Jak nastavit připojení Ad-Hoc ve Win Vista pro net na iPhonu

Odpovědět
sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Jak nastavit připojení Ad-Hoc ve Win Vista pro net na iPhonu

Příspěvek od sergi »

Zdravím, potřeboval bych někde, kde není wifi router zprovoznit wifi, tak, abych tam s iPhonem mohl byt na netu (překvapivě) :) Je tam notebook s win vista, připojený na net přes ethernet (UPC broadband modem). Chtěl bych tedy zprovoznit připojení ad-hock.. Mám ale problém..
V connection centru nastavím nové připojení, ad-hock..dám tam šifrování (většinou musím dát jen wep nebo úplně bez šifrování, aby se iPhone napojil), pak se s iPhonem napojím na síť..stále bez problému.. Pak ale, když se v safari chci podívat na net, napíše mi to Can't find server..
Nevím čím by to mohlo být.. Mám ve win povolené sdílení všech síťových služeb..http, https.. a stále nic.. Na wifi napojený jsem, ale asi jen do lokální sítě.
Ještě jsem si všiml, že ten notebook se pak do te ad-hoc sítě automaticky napojí.. mám ho tam nechat napojeného? Nějak jsem s tím už šíboval, ale furt žádná změna..
Nevíte někdo jak na to?

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Zkus se podívat tady. http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=243 něco tam je psaný o vistách a sdílení netu. Já je nemám tak nevím jestli to je stejně nebo jiný než u XP
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

Dík..to jsem už našel, ale je tam pouze to, k čemu jsem se už dostal.. Chtěl jsem se spíš zeptat, zda se někomu při Ad-Hoc připojení iPhone připojí do sítě, ale už se nenapojí na net..
Nevím, jestli tam (buď v iPhone nebo ve Windows) nějak nenastavit na tvrdo IP adresu..nebo tak něco.. Dost by mi to pomohlo, pač kupovat tam AP se moc nevyplatí, protože by se to využilo jednou za uherskej rok..

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

IP nastavíš na pevno pouze u Wi-Fi kterou v iPhonu vidíš, máš u názvu wi-fi sítě takovou malou modrou šipku na tu ťukneš a jsi v nastavení. Jinak AP používám také doma minimálně ale cenově je to už otázka stovek korun, nic hrozného.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

Oki.. A co presne do toho iPhonu mam naklapat? Jakoze jakou IP adresu.. Jakoze kde najdu to, co mam naklapat do toho iPhonu.. Diky za odpoved

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

sergi píše:Oki.. A co presne do toho iPhonu mam naklapat? Jakoze jakou IP adresu.. Jakoze kde najdu to, co mam naklapat do toho iPhonu.. Diky za odpoved


Ako si ziskal ip toho notebooku? Tak isto ziskaj ip pre iphone
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

No moment.. to mam jako ip telefonu zadat ip komplu? To asi ne, ne? :) Jde mi o to, jakou adresu mam na pevno zadat v iphone..pac u tech vist asi nejak blbne dhcp server..takze to do toho iphonu fakt bude potreba zadat manualne..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

pozri: toto je asi otazka zosietovania Windows Vista s nejakym inym zariadenim. Na to bude treba skor znalosti sietovania Vista alebo sa mylim?

Tvoj problem je v tom, ze potrebujes nejaku IP dat telefonu pretoze nemas v sieti DHCP.

Ak nevies aku, tak musis si ju vytvorit podla toho aku IP ma tvoj pocitac - ak je to ta ista, potom jasne PC ju nemoze mat. Ak je ina ale z toho isteho rozsahu ako ma PC, tak potom musis zabezpecit, aby toto nove zariadenie mohlo pristupovat na internet. a to zabezpecis na zariadeni, ktore internet sprostredkuva pre ten iphone - po lopate - na CO sa iphone ako prve pri komunikacii dostane - to musi komunikaciu "routovat" dalej.

Moja rada: kup si za 1000 korun nejaky WiFi router alebo aspon WiFi AP, sprevadzkuj si cezen pripojenie do internetu. PC si mozes pripojit do ETH zasuvky na tom routeri a iphone zasa bude pouzivat WiFi rozhranie toho routra.

Je to ovela jednoduchsie. Ak tomu nerozumies, poziadaj nejakeho znameho nablizku, co sa rozumie sietam aby ti to sprevadzkoval.

Nie je to nic narocne ale tazko je ti cez forum cokolvek pomahat, ked netusime rozsah tvojich znalosti v sietovani.

Takze znovu sa spytaj sam seba:

AKYM SPOSOBOM SI ZISKAL IP ADRESU PRE SVOJE PC?

Ak si vies odpovedat, tam PRESNE tym istym sposobom ziskaj IP adresu pre svoj iphone.

Rozumej: iphone je tiez POCITAC, tiez potrebuje IP adresu ale uz vytvaras malu pocitacovu siet ktoru pripajas do internetu. a tam dalej su tiez nejake zariadenia ktore umoznuju pristup do inetu a kazde nove zariadenie musi mat tak konfigurovane nastavenie siete, aby sa data z nich vobec VON dostali.

Ta otazka velkymi pismenami, to je tvoja MANTRA.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Par odkazu:

* Použití služby Sdílení připojení k Internetu
https://windowshelp.microsoft.com/Windo ... 71029.mspx

* Sdílení jednoho připojení k Internetu několika počítači
https://windowshelp.microsoft.com/Windo ... b1029.mspx

* Nastavení sítě mezi počítači (ad hoc)
http://windowshelp.microsoft.com/Window ... c1029.mspx

* Nastavení domácí sítě
http://windowshelp.microsoft.com/Window ... e1029.mspx

Hadam ze vse potrebne zde uz najdes :) ..

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

Díky Vám oběma.. Jako já měl totiž problém s něčím jiným.. S počítači i sítěmi jisté zkušenosti mám.. Šlo mi jen o to, že po tom, co udělám ad-hoc připojení a s iphonem se napojím do ad-hoc sítě, tak mi iphone hlasí, že je vše v pořádku (když v nastavení - wifi - ta moje ad-hoc síť - modrá šipečka) se mi ukáže ip a všechno..prostě všechno vypadá OK, ale v safari mi to vždycky napíše Can't find Server..
To stejné jsem dělal na macu a bylo to bez problému.. iphone se do ad-hoc sítě bez problému napojí a pak se i dostanu na net..
V těch stupidních vistách bohužel ne :(

Láďa

Příspěvek od Láďa »

Otázka je, jestli budou Windows samy routovat do internetu a jestli zařídí přiřazení správného DNS serveru. Ani bych se moc nedivil, kdyby se na to všechno vykašlaly.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Uz Ti to psal admin i rony. Pokud nemas problem s pripojenim do ad-hoc site, pak jedine co je nutne nastavit na strane pocitace s konektivitou je preklad adres (NAT, aka Sdileni pripojeni) a spravne TCP/IP protokol (pevna IP/maska, dns a brana).
Pokud vse udelas spravne, neni duvod proc by to nemelo chodit :).

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

OKI..ještě na to mrknu..jako u Maca vím jak na to.. u widlí si nejsem moc jistý v kramflecích :) Uvidíme..ještě napíšu, kam až jsem se dobojoval :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

moja rada znie: ak mienis trvalejsie pouzivat iphone cez wifi tak je pomerne blbost routovat si inet cez dalsi spusteny pocitac. Kupil by som si WiFi router na domace surfovanie a si vybaveny.

Ak to beries ako intelektualne cvicenie - ten boj s windows, tak vela stastia, ja by som zajtra stal kdesi pri pulte a kupoval ten router :-) (nemam obvykle na windows nervy)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

:-) Já doma wifi router mám.. Tu situaci řeším u přítelky.. když k ní dojdu a chtěl bych si třebas vybrat email přes iphone..nebo byt na iphone na icq.. a nechce se mně tam tedy kupovat router, když to tam nebudu asi moc běžně využívat..spíš jsem to chtěl jako takovou nouzovku + mozkové cvičení :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19672
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

a zbytocnu investiciu, ked to este nemas iste, ze tam budes pravidelne chodit dlhsi cas, co? :-)

ok, ved je jasna, mozgove cvicenie, ale problem je skor v rozchadzani WINDOWS ako iPhone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

Ftipálku..o to, jestli tam budu chodit se ani tak nebojím, jak spíš, jestli to tam budu moc využívat :)
No však jak se tam stavím, tak si s tím ještě pohraju..

Kase

Re:

Příspěvek od Kase »

AVE, hele tenhle problem sem mel taky, dokud sem tu nenašel super navod ( viewtopic.php?t=243 ) tušim že 3. příspěvek. Nevim jestli mam pravdu, ale když dáš pravym tlačítkem na LAN připojení -> nastavení -> záložka Sdílení, tak tady právě sdílení internetu a kdesi cosi má bejt vyplí, jinak to nemůžeš přemostit.
A vubec nic nemusíš nastavovat....taky sem se piplal s nastavováním DNSky, IPin, bran, a podobnejch nesmyslu.

A pokud nemáš LAN připojení ale už seš připojenej přes wi-fi, tak nemůžeš založit další, protože nezvládá příjímat signál a k tomu ještě sdílet dalším, není-liž pravda?

Kdyby nahodou mel nekdo problem s tim ze to je anglicky (i takovy tu muzou byt ;) ) tak dejte vedet, a ja (nebo nekdo ochotnej) vam to dá CZ :D:D

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Jak nastavit připojení Ad-Hoc ve Win Vista pro net na iPhonu

Příspěvek od spachal_tmp »

Problem nebude v EN, ale spise v tom, ze reagujes na rok starej prispevek :P ..

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Re: Jak nastavit připojení Ad-Hoc ve Win Vista pro net na iPhonu

Příspěvek od sergi »

Jojo :) Dík za pomoc.. ale už je tam wifi router :)

Odpovědět