mohl by se zaplatit. Na ty drazsi ja proste nemam...

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

Diablo

Re: Labyrinth

Příspěvek od Diablo »

No ja jako student take bohuzel musim software "krast" . Treba takovy Adobe Creative Suite 3 Master Collection (ve zkratce CS3 , coz je kolekce temer vsech programu od Adobe jako Photoshop .. Illustrator , Soundbooth , Fireworks apod.. ) tak to stoji US$2 499 v prepoctu asi 40 000 KC to bych se fakt nedoplatil ... Stejne je to s vetsinou produktu od Microsoftu , proste ja jako clovek ktery jeste nevydelava pravidelne nejakou vetsi castku penez nemam absolutne sanci nasetrit takove penize . Takze to chapu.

watterman

Re: Labyrinth

Příspěvek od watterman »

Já jsem byl warezák, dnes již nejsem...

Až tisíce.? Pokud jej potřebuješ ke své práci, tak ti takový profesionální program za ty peníze stojí. Avšak pokud na to peníze nemáš, tak jsou zde jiné alternativy a to zdarma.

Nikdo tě nenutí do používání komerčních programů a většinou ani nevyužiješ toho co má komerční program navíc oproti freeware alternativě. A pokud už jej hodně potřebuješ, tak cena je sice vysoká, avšak to také kvůli warezákům, kde my musíme platit více, aby jsme výrobci vynahradili škody z krádeže... No jenom si řekněme - kdyby všichni software kupovali, nestál by poté méně?

Diablo

Re: Labyrinth

Příspěvek od Diablo »

Ja myslim ze kdyby vsichni kupovali stal by ten software mozna jeste mnohem vic ... staci se kouknout na vychodni zeme ( Rusko a okolni staty ) kde je Warez jeste vice rozsirenejsi a zdejsi spolecnosti jak Filmove tak Softwarove jsou nuceny svoje vyrobky prodavat za extremne nizke ceny aby vubec neco prodali.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Labyrinth

Příspěvek od j.v. »

Tak tak, větší poptávka vede leda ke zvýšení cen (když to lidi chtějí, proč je nenechat řádně bezahlen, že ano...).

S cenou obecně používaného softu bych to ale neviděl zase tak špatně. Visty a Office 2007 si dnes může dovolit i obyčejný člověk, a spousta kvalitních programů je dostupná za pakatel nebo rovnou zadarmo.

A jestli člověk chce platit - je to pouze o morálce. Neříkám že nekradu (co vám mám povídat, Photoshop mám doma cracknutý taky), ale vím co to je pracovat. A nemyslím si že je hloupé odměnit autory sebevětší kraviny za to, že jí obětovali svůj čas.

Navíc... Pokud nevyhodím tu (dejme tomu) tisícovku měsíčně za soft, nejspíš padne na cigarety nebo nějakou jinou blbost. Naládovat ty peníze třeba do iTunes Storu mi proto nepřijde jako úplně špatný nápad...
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

.:Hamilton:.

Re: Labyrinth

Příspěvek od .:Hamilton:. »

watterman píše:......tak cena je sice vysoká, avšak to také kvůli warezákům, kde my musíme platit více, aby jsme výrobci vynahradili škody z krádeže... No jenom si řekněme - kdyby všichni software kupovali, nestál by poté méně?


tohle je nesmysl. urcite by nestal mene, ale naopak vice. a pochybuji, ze v cene programu, her atd. je neco jako "nahrada za ty, co si to nakradou"

Kozak Lukas

Re: Labyrinth

Příspěvek od Kozak Lukas »

Ja tomu rozumim nerikam ze bych neprispel - proc ne kdyz to bude stat za to, ale to je jedno..Stejne to dela to kazdy a kdo rika ze ne, ten to dela dodnes!! tim jsem skoncil nema to cenu. Az se dostanu do CR mile rad prispeju, ale lidem kteri si to zaslouzi jako je drsny, rony, julek aspol. na pod. fora-ti co to delaji pro nas! Koncim tim tu nesmyslnou debatu. :P

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Labyrinth

Příspěvek od Julek »

takže vám to tu přeruším už žádné ot ohledně legálnosti windows... držme se tématu, dík


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Labyrinth

Příspěvek od j.v. »

Rozstřihnout to tu a dát legálnost jako samostatné téma by byla taky možnost... ;)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Legálnost sofware, ot disluze

Příspěvek od Julek »

Ach jo to se mi nechtělo.. ale ok, rozděleno :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

mikimaus

Re: Legálnost sofware, ot disluze

Příspěvek od mikimaus »

2 Diablo: jestli pouzivas vsechny aplikace z Master Collection, tak jsi predpokladam profik a z vydelku si muzes sw v klidu zaplatit (prace grafiku je pomerne slusne placena, vim o cem mluvim). Jestli jsi jak pises student a pouzivas rekneme fotak, nebo illustrator jen pro vlastni obcasne retuse fotek popr. ilustrace, tak s tim nemam problem, ale nevim proc mas celou CS3 kdyz se da sehnat samostatny fotak za mensi (ikdyz ne malou) castku, nebo i jine alternativy dalsich vyvojaru.
Preci jen krast se nema, ale pokud si stahnu fotak a budu v nem montovat kamosovu hlavu na telo p. anderson, tak nemam problem, ale pokud dal prodavam praci na neleg. softu vytvorenou, tak uz je to na povazenou.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Legálnost sofware, ot disluze

Příspěvek od spachal_tmp »

OT: pro studenty je ted ze strany Adobe vice nez dobra nabidka, staci hledat, a cena je opravdu smesna ..

Odpovědět