Iphone 3G zadný kryt

Odpovědět
Henry33

Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Henry33 »

Caute mam taky problem po 7 dnoch pouzivania som na svojom novom iphone spozoroval praskliny na zadnom kryte hlavne pri tlacidlach atd taktiez ten chromovy ramik sa nejak moc sriabe a vidno na nom vela skrabancov. :cry: je to normalne? je to dovod na raklamaciu ?
dakujem

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od xslide »

Pokud máš prasklý kryt tak s reklamací vůbec neváhej!
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Henry33

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Henry33 »

no Ono to nieje taj celkom praskle as by sa to oddelovalo od seba ale na to bielom krytr to be vidiet!

kbenes

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od kbenes »

Jak psal xslide...reklamace...
taky mam bilej a zatim zadny prasklinky..."klep klep na drevo"

martas

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od martas »

Tak musím bohužel postnout mou zkušenost s reklamací prasklinek na bílém iPhonu. Dnes jsem byl ve dvou prodejnách Vodafonu v Praze. Když jsem v každé řekl, co mám za problém, hned věděli oč kráčí. Bohužel, v obou případech jsem pořídil stejně - reklamaci Vám samozřejmě uznáme, ale budete si muset počkat 30 dní. O nějaké výměně kus za kus nemůže být ani řeč. V té druhé prodejně jsem byl celkem překvapen, když mi slečna řekla, že si to můžu nechat vyměnit, ale že je to u iPhonu běžná věc a že se mi to asi stejně zase časem objeví (takže to vlastně nemá ani cenu reklamovat :shock:). Ted dost lituji, že jsem si iPhone koupil u VF přes eshop a nešel si pro něj o půlnoci k O2, který je férový a telefony mění ihned :( Zkoušel jste už někdo reklamovat u Vodafonu?

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Domy007 »

já teda ve vodafonu reklamoval nákou nokii a řekli mi skoro to samí... ale o2 to funguje jinak.. kamarádovi se ty prasklinky taky objevili a oni mu řekli, že telefon mu vezmou na reklamaci a že mu zavolaj... a zavolali po necelim tejdnu

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Sven »

Ohľadom prasklín sa začalo diskutovať aj v tomto vlákne.
Tiež som mal obavy z prasklín a chcel som počkať, či sa budú tvoriť praskliny aj u iPhonov dodaných na náš trh. Mám čiernu verziu, ale zatiaľ praskliny nemám. Čo sa týka chrómového lemu, tak musím potvdiť, že nie je práve najtvrdší. Pri prvej generácii iPhone som mal na ňom škrabance, aj keď som ho nosil v látkovom púzdre.
Pre info: Dizajnovo podobne riešená Nokia 6233 (chrómový rámik okolo) má podstatne vyššiu odolnosť. Po 2 rokoch používania tam nie je ani škrabanček.
iPad 2 32GB 3G white

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Domy007 »

To sven: když máš černou variantu, tak ta nepraská, ale souhlasím s tebou... stříbrné lemovaní se strašně rychle poškrábe...

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Sven »

Zo zahraničných fór je zrejmé, že aj čierna varianta praská, ale prasklinky sa ťažko hľadajú - je potreba správne iPhone natočiť na svetlo atď... Proste sa musia hľadať. Na bielej farbe to svieti.
iPad 2 32GB 3G white

Almi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1052
Registrován: pon pro 10, 2007 7:12 pm

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od Almi »

je to zrejme záležitosť jednotlivého kusu.
napríklad môj iPhone po 2 týždnovom používaní nemá žiadne praskliny ani ošúcháne okraje (strieborný rám). púzdro nepoužívam žiadne a zatial ani fóliu, čakám na Zagg :wink:
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadny kryt

Příspěvek od N3o21 »

Tak musím bohužel konstatovat, že prasklinky se dělají.
To že na černé variantě nejsou vidět mě rozhodně neuklidňuje, protože IMHO lepší si toho všimnout dřív, než se ten telefon rozsype.
Mám prasklinky v rozích v těch ohybech a u tlačítek.
Už mě celkem ti výrobci serou. Jeden telefon horší než druhej.

Zítra s tím zaskočím cestou do Vodafone. Naštěstí VDF mi ve smlouvě dává 30 dní na vrácení telefonu. Takže kdyby nechtěli měnit, tak prostě odstoupím od smlouvy, koupím jiný, a mám dalších 30 dní...
Uvidíme. Někdo už se zkušeností s Vodafone na Václaváku?

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

Tak iPhone je na reklamaci...
Nabídli mi zápůjčku jiného telefonu po dobu opravy, takže jsem jim ho tam nechal.
Budou ho prý posílat někam do Holandska :-/ Takže uvidim.
Každopádně doufám, že po výměně se mi to už nestane :/ To by byl telefon víc v servisu, než doma...

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od marseli »

a co tech tvejch 30 dni ? prdej na to co

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

30 dní (btw, dnes jsem tam byl - 2 dny před koncem té lhůty) - to je možnost odstoupení od smlouvy. Ovšem telefon nesmí být poškozen, a já mám na zadní straně trochu škrábanců.
A jelikož s tím zaměstnancem jsem to celkem probral, vyšla jistější ta reklamace - tohle by se muselo posílat kamsi do centrálního skladu, kde by zhodnotili, jestli to ještě můžou vzít. No, a čekat na jejich vyjádření, případně ještě reklamace je delší doba čekání, než reklamace přímo. Takže proto sem to vyřešil takhle, než si to komplikovat.

Myslím, že mladík co to se mnou řešil byl dost ochotnej a vysvětlil mi všechny ty procedury.
Zapůjčení telefonu zdarma je taky celkem nadstandartní, alespoň jinde se tomu doteď nenaučili...
Když sme dělali ten reklamační protokol, tak mi vysvětlil taky všechno, a nedal jsem souhlas k překročení 30 dnů - takže po 30 dnech tam můžu přijít, a chtít po nich peníze.
Stejně bych při odstoupení koupil novej iPhone.

Jen mě trápí jedna věc... Co když se to stane znovu? Měla by to být sice vada první série... Ale co když ne? Vždyť ta se do ČR vlbec neměla dostat...
Ty 3 týdny reklamace se jednou přežijou. Lepší, než aby se mi telefon rozpadnul v ruce a nosil jsem ho do Vodafonu po kousíčkách... :twisted:

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

Mimochodem... O problému se prý ví, ale prý jsem první, kdo jim ho opravdu vrátil... (Vodafone)
Takže by mě celkem zajímalo co vy zbývající?? Copak čekáte až se vám rozpadne? Měli by jste to v případě téhle vady reklamovat, protože jinak s tim težko někdo něco udělá.

Až mi přijde iPhone ze servisu, minimálně měsíc na něj nebudu lepit žádný ZAGG (co mi má zanedlouho přijít) a nic - nerad bych pak kupoval nový kvůli konstrukční chybě.

Jan_Humr

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Jan_Humr »

Tak já ho mám týden a půl od Vodafone. Černá varianta. Intenzivní používaní ale žádný pád. Před chvílí jsem ho utíral a praskliny jsou tu. Je jich opravdu dost. Jsou kolem vrchního on/off talčítka a kolem tlačítka +/-. Kolem tlačítka +/- jich může být tak 40. Vypadá to hnusně. Klasické pavučinky jako na fotkách co kolují po netu. Taky uvažuju o reklamaci.


Obrázek
Naposledy upravil(a) Jan_Humr dne pát zář 19, 2008 5:39 pm, celkem upraveno 7 x.

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

Jo... přesně tak...
Dělají se kolem tlačítek, systémového konektoru, a mě i v rozích přístroje - prostě tam, kde je namáhán...

Doporučuju reklamaci, protože s větším počtem lidí se snad začne něco dít, a objeví se nějaká informace přímo od Apple.
Problém je v tom, že většina lidí se na to prostě vykašle, dokud se jim telefon nerozpadne v rukou, a to už je asi pozdě...

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

Na druhou stranu pokud je to problém globální tak s tím stejně nikdo nic neudělá. Maximálně vám ho vymění a za 2 týdny to budete mít na tom novém znovu... Právě jsem si všiml že je mám kolem tlačítka + a - také. otázka je jestli je tam prasklý jen lak nebo i plast pod ním... :roll:

EDIT.: Tak jak to tak zkoumu, vypadá to že je to jen popraskaný lak. Popraskal zřejmě vlivem nepatrného prohýbání v tenkém místě u tlačítek. Tudíž se to stane pokaždé. Nalepil bych full body coverage od nějaké firmy alby se lak neoprýskal uplně a nechal to být. Stejně s tím nic jiného udělat nepůjde. Pokud by to bylo plastem byl by prasklý vzhledem k vyboulení celý obvod a střed zadní části a to tak že by tam bylo vyditelná "díra" a bylo by to špičkou nehtu cítit. Tohle bude skutečně nejspíš "jen" lak.

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

Mno, když to bude globální, tak s tím právě konečně začně Apple něco dělat - například stahovat iPhony a dodávat nové, jako tomu bylo už dřív u iPodů Nano 1 generace.

Ostatně, o tak negativní publicitu nestojí. A kdyby jim všichni iPhony vrátili, tak na tom taky nebude moc dobře. Nehledě na to, jak na ně budou všichni koukat ;-)
Nedělat s tím nic, když se to týká všech, nebo hodně uživatelů se rovná sebevraždě.

Mě to spíš přapadá naopak - že ten lak to drží pohromadě. Prostě je to vada, a nechat to jen tak... Nejsem z těch co by si platili za to, že se jim bude telefon rozpadat. Ostatně, ze stejného důvodu jsem nechal Diamondu (ale tam mě štvali i jiné věci, proto sem mu nedal další šanci).

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

kdyby to byl plast nepopraská takhle paprskovitě. S laky dělám a už jsem jich pár popraskaných viděl. Tohle bude spíš lak. Nemluvě o tom že plast je poměrně pružný takže aby praskl musel by se dost prohnout což u iPhona není možné. Oproti tomu lak (zvlášť špatně vybraný) může popraskat při sebemenším prohnutí. Mimochodem i když nás bude hodně stejně, 10x vám ho vymění a možná po 11 vám dají nový bez tohoto deficitu. Stejně to je na rok. Záruka je dva roky. Takže ať to lidé reklamují klidně do haleluja já si počkám až to skutečně dají dohromady a pak vylezu s reklamací. Mymochodem ještě jsem neviděl takhle dokonale rovně bez jakých koliv okrajů prasklý plast. Takhle vypadají praskliny na skle potažmo na laku (do jisté míry podobné vlastnosti).

Jan_Humr

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Jan_Humr »

Ta fotka mojeho iPhonu s prasklinama tu nemohla být proč? FAQ jsem si přečet a nechápu.

Už chápu dík. Opravil jsem.
Naposledy upravil(a) Jan_Humr dne pát zář 19, 2008 5:41 pm, celkem upraveno 1 x.

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od N3o21 »

Musíš jí zmenšit... Aby nerozhodila fórum... použij třeba imageshack.us, sem vlož náhled + link an plné rozlišení.

Ohledně té reklamace... No, jelikož reklamovat stačí 2x, a potřetí při stejné závadě můžu místo reklamace chtít svoje peníze, tak jim tam prostě celý slavný iPhone můžu nechat, a ať si z nich třeba staví piramidy...

Na druhou stranu... lepší telefon co se týče zpracování funkcí jsem za poslední dobu neměl v ruce. Takže mě tenhle průšvih docela mrzí.
Ale přecijen je to pouhý telefon, a rozhodně nehodlám přežívat nějaké průšvihy inženýrů, co to špatně navrhli a špatně vybrali materiály.

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

No a to je právě to co nechci :| . Tenhle telefon mi víc než vyhovuje a za jiný bych neměnil. Proto jsem psal že počkám jestli to apple začne řešit a potom to začnu řešit i já. Prozatím fólie...

EDIT.: Tak jse trochu zapátral na nalezl jsem toto http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=7771033&#7771033 Takže se obávám že jakákoliv reklamace je naprosto zbytečná. Pokud někdo neumí ang. jeden člověk tam píše že volal na apple care linku a tam mu řekli že se na to nevztahuje záruka a že je to pouze kosmetická vada... :?

Jan_Humr

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Jan_Humr »

Pokud by to zůstalo tak jak to je teď asi bych to přežil. Jenže pokud se udělá tohle za týden a půl tak co teprv za rok. To se ten lak z toho bude sypat. Jako pardón, ale ten telefon není zrovna levný a když opomenu funkce má to být stylovka. Takhle s tím moc parády člověk neudělá...

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

jj máš pravdu proto vydím jako jediné řešení nalepit zagg invisible shield nebo obdobnou záležitost. To by ten lak mělo trochu zpevnit. A jak jsem četl to fórum dál tak jsem se ještě také dočetl že stajně jako apple (s tou zárukou) se k tomu postavily i operatori. :(

Jan_Humr

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Jan_Humr »

Já jsem si teda o těch prasklinách četl ještě dřív než jsem si ho koupil. Co jsem se dočetl, tak ve státech je úplně jiný přístup. Lidem kterým se to stalo povětšinou vyměnili kus za kus. Byli tam takoví co psali že ten co jim dávali výměnou byl taky popraskaný, byli tam i tací co měli třetí kus apod. Pokud jim to vzali na reklamaci tak jim po dobu reklamace dali jiný iPhone. Ale jsme v ČR, takže co si budem nalhávat s takovým postupem nepočítám. Záleží na operátorovi případně servisu jak se k tomu postaví. Každopádně ta várka "šmejdů" byla asi hóóódně velká.
Naposledy upravil(a) Jan_Humr dne pát zář 19, 2008 6:13 pm, celkem upraveno 1 x.

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

No jo ve státech byl vždy jiný přístup. Obávám se že tady to bude problém. Ale jak jsem již psal. Počkám, navíc ip mám jailbreaknutý což by mohl být další problém... :(

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od M29 »

No, v nejhorším, když ti to jako reklamaci neuznají, si můžeš koupit "Zadní kryt Back Case s lesklým povrchem pro iPhone 3G" a máš to. Překryješ si záda barevným krytem ve stříbrné barvě, nebo v bílé a je to ;-)

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

Taky řešení... a obávám se že prozatím jediné. Každopádně bych se nebál toho že by se cely ip rozpadl...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Beavers »

...a výrobci krytů mají žně a mnou si ruce!

Jan_Humr

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od Jan_Humr »

Pokud by o tom napsali pořádný článek na mobilmanii nebo mobil.idnes, že je s tím problém i v ČR možná by pak nebyl zas takový problém to reklamovat. Operátoři nemají rádi špatnou reklamu a navíc tyhle stránky mají iphone v titulku pomalu každý druhý den. To by taky možná vedlo k tomu aby se ozvalo víc lidí s reklamací.

aleseks007

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od aleseks007 »

A nebo si zadní kryt koupit na Ebay a vyměnit si ho sám, ale je to 80-90 (8-16GB) dolarů i s poštovným, takže docela drahá sranda na to že předem nevíš v jaký to bude kvalitě a jak dlouho ti vydrží a ještě ke všemu jsem našel jen černý.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od marseli »

Zatim tento problem nemam, ale kdybych mel a nijak moc by to neohrozovalo chod telefonu, tak bych to reklamoval pred ukoncenim zaruky a tim dostal novy stroj a mozna uz i vyreseny problem se zadnim krytem.

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

jj přesně tak. Asi takhle to hodlám udělat já :D

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od M29 »

marseli: Na to ti prodávající řekne, že se jedná vzhledem k době používání o běžné opotřebení a utřeš nos.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od marseli »

myslim, ze by se dalo lehce dokazat, ze se nejedna o vadu z pouzivani, ale o vyrobni.

sad69

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od sad69 »

jj běžným používáním se ti povede omlátit plast ale ne prasknout lak a to jen na specifických místech. :)

kejmi
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: ned lis 02, 2008 6:41 pm

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od kejmi »

zdravím, chtěl bych se zeptat, jakou máte úspěšnost s reklamací prasklých zadních krytů? Já si všiml prasklinek po cca 2 měsících-okamžitě reklamace u vodafone a ted cekam jak dopadne. opravy dela firma BRITEX a co jsem se tak dozvedel tak to jsou pekny smejdi. snazej se co nejvic jakychkoli reklamaci uhrat na vadu způsobenou spatným uzivanim a beznym opotrebenim.. tak bych se rad dovedel jaky mate zkusenosti vy. diky a preju hezký den Lukáš

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od jeenik »

Mam prasklinu u konektoru, přístroj mám asi dva měsíce... Jak to probíhá u T-Mobile? vyměňují kus za kus na krámu a nebo se čeká? (což bych nerad, telefonovat potřebuju), případně když reklamaci neuznají, jsou schopni udělat opravu za peníze?

jenicekk

Re: Iphone 3G zadný kryt

Příspěvek od jenicekk »

na krame ti nic nevymeni, poslou to na posouzeni a tam ti ti poslou novej, cca 10 dni, moje zkusenost

Odpovědět