Access point

Odpovědět
dogly

Access point

Příspěvek od dogly »

Zdravim, chtěl bych si na počítači vytvořit wifi síť, abych se k ní mohl připojit s iPhonem. Mám k tomu WiFi která umožňuje tvorbu access pointu. Ten sem vytvořil. Pak se šel připojit k této wifi síti na iPhonu, zadal sem heslo, šel na internet a tady se stal ten zádrhel, vůbec se mi nechtěj načítat stránky:( píše to že nejsem na internetu přitom k té mé wifi sem připojený :(. Nevíte co s tím.Díky za rady

cednicek

Re: Access point

Příspěvek od cednicek »

Wifi AP je dobre, ale musis mit do toho AP pripojeny internet, pak Ti pujde internet i na iPhone. V Tvem pripade se iPhone pripojit k wifi AP, ale jen na sit, ne na internet. Pokud tomu tak neni, popis, jak mas internet a jak jsi postupoval... je tezke radit, kdyz nevim, kde je problem a jak vypada Tva situace

dogly

Re: Access point

Příspěvek od dogly »

No mám AP Edimax EW-7317UHg ten u sebe měl sw který jsem nainstaloval, spustil a nastavil ho na access point a nastavil sem tam heslo. Pak jsem u svého internetu, který mám přes kabel nastavil "Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače" a to bylo vše co jsem udělal.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Access point

Příspěvek od spachal_tmp »

Pokud jsem to podle popisu pochopil spravne, mas komp, kde je pres nejake sitove rozhrani pripojeny internet. A toto pripojeni chces nasdilet i na dalsi sitovou kartu, v tomto pripadku bezdratovou (ve funkci AP). Pak proste musis pouzit neco, co toto sdileni pripojeni umozni. Obecne se tomu rika proxy server, zakladni funkcni (i kdyz desna ;) ..) proxy je i ve WinXP. Ale jsou i lepsi, je jich mraky a hodne i zadarmo, ja dodnes nedam dopustit na cesky WinProxy, naprosto jednoduchy, s ceskou dokumentaci a preklada jedna basen :] ..

//vzhledm k druhemu prispevku bude nutne jeste nastavit rucne vlastnosti TCP/IP protokolu, jak na 'APcku', tak asi i a iPhone. Nepises nic konkretniho, najdi si navody typu 'zaklady domacich siti', zamer se na to, co je brana (gate), DNS adresy a stejny adresni prostor. Je to v principu (na teto urovni) dost trivialni zalezitost, ale uznavam ze pokud o tom nekdo nevi temer nic, na zacatku bude trochu zmateny :]

cednicek

Re: Access point

Příspěvek od cednicek »

Pokud nejsi moc dobry v sitich, doporucuji koupit za necely 1000 Kc WiFi router, ktery ma v sobe vse potrebne pro sdileni internetu.

Postup:
1. Zapoj internetovy kabel (sitovy kabel) z PC (ten co ted vede do PC s internetem) a zapoj ho do routeru do WAN
2. Zapoj kabel z LAN1 na router do PC (abys mel zpet internet na PC)
3. Nastav Wifi sit na routeru dle navodu a pak se pripoj s iPhone na sit a mas internet


Dle meho nazoru je to nejsnadnejsi reseni, ale je to na Tobe. To, co mas ted je vlastne externi USB Wifi karta pro pristup do Wifi siti, ale to AP ti stejne moc nepomuze, zda se mi to prilis slozite :)

JohnXTC
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 11, 2008 1:13 pm

Re: Access point

Příspěvek od JohnXTC »

Zdravim, nechci zakladat nove tema tak se zeptam zada jde rozsirit wi-fi signal?? Mame v praci wifinu ale signal neni dost silny aby pokryl celou plochu (tluste zdi mezi mistnostmy) tak shanim zarizeni ktere mi pomuze rozsirit wifi signal.


Dekuji vsem za tip (cim levnejsi tim lepsi)


JohnXTC

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Access point

Příspěvek od Beavers »

Odpovědi najdeš pod Hledat.

Odpovědět