muj rekord ve vydrzi iP

Odpovědět
hmm

muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od hmm »

+- 10minut hovoru, 30minut Safari+edge, necelou hodinu iPod a zbytek sms+kalendar+budik+iCave...

Obrázek

PEdr.0

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od PEdr.0 »

jak jsi ho dokázal takhle vycvičit?

dextersvk
Host
Host
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 29, 2008 7:56 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od dextersvk »

+- 10minut hovoru, 30minut Safari+edge, necelou hodinu iPod a zbytek sms+kalendar+budik+iCave...
:)

hore to je napisane ...

hmm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od hmm »

zapomel jsem dodat, ze mam jeste firmware 1.1.2 a turbosim... ale myslim, ze s PWNutym by to mohlo byt jeste lepsi... ale uklidnim vas... bezne nabijim taky ob den :)

couplu
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: ned čer 29, 2008 6:24 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od couplu »

Ty jo, tak to nechapu, tak takhle dlouho mi muj iP nikdy nemuzu vydrzet, ale je to zatim zpusobeno tim, ze ho mam cca mesic a porad na nem neco delam, denne novy app, denne hraju, koukam na filmy, takze o tomhle se mi muze jen zdat :D . Ale jako fakt dobrej vykon.
iPhone 4S 16GB
iPod Shuffle 1 512MB
iPod Nano 6 8GB -> iWatch
MacBook Air 11,6" 64GB, model 2010

hmm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od hmm »

kdyz jsem mel iP novy, tak se mi parkrat stalo, ze nevydrzel ani den :oops: :)

Yreg

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Yreg »

Hm podla všetkého najhoršie čo môžeš s Li-poly baterkami robiť je práve naťahovať ich výdrž na maximum*.. v prípade iPhone, kde je výmena baterky dosť ošemetná záležitosť by som toto nerobil.

*dobre dobre, prehrievať ich nad 80°C je ešte horšie :D

Vacil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: sob led 12, 2008 1:58 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Vacil »

mno, od kdy je v iP Li-Pol baterka?

Sice to asi plati i pro Li-Ion, ale musel sem se ozvat :)
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone

Yreg

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Yreg »

Nuž nemám moc hodnoverné zdroje, pretože apple.com tvrdí, že je tam lithium ion, ale fotografie z disassemblenutých telefónov hovoria o Li-Poly. Za zdroj mám niekoľko blogov na ktorých som to čítal, nemusí to byť ale pravda. Ostatne to ale nie je až také dôležité Li-Poly a Li-Ion sa chovajú veľmi podobne.

Edit: spresním svoj príspevok

Apple hovorí len že ide o "lithium-based battery" a vpravo je len taký nadpis Lithium-ion batteries a pod ním MacBooky, nižšie iPody a ešte nižšie iPhone. To nepriamo hovorí, že by mal mať LiIon baterku, nikde ale nie je napísané "iPhone has lithium-ion battery".

V podstate všetko, čo o nej hovoria je, že najdlhšie vydrží, keď ju budete držať v teplote 0-35 stupňov C, niekde som ale čítal, že už koncom roka 2007 bolo pár 100 iPhonov, ktoré potrebovali vymeniť baterky práve kôli nesprávnemu nabíjaniu - napríklad cyklovaniu. Nakoľko dôveryhodný zdroj to bol, to je už druhá vec.

Ayalla

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Ayalla »

a můžu se zeptat, jak má takové správné nabíjení vypadat? resp. jak by nemělo vypadat? u svých předchozích nokií jsem vždycky praktikoval pokud možno vyšťavení baterky až do konce a pak úplné nabití, to jsem dělal hlavně na začátku, kdy jsem nechal několikrát baterku totálně vybít před každým nabitím. nikdy jsem teda nezkoumal, jaký typ baterky to je, ale tenhle postup se mi vždycky osvědčil a baterky vydržely i při velkým provozu neskutečnou dobu. mám u iphonu postupovat stejně, jinak nebo je to jedno? zatím jsem nabíjel jenom 1x :D díky.

Yreg

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Yreg »

Nuž nemôžem to zaručiť, dlho som pátral, ale nakoniec všade písali, že treba udržiavať medzi 20-80%, že to je to najlepšie, čo sa dá. A že to najhoršie je cyklovanie.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od ls8 »

v iphonu je li-ion baterie, kterym nedela dobre uplne vybiti. idealni je nabijet kazdy den, i kdyz baterie ukazuje treba 60%

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_ion
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Ayalla

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Ayalla »

ok, díky. mezi tím jsem zjistil, že nová baterie do iphonu stojí +- litr, takže to moc nebudu řešit a kdyžtak časem koupím novou :D

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Beavers »

V iPhonech bývají buď Li-Ion anebo Li-Pol baterie. U těchto baterií se nevytváří tzv. paměťový efekt, proto jim na rozdíl Ni-Mh baterií svědčí naopak neustálé nabíjení. V podstatě se dá říci ono známé: jakmile jdete kolem nabíječky, strčte do telefonu její kabel. Toto jsou technická pravidla nabíjení, ale platí další pravidlo: ať se staráte o baterii přesně podle předpisů, stejně se časem zničí. U Li-Ion (Li-Pol) baterií se udává, že je životnost dána časem, nikoli počtem nabití. Uvádí se cca 2 roky. Ovšem moje 6 let stará Nokia má stále původní Li-Pol baterii.

Ayalla

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Ayalla »

tak jsem se schválně podíval, co má za baterku moje strá 6233 a kupodivu taky Li-Polymer. to jsem se k ní celý 2 roky choval tak, že jsem jí vždycky schválně nechal pokud možno vyždímat až do konce a kupodivu jí to nevadilo, páč i teďka za běžného provozu vydrží 4-5 dnů...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Beavers »

Tady se právě projevuje platnost onoho pravidla, které uvádím "ať se staráte nebo nestaráte o baterii přesně podle předpisů, stejně se zničí za stejnou dobu :D " (tučná a podtržená slova i ten nezbytný smail to trochu upřesňují). Je to myšleno jako krutá ironie. Autor tím chce říci, že nikdo nezná dne ani hodiny životnosti baterie, protože chybí zkušenosti.

rampa.mekkvak

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od rampa.mekkvak »

počkej, 6 let starý nokie měly už li-polky? to byly všude ještě ni-mhky a li-ionky...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Beavers »

Ano, Nokia 6310 z roku 2002 měla Li-Pol baterii. Předchozí typ 6210 měla Li-Ion (rok 2000).

Yreg

Re: muj rekord ve vydrzi iP

Příspěvek od Yreg »

Hm, tak sa ospravedlňujem za chybné informácie (že cyklovenie škodí), ale ako som upozornil na začiatku, moje informácie neboli 100%..

Odpovědět