Co udělat následně po JB?

Odpovědět
Darthrank

Co udělat následně po JB?

Příspěvek od Darthrank »

Mám problém.

Udělal jsem jailbreak, ale nevim jak dál.
Na ploše Iphona se mi zobrazili navíc dvě ikony(Installer,Cydia),
nevím co mám dělat, pomocí jakého nástroje mám nahrát aplikace do Iphona.
Myslel jsem , že po jailbreaku se v itunes zobrazi něco jako app store ,(tedy Cydia) přes kterou si ty aplikace budu moct přetáhnout.
-Slyšel jsem něco o programu Tpod , přes kterej se provádí zásah do OS iphona, nebo co.

Za každou radu předem děkuji.
S pozdravem Darthrank

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od Beavers »

Takže použij funkcu Hledat a najdi si heslo Cydia. Ten plug-in do Total Commanderu se jmenuje T-PoT, hledej ho pod tímto názvem.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od dodo_mt »

Odloz iPhone a studuj forum moja rada! Naozaj podla tvojho postu nemas ani paru o com hovoris...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od cicolably »

1.možeš všetky tri
2. radšej tu o WAREZu ani neuvažuj
3.ked nevieš načo ti to je nechaj to tak,inač niečo pobabreš v iP a budeš robiť stale restore
4.no ak sa chceš dosťat do iP cez ten t-pot alebo winSCP
ale neviem asi nevieš načo ti je JB tak to radšej nechaj tak
ak ti ide o kradnutie hier a aplikacii za 3-4? (su aj drahšie) tak tu ti nepomože nik
nehcaj si radšej čistý iP a budeš mať klud a rýchle a stabilne zariadenie

ak som chcel niečo ako začiatočník tak som si o tom prečítal a nielen na tomto fore,či to treba každemu zvlašť všetko vysvetlovať ???
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

senavi

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od senavi »

V celom fóre narážam práve na takéto odpovede, ktoré nič neriešia. Vôbec netuším, prečo píšeš o Wareze (bod 2) a už vôbec prečo o kradnutí. Z toho, čo som sa zatiaľ dočítal som myslel, že na kustomizáciu iPhone nemusím nič kradnúť.
Tých pár hier, ktoré aj tak väčšinou nehrám a zopár užitočných aplikácií, ktoré potrbujem, som si už v appstore kúpil. Nepotrebujem nič kradnúť.

V slovníčku pojmov je napríklad napísané, že installer je prvá aplikácia, ktorú budem potrebovať po jb. Ale v popise práce so cydiou sa nič také nepíše. Tak potrebujem ho, či nie?

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od toncek »

Installer byl aktuální v době firmwaru 1.X. Nyní ho nahradila např. cydia či icy, takže installer už tě zajímat nemusí :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

senavi

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od senavi »

Tak predsa. Jasná a konkrétna odpoveď. Žiaľ, utvrdzuje ma v tom, že všetky tie odporúčania na študovanie fóra a samoučenia sa nie sú úplne správne, keď hneď v tom najzákladnejšom popise pojmov sa dozviem niečo, čo už neplatí.
Aj tak ďakujem a idem hľadať ďalej.

cicolably: nebolo by treba každému zvlášť vysvetlovať, keby bol niekde súhrnný návod, tak ako som navrhol

EDIT: Tak som sa predsa odhodlal, aj keď s malou dušičkou a jailbreakol som.
Pre vás, čo tiež váhate, lebo neviete čo potom: zatiaľ som úplne vystačil len so Cydiou. Nainštaloval som cycorder, VoipOver3G a asbattery.
Nepotreboval som zatiaľ nič viac.
Takže odvahu a smelo do toho ;-)

habinho

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od habinho »

uplne suhlasim s senavi..tiez mam iphone 3gs asi 4 dni, ale na tomto fore lietam uz skoro mesiac a zatial som sa nedozvedel kopu veci co by som na zaciatok potreboval..mam ip unlocknuty na Tmobile co mi vyhovuje kedze mam Tmob pausal..ale tiez som chcel nejako zistit naco je dobre iPhona Jailbreaknut a nikde som poriadne nic nenasiel..jasne ze je tu kopec veci kde sa riesia problemy a verim ze mi v buducnosti pomozu, ale nejako som nikde nenasiel ako uz senavi povedal strucnu instruktaz pre zaciatocnikov..je mi jasne ze za to tu nemozem nikoho vinit, ale neverim ze tu neni nejaky profik ktory zije s iphonmi uz nejaky ten rok a nebol by ochotny napisat nejaku strucnu instruktaz pre zaciatocnikov naco je dobry JB a ci sa zide aj ludom s neblokovanym iPhonom..verim ze by to dost pomohlo ludom ako som napr. ja ktory sa tesim s iphonu jak maly ale je tych info o vsetkom strasne vela a nejako si to neviem zoradit, a to sa nepovazujem za hlupeho nechapaveho kedze sa o technicke hracky celkom zaujimam a skoncenu technicku VS..takze este raz ak sa najde niekto kto neda odpoved POUZI HLADAJ alebo odpoved podobneho stylu ktore nijako nepomahaju ludom ako som ja, ale sa hecne a spravi nejaky tutorial pre new users ako som ja, urcite mu bude slusna particka ludi vdacna..dik

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od cicolably »

tak Senavi uz na nieco prisiel to sme radi.
noo ja som si kupil prvy iP 3G blokovany na t-mobile.
prva vec čo bola,som sa tu regol a zacal citat,ako tam dat slovencinu a ako ho odomknut pre Orange.vsetko sa tu da najst ked clovek chce.a to nebolo ako teraz ze si nahrate new FW hned je tam slovencina a druhym kliknutim je spraveny JB.
takze tu netreba fnukat a nariekat,ze nikto nepomoze ale trosku sa zaujimat o to co mam v ruke.
a naco je dobre urobit JB ?
no na aplikacie tretích strán,myslim,že ako VS technicky vzdelanemu človeku to netreba vysvetlovat.
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

undy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 225
Registrován: úte bře 03, 2009 10:21 am

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od undy »

ak sa Ti podarí/lo/ urobiť si jailbreak,a máš ikonu Cydia alebo Icy alebo Rock /sú viacmenej rovnocenné,len iná grafika a rýchlosť sťahovania vecí/ otvoríš si niektorú z nich ,počkáš kým sa všetko načíta,otvoríš CATEGORIES a dostaneš sa k neprebernému množstvu rôznych programov na úpravu vzhľadu a funkcií tel.Po otvorení príslušného programu vždy počkaj,kým sa ti všetko o programe /popis/ načíta.Poprípade tu na fóre si nájdi , čo by si chcel na tel.upraviť a potom si to nájdi v Cydii/Rock/Icy.Keď to už nájdeš,jednoducho to dáš v tel.nainštalovať,ďalej postupuješ už podľa inštrukcií konkrétneho programu /miekedy restart,inokedy len návrat do Cydie/Rock.Ak si nájdeš čas,v tých programoch je napr to,že ikona počasia ti bude ukazovať aktuálne počasie a teplotu,ikona hodín ti bude ukazovať čas,ďalej je tam nepreberné množstvo tém /zmení sa ti vzhľad celého tel,rôzne doplnky/mazanie hovorov po jednom zvlášť/.Nie je tu miesto a ani ma nenapadá všetko,čo sa dá na telefóne zmeniť/dorobiť,na to prídeš po preštudovaní Cydie a ostatných sám.Len upozornenie,neinštaluj Cydiu spolu s Icy,lebo sa neznášajú, a inštaluj s rozumom a rozvážne , lebo iPhone sa ti pomotá a zasekne a budeš robiť dokola restore...Po inštalácií niektorých programov počítaj s istým spomalením tel.,popr so znížením výdrže batérie-o všetkom sa tu píše.Veľa šťastia a málo restorov :-)
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom

zorro

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od zorro »

Môže sa po urobení JB synchronizovať IP s iTunes (napr. si stiahnem program cez iTunes do compu a chcem ho natiahnuť-synchronizovať s IP), alebo po JB už musím oficiálne programy z iTunes sťahovať iba cez wifi?


Dík z aodpoveď!!!
Naposledy upravil(a) zorro dne sob lis 28, 2009 1:24 pm, celkem upraveno 2 x.

Hnykda

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od Hnykda »

Ne, synchronizovat muzes jak se ti zlibi...

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od JackieTran »

Po JB uz je zcela na tobe co chces delat,chces-li zmenit napr pozadi,tak je napr program Winterboard..no a to je napr v Cydii.

Dalsi dobry misto na programy a hry je AppStore

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Co udělat následně po JB?

Příspěvek od kotelník »

můj osobní názor je (nikomu ho nevnucuji), že dokud člověk pořádně a přesně neví co dělá, neměl by do JB jít. Pro drtivou většinu uživatelů stačí aplikace z appstore. Já osobně na minulém iPhone JB měl, mnoho aplikací ze Cydie je příjemných a užitečných...Bohužel však stávalo se (možná mojí vinou, ale nejsem si tím jist), že nějaká aplikace prostě nešla, nebo to psalo chybu, nebo házelo telefon do safe mode. Upravit vzhled klávesnice se mi prostě nepovedlo... Blbůstka jako např SB settings je super, procentuální baterie taky...Ale na Applu mám rád to, že když vypustí nový OS ať už pro mac či iPhone, tak jsem si na 100% jist, že bude šlapat. Stejně tak z appstore, vše co jsem si stáhl prostě bez problému jelo. Neříkám, že co aplikace v appstore, tak to je super...jsou tam i zhovadilosti, které jsem ihned smazal...ale vždy krásně fungovaly... u Cydie se to říci bohužel nedá. Po JB člověk ztratí tu jablečnou exkluzivitu, jsem rád, že nyní je můj iPhone čistý. Sice se s ním zdaleka tak nevyhraji jak bych mohl a neupravím si ho přesně jak bych chtěl, ale nic mi nehrozí, krom pádu na zem:-)
Vyjímkou jsou samozřejmě iPhony dovezené či zamčené od operátora... o tom ani slovo, zde je to jasně potřebné!
Proto je podle mě absurdní, aby člověk co ani neví na co JB je, jej prováděl...postavené na hlavu. :roll:
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět