Upadnul a nejde kamerka

Odpovědět
petrcifka
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 09, 2008 1:06 pm

Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od petrcifka »

Prosim o cennou radu. Po upadnuti mi nejde kamerka (program se spusti ale cerna tma a nic se nezobrazuje) a pri silnem stisknuti iP v miste pobliz kamerky se kamerka sepne a pracuje normalne, proto me napadlo ze to bude neco s kontaktem uvnitr. Potreboval bych tedy poradit jak iP co nejsetrneji otevrit a podivat se do okoli kamerky zda je tam vse v poradku, pripadne to spravit. Do vymeny kamerky (600-800 Kc) se mi moc nechce. Dekuji za jakoukoliv pomoc.

H0NZ1K
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: čtv lis 06, 2008 7:45 pm

Re: Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od H0NZ1K »

do amaterskeho otevirani bych nesel urcite... radsi si nechat zpravit za 600-800 nez dodrbanej celej iPhone

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od dodo_mt »

Vyskusaj nieco z tohoto Video Je tam sice zmena baterky ale princip otvarania krytu je stejny... Myslim ze aj tu na fore je tema kde sa tomu venuju hladaj ako odstranit sietku z repraciku alebo nejako tak.... :D

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

jirzib

Re: Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od jirzib »

Nekde tam blbě škrtneš a nebudeš platit 800 ale 5000 :roll:

lunter

Re: Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od lunter »

porblém sme měl stejný(viz tema pod) stačí rozdelat iphone a docvaknout kontakt na kameru nic težkeho an tom neni jenom se odendá kryt

petrcifka
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 09, 2008 1:06 pm

Re: Upadnul a nejde kamerka

Příspěvek od petrcifka »

Opravil jsem!!! Dalo to hodne zabrat, obvzlast kvuli tomu ze sem nemel tool kit a musel jsem si ho vlastnorucne vyrobit, pouzil jsem vse co bylo po ruce. Odejmuti plastoveho cerneho krytu mi zabralo cca 1 hod, spotil jsem se jako blazen, a myslel sem ze horsi uz to nebude...bylo! Odejmuti hlinikoveho podvozku mi zabralo cca dalsi 1,5 hod a uz sem myslel ze to nezvladnu. Nakonec sem musel pouzit misto plastoveho udelatka pevnejsi minisloubovak. Potom se mi konecne podarilo sejmout ten posr...kryt. Kamerku sem zacvakl do slotu a i jeji konektor. To byla hracka ale kdyz sem pristoupil k slozeni ejhle se vykytl problem. Jak sem uz zoufale pacil podvozek, protoze sem plastovym udelatkem na strane kde nejsou tlacitka fakt nemohl zajet pod nej tak se trochu ho ohnul a kryt pak nechtel drzet. Byla mezi nim a kovovym lesklym lemem moc velka skvira! No nic tak sem ho trochu rucne s pomoci plastoveho kolicku na pradla porovnal a pak uz docela zaklapl, skvira byla sice porad videt ale lepe uz to neslo. Tak sem to zaklap a sel na cernej plast. To uz ubehlo dalsi hodina. Hodina sem hodina tam zabralo mi to suma cca 4 hod a fakt me bolely oci jako blazen. Kamerka teda ukazuje, ikdyz sem cistil optiku vatovym stouratkem tak mam male smitko ktere se v protisvetle ukazuje. Ale co me hlavne tesi je ze sem to zvladl a usetril mozna 500 kc za servis! Doufam ze ty moje kecy nekomu pomuzou... jo ted koukam ze mi nejak pada cydia, nechce nastartovat tak doufam ze to nejni mym stouranim....

Odpovědět