iPhone2G vs. 3G ROZDÍLY

Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

iPhone2G vs. 3G ROZDÍLY

Příspěvek od Gekko gecko »

Předpokládám že tu podobné téma není tak jsem jej založil.
Jaké jsou rozdíly 2G a 3G verze každý dobře ví: Nová 3G verze má plastový kryt,trochu odlišný displej (bílá je teplejší a barvy věrnější),kovová tlačítka SLEEP,VOLUME a SILENT MODE,3G je o 1mm vyšší a širší+2mm tlustší,no a samozřejmě podpora 3G a GPS.Tohle jsou ty nejznámější rozdíly ale já přišel na jednu zajímavost co se týká displeje.

Jedná se o ten samý TFT 16Mil Barev 3,5" (49 × 74 mm)
320 × 480 bodů Jemnost 4 208 bodů/cm2

Podívejte se na fotky a pochopíte jak to myslím,dokonce to vypadá že je displej u 3G fyzicky menší (myslím ale že je to jen optický klam),černý okraj/rámeček "nakreslený" zevnitř ochranného sklíčka je u 3G širší zatímco u 2G tenčí.
Vycházím z originálních fotografií protože možnost přímého srovnání nemám,pokud někdo ano dejte live fotky obou generací iPhone vedle sebe.
Myslím ale že na tom něco bude,několik prodavačů mi potvrdilo že pouzdra pro obě verze jsou vzáýjemně nekompatibilní jednak z důvodu mm rozdílů (i když silikon by to zvládl...) ale havně kvůli okénku na displeji.Pokud by jste použili 3G na 2G verzi část displeje by chyběla,o senzorech vedle sluchátka ani nemluvě

Původní iPhone
ObrázekObrázek

Nový iPhone3G
ObrázekObrázek

Co se týká onoho diskutovaného 1mm okraje aktivní plochy nemá to na tohle myslím vliv.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Vacil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: sob led 12, 2008 1:58 pm

Re: iPhone2G vs. 3G ROZDÍLY

Příspěvek od Vacil »

Tak ten chromovanej ramecek je na 2G iPhonu sirsi - proto je mezi displayem a tim rameckem u 3G vetsi mezera a nedaj se mezi nima zamenovat ty predni skla.
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone2G vs. 3G ROZDÍLY

Příspěvek od Gekko gecko »

Zajimavy toho jsem si vubec nevsiml na fotkach to neni moc patrny,diky za postreh
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět