škrabance na displayi!!!!

gabikh

škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od gabikh »

dneska som bol pri čistení iphonu 3G nemilo prekvapený ked som nanom vo svetle na skle objavil male škrabance...vzal som ocov ip3G vycistil display, škrabance,...frajerkin ip3G to iste...ipod touch mam už rok a žaidne škrabance...žeby na ip3G nebolo nad displayom sklo ale nejaky plast????veď sklo len tak jednoducho človek nepoškriabe...všimli ste si niečo podobné aj na vaších IP????lebo neteši ma to ako bude to "sklo" vyzerat po roku použivania

Diablo

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Diablo »

Ja pouzivam Folii takze tenhle problem de absolutne mimo me :) ....

couplu
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: ned čer 29, 2008 6:24 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od couplu »

Z iP 3G nemam sice tolik zkusenosti jako s 2G, ale myslim si, ze jsem ho pouzival opravdu hodne, ale skrabance absolutne nikde a to jsem ho mel vicemene jako pracovni...
Spis me napadlo, jestli ty tvoje iP 3G nebyli cisteny stejnym hadrikem, ze mohl byt nejaky zapraseny, ale je to jen spekulace
iPhone 4S 16GB
iPod Shuffle 1 512MB
iPod Nano 6 8GB -> iWatch
MacBook Air 11,6" 64GB, model 2010

poliop

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od poliop »

dá se koupit speciální lešťící pasta na sklo

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

iPhone 3G stejně jako předchůdce 2G má displej krytý sklem,zda je tvrzené nevím ale říká se to.Každopádně to neznamená že se časem mikroškrábance neobjeví....sklo lze poškrábat také ale při vhodném zacházení žádné viditelnější myslím nehrozí.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od sony123 »

Nechcem zakldať novú tému,tak sa opýtam tu.
Ako je to zo zadnou stranou iPhonu?M8m tam malé šktabance,ktoré je vidieť iba z nejakého uhla. :)Zatial sú malé,ale nechcem aby sa celý dokrábal.Je to normálne?Mám ho naslote a prenášak ho vo vačku. :)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Je to normální,ten lesklý plast/nástřik krytu si o mikroškrábance přímo říká.Tento design používá dnes většina výrobců mobilních telefonů,LCD TV,Plazmy a další.....vypadá to nádherně ale je to náchylné na otisky a stačí to jen přeleštit suchým hadříkem a škrábasnce se objeví.Nebudou do hloubky a všimneš si jich jen při bližším zkoumání.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

avere
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: ned srp 10, 2008 6:51 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od avere »

ja mam iphone už měsic, a stale bez jediného škrábnutí na displeji, což se o zadním krytu rict neda
iPhone 3G 8GB FW 3.0 JB, telefonica o2
SONY Vaio VGN-FW21E
http://www.iphone.cz
http://soad-systemofadown.wz.cz

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Sedyman »

to poliop:ty si fakt typek jak cip ze by sis o te paste neco precet??jasne napsano NEPOUZIVAT NA DOTYKOVE DISPLEJE tyka se pasty displex :twisted: :twisted:

4rnyx

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od 4rnyx »

Taky se mi udělal škrábanec na displeji. Sice asi 2mm dlouhý. Ale při bílém pozadí nebo proti světlu jde vidět. A to má ve všech mojich kalhotách zarezervovanou levou kapsu jenom pro sebe. A ani jednou nespadl. Zrovna když čekám na Vroom pouzdro. Jen mě to po všech crash testech na youtube.com zaskočilo.

poliop

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od poliop »

to Sedyman: v tom není rozdíl digitizér nebol to co skenuje otisky je až pod tím sklem !

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

poliop
Ty myslíš že lešticí/brusná pasta DISPLEX sklo na iPhone nepoškrábe?....no zkus to ale pak si nestěžuj.
Tyhle pasty mají v sobě mikročástečky a větší škrábance překrývají/brousí menšími.
U plexi co se používá na mobilech to při správné aplikaci a postup jakž takž funguje,u iPhone by tam těch drobných vlasových škrábanců bylo tři p....krát víc.
Naposledy upravil(a) Gekko gecko dne čtv říj 30, 2008 8:40 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od ygy »

no ja mam iphone 2g a pouzivam ho pol roku a mam na displayi iba jedem skrabamec a to je uplne moja vina...lebo som ho mal vo vrecku s klucmi ale inac ziadne

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Vzhledem k tomu že i snad tvrzené sklo se může běžným požívání časem poškrábat,používám výborno fólii CaseMate přes celou přední stranu vč. výřezů na HOME a SLUCH.
Aplikace dopadla výborně,na první pokus se mi ji povedlo rovně nalepit,žádné bubliny,displje je chráněný a tolik se alespoň nešpiní...
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Domingo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: stř kvě 28, 2008 10:47 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Domingo »

Já mám iphone..už dva měsíce..a zatim žádnej škrábanec nemám :) uf :)
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek

johny03

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od johny03 »

já taky používám folii ale asi 3 tydny sem ji nepožíval a v poho...akorát ten zadní hliníkovej kryt :x :x

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Nechá se koupit balení kde jsou 2xPřední a 2xzadní fólie....jestli to ještě nemáš tak poškrábaný.Tuším že se jmenuje FullBodyShield a to balení vyjde na cca. 250kč.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

johny03

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od johny03 »

kde se to dá koupit ?

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Jestli myslíš kamenné obchody/stánky tak iStore.cz
Jinak mrkni na http://www.maczone.cz tuším že jsem ji tam viděl,ale bacha nekupuj ať už normální/nebo zadní fólii určenou pro iPhone2G,stojí o asi 30kč méně a víc lidí mi říkalo že není s iphone3G kompatibilní (i ten předek) proč to netuším.

Nebo je v sekci příslušenství diskuze o InvisibleShield ale ta aplikace je docela peklo.....

EDIT:
Tady máš odkaz na Maczone
http://www.maczone.cz/_produkt/ipower-b ... 163821633/
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

OFFENSE
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pát srp 22, 2008 2:06 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od OFFENSE »

No ja mám iba 1 škrebanec, a viem skadial... Som videl na youtube video ako po 3G chodia so žiletkou, kľúčami a nič. tak som zobral kameň fuck, a teraz ryha cez pol displeja :D Ale okrem toho žiadne :shock:

johny03

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od johny03 »

hehe..kamenem jo ?:D..aj to zkoušel malinko klíčem a nic :mrgreen:

mmhardky

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od mmhardky »

No ja som po par tyzdnoch nezaznamenal ziadne skrabance. Je to holt sklo, pri spravnom setrnom zaobchadzani by sa tam skrabance nemali objavit nikdy. Ja mam Iphone stale v tenkom kozenom puzdre, cize nechraneny je len vtedy, ked ho drzim v ruke, a vtedy mu az take nebezpecenstvo nehrozi:)
Na zaciatku som sa par krat zhrozil ze su tam mikroskrabance, no VZDY sa to dalo 100% vylestit. Ide o to ze poskrabe len material tvrdsi ako to sklo, napr. nejaky mineral v kameni...;) Plastovy displej sa poskrabe takmer okamzite, napr. mikrozrnieckami prachu pri cisteni (to plati aj pre zadny kryt iphone).

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Mozna se budes divit ale i na skle se po delsim pouzivani objevi mikroskrabance...sklo lze poskrabat.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Domingo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: stř kvě 28, 2008 10:47 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Domingo »

Tak jako záleží jak stím zacházíte. Pokud máš ip v kapse s klíčemi, tak se moc jako nedivim :D
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od masklin »

Muj iPhon prezil bouracku, vyletel z auta na silnici a nic mu neni. Ani jediny skrabanec na skle.
Ale iPod nekam odletel a uz jsem ho nenasel tak kdyby nekdo chtel tak je nekde na strakonicke dalnici hned za odbockou na Mnisek pod Brdy ve smeru na Prahu. :wink:
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Domingo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: stř kvě 28, 2008 10:47 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Domingo »

hmm, tak to čumim :) ..škoda toho ipodu :(..
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek

svetlomet2

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od svetlomet2 »

ja som si radsej kupil fooliu invisible shield lebo si ani nechcem prdstavit svoj IP z niakym nepeknym skrabancom v strede displeja :D

pokoloko

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od pokoloko »

Ahojte všichni, co když má někdo nejen škrábanec, ale dost popraskané celé sklíčko, protože byl někdo moc šikovnej a upadlo mu to na beton a dost tvrdě ;) Sháním tedy jen to skllíčko, Nebo je potřeba celej displej, ten jsem našla. Ale o sklíčku ani písmenko ;( V servisu za to chtěj jako za nový iphone. Od někoho jsem slyšela, že se do dá někde objednat a že si to člověk může vyměnit sám. Poradí mi někdo? :?:

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Lukáš Petr »

Ja kdyz jsem objevil prvni mikroskrabanec, tak jsem nelenil a koupil jsem folii. Jsem zastancem toho nazoru, ze i kdyz se k iPhonu budete chovat sebelip, tak se stejne po nejake dobe pouzivani skrabance objevi, a pak uz bude pozde..
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

michalvitek

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od michalvitek »

Podle teto diskuze vypadá, že ti lidé co mají iPhone teprve pár týdnů, škrábance nemají...co když to bude jak s tím zadním krytem...třeba to teď vyrábí z kvalitnějšího skla...

pacholek

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od pacholek »

OT
"ti lidé co mají iPhone teprve pár týdnů, škrábance nemají"
[pacholkuv uprimny smich]

michalvitek

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od michalvitek »

I za těch pár týdnů se to poškrabe(u starších) . Snažím se tím jen naznačit, že u novějších vyrábí kvalitnější kryty. :roll: Tady to někdo nepochopil..

Včera jsem ti napsal, abyses zklidnil a myslel jsem to vážně. Koleduješ si! Beavers.

icebreaker

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od icebreaker »

pokoloko píše:Ahojte všichni, co když má někdo nejen škrábanec, ale dost popraskané celé sklíčko, protože byl někdo moc šikovnej a upadlo mu to na beton a dost tvrdě ;) Sháním tedy jen to skllíčko, Nebo je potřeba celej displej, ten jsem našla. Ale o sklíčku ani písmenko ;( V servisu za to chtěj jako za nový iphone. Od někoho jsem slyšela, že se do dá někde objednat a že si to člověk může vyměnit sám. Poradí mi někdo? :?:



a nejsi nahodou Agata Hanychova?:) ..ta ma praskly sklicko na iP :mrgreen: ..jinak nekde jsem to sklicko videl,podivam se a kdyztak sem hodim url .. :wink:

michalvitek

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od michalvitek »

OT:
A tady vidíte diskriminaci dětí. Kdybych o sobě nenapsal, že mi je 13, tak si mě nokdo nevšiml...děti jsou podleVás asi něco podřadného, že :?: :!:

Nikto deti nediskriminuje, ale spamerov ano. Drz sa temy, nabuduce mazem. Paly

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

michalvitek
To neni zadna diskriminace,lidi v tvem veku je tu vic ale pisi tak aby si jich nikdo nevsimal....proste k tematu a nespamuji :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

michalvitek

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od michalvitek »

a ty teď snad nespamuješ???
napišeš ne, odpovídám ti abysi tomu porozuměl.
napíšu, ja ti taky odpovím a oni už píšou, že spamuju

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

pokoloko
Sklicko maji tady za sedm stovek,ale nevim jake ti prasklo....to ochranne nebo i dotyk vrstva?
http://www.maczone.cz/_produkty/servisn ... 001031008/

michalvitek
OT: Promin ale nevim co na tohle rici...
"Smapoval" jsem kvuli tomu ze jsi napsal....snazime se ti tu vysvetlit ze s timhle chovanim ti za chvili nikdo nebude odpovidat a modi ti sem zamezi pristup O.K?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Gekko gecko »

Hele ma tohle fakt smysl,psat tu samou nesmyslnou odpoved do vice temat???? :?: navic se diskuze vubec netyka....zamysli se trochu a bud pis k veci nebo nereaguj vubec,tve prispevky nemaji zadnou cenu.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

avere
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: ned srp 10, 2008 6:51 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od avere »

resne tak, reagujte k tematu, a ne na vitka. O nem si zalozte tema kde k vasim nazorum pridam I ten svuj.

Na displeji se mi po dvou mesicich obevil 1. Micro skrabanec vedle home butomu. Folii asi koupim. Nechci aby skrabtance pribyvaly.....
iPhone 3G 8GB FW 3.0 JB, telefonica o2
SONY Vaio VGN-FW21E
http://www.iphone.cz
http://soad-systemofadown.wz.cz

Domingo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: stř kvě 28, 2008 10:47 pm

Re: škrabance na displayi!!!!

Příspěvek od Domingo »

Já mám ip už asi 3měsíce a nenašel jsem na displeyi ani jeden škrábaneček :)
Co se týče zadního krytu, tak to je horší..moje jablíčko :cry:
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek

Odpovědět