Mikrofon

Odpovědět
Lejci

Mikrofon

Příspěvek od Lejci »

Zdravim, mam iphone 3G 8Gb 2.0.2 TM pri volani jsem pry slyset velmi potichu, v klidnem protstredi to jeste docela jde ale na ulici je temer nemozne telefonovat. Jen si chci overit jesli nato neni nejakej figl nez ho pujdu reklamovat. Dik

das fas

Re: Microfon

Příspěvek od das fas »

Aj moj Iphone ma nejaky problem s mikrofonom asi, lebo tiez ma uplne malo pocut, skoro vobec, neviete cim to moze byt ?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Microfon

Příspěvek od Beavers »

Asi je to hloupost a nechci tě považovat za hlupáka, ale stává se, že někdo drží telefon tak, že překrývá prstem mřížku mikrofonu (viděl jsem ohnutý malíček tak, že k tomu nebylo daleko). Také zkus při volání položit tlf na stůl a stisknout hlasitý odposlech. Zeptej se protějšku, zda se něco změnilo. Pokud ani to nepomůže, vypadá to na reklamaci. Předpokládám, že tvůj iP neutrpěl nějaký pád.

Slavo

Re: Microfon

Příspěvek od Slavo »

a neda sa na iP nahodou regulovat hlasitost pri telefonovani? (ako to je vo WM)

couplu
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: ned čer 29, 2008 6:24 pm

Re: Microfon

Příspěvek od couplu »

Bocni tlacitka, ktera slouzi na zesilovani a ztlumovani hudby a vseho ostatniho i zesiluji hlasitost pri volani
iPhone 4S 16GB
iPod Shuffle 1 512MB
iPod Nano 6 8GB -> iWatch
MacBook Air 11,6" 64GB, model 2010

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Microfon

Příspěvek od Beavers »

Nechci se hádat, ale boční tlačítko sice ovládá hlasitost při volání, ale pouze u sluchátka nebo při halsitém poslechu u reproduktoru. Mikrofon to neovlivňuje. U hlasitého poslechu by vlivem toho mohlo docházet ke zpětné vazbě.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Mikrofon

Příspěvek od marseli »

je mozny, ze na hlasity odposlech microfon trochu prida, pac se pocita ze na hlas. odp. nebudes drzet telefon u huby.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Mikrofon

Příspěvek od Beavers »

Mikrofony mobilů jsou hodně citlivé, důkazem je to, že do iP nemluvíš nikdy přímo do něj, ale někam dolů a mluvidla jsou vedle mikrofonu. Když máš hlasitý odposlech, měl bys mít telefon před sebou, ale zase ne daleko, protože ten kdo to pak poslouchá dost trpí. Zeptej se někoho s kým hovoříš přes odposlech, jestli tě slyší tak jasně, jako když máš telefon klasicky na uchu. Teorie o zesilování mikrofonu u mě neobstojí. Ale i tak je to jen moje domněnka, která střídá tvoji.

cednicek

Re: Mikrofon

Příspěvek od cednicek »

Mikrofon v mobilu urcite se umi prizpusobit situaci, tedy volani s hlasitym odposlechem nebo u ucha. Mel jsem uz par Windows Mobile zarizeni a tam to tak fungovalo. Navic jsem i na prednaskach nahraval cisty zvuk primo do mp3. Citlivost si reguloval system.

Ale nemuzu si pomoci, ale na mem iPhone 2G je mikrofon napriklad v aplikaci cycoder hodne tichy/necitlivy, ale pri hovoru druha strana problem nema.

Jak jste na tom se zvukem u aplikace cycoder ci audio poznamky (mam YouNote)...? Musim mluvit primo do mikrofonu, ale hudbu v pozadi (docela nahlas) uz tam slysim jako sum, a to mam hlasitost prehravani na max.

pacholek

Re: Mikrofon

Příspěvek od pacholek »

u cycoder-u si stezuje temer kazdy na tichy zvuk pri nahravkach...v porovnani s videorecorderem

cednicek

Re: Mikrofon

Příspěvek od cednicek »

A co se tyce poznamek, jak jste na tom?

Odpovědět