Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Odpovědět
dvordos

Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Příspěvek od dvordos »

Zdravím, zajímalo by mě více podrobností o procesoru iPhonu. Někde jsem se dočetl, že výrobcem je Samsung. Ale už jsem nikde nenašel, jakou technologií je vyráběn. 0,65 nebo 0,45 nm?
Proč se ptám? Někde jsem četl, že v roce 2012 je reálná výrobní technologie cpu 0,16 nm, což by byl pro mobilní svět velkým přínosem... Hlavně mě zajímá, jestli cpu iPhonu využil všechen možný potenciál dostupných technologií nebo jsou v tomto směru stále nějaké rezervy. Tedy zda je vyráběn současnou nejmodernější dostupnou výrobní technologií 0,45 nm nebo se můžeme těšit na zlepšení (zrychlení, výdrž) cpu právě na výrobní technologii 0,45 nm? :)
Díky za všechny reakce

Vacil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: sob led 12, 2008 1:58 pm

Re: Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Příspěvek od Vacil »

65 nm, v dobe uvedeni iPhone se 45 nm jeste nepouzivalo.
Jinak potencional pro zrychleni tu je, ale Apple ho nevyuziva (kvuly vydrzi?).
Podle specifikaci je to 624 Mhz CPU, ale v iPhone bezi jen na 412 Mhz.
Prej neni ani problem s overclockingem na 700, takze nevim proc ho Apple nechava bezet tak nizko.
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone

Diablo

Re: Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Příspěvek od Diablo »

Přesně tak 65 nm. A důvod toho podtaktování je podle mě nižší spotřeba tudíž lepší výdrž baterie což je u mobilního telefonu podle mě důležitější než výkon procesoru a ten je i s tou nižší frekvencí podle mě dostačující.

Ale sám doufám že příští verze iPhonu už bude mít ůplně nový procesor výráběný novější technologií. Rozhodně i ta Operační Paměť by mohla bý vyšší.

Přece jen aby Apple vyráběl 1 Mobilní Telefon s prakticky stejnou HW Konfigurací víc než 5 let, jen aby zachoval kompatibilitu aplikací mezi staršími verzemi, to se mi nezdá jako rozumné řešení.
Naposledy upravil(a) Diablo dne pát úno 20, 2009 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.

Vacil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: sob led 12, 2008 1:58 pm

Re: Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Příspěvek od Vacil »

Taky doufam ze v pristi generaci prejdou na modernejsi CPU a vetsi RAM.
Myslel sem si, ze 128 Mb staci, ale jen system (+ par veci na pozadi) + Phone a email na pozadi a razem mam 28 Mb free...

Jinak - mohli to udelat tak, ze se to CPU treba pretaktuje, jen kdyz bude potreba vic vykonu.
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone

Lanex

Re: Procesor ARM11 667 MHz výrobní technologie

Příspěvek od Lanex »

No on je problém hlavně s teplotou. CPU na 600 by se trochu vařil. Obzvlášt 3G modely s plastovým krytem teplo moc neodvádějí. Byl to trochu krok zpět :)

Odpovědět