nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Odpovědět
Corrado.L

nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

Zdravím po tom co mi odcizili muj iPhone 3G 8gb jsem si za pár korun pořídil iPhone 3G 16gb, s tím ale že nešel fotoaparát. Prodávajíci mi pouze řekl že neví co s tím je a že to pořídil od známého co to dovezl z anglie.

Když jsem přístroj pořídil byl v něm naharný FW2.2 a fotoaparát se choval asi tak že po spuštění se rozjela jakoby krytka a objevila se fotoaparát a pouze černá obrazovka. Po tapnutí na soft. tlačítko se nic nedělo tím myslím že by se mělo jakoby promáčknout.

Skusil jsem tedy iPhon rozebrat zdali není vycvaknutý konektor kamery ale vše bylo ok.

Nahrál jsem tedy FW2.1 a problém se trošku změnil. Fotoaparát jsem opět spustil ale nerozjela se uzávěrka, zůstal jakoby zavřenej a vyhodilo to chybu "Není místo pro další fotky. Smažte atd.." Tento problém jsem našel na nějakém webu kde někdo navrhnul přes SSH vymazat fotky

If your on 1.1.3 or above to go...

\var\mobile\Media\DCIM\100APPLE.
Delete all the photos there.

If your bellow 1.1.3 then go to...
\var\root\Media\DCIM\100APPLE.
Delete all the photos there.

ale to myslím můj problém neřeší jelikož iPhon je zcela prázdný.

Nyní mám v iPhonu nahranej FW 2.2.1 s českou lokalizací a problém se chová opět jako u FW2.2.

Pořídil jsem si i z rozbitého 2G přístroje druhou kameru ale bohužel konektor je prakticky totožný až na jeden rozdílný rozměr, takže zase nic.

No a ještě mě teda napadlo zdali na desce není nějakej čip kterej foto řídí a na něm není třeba studenej spoj, bohužel jsem však nikde nenašel podrobný popis iPhonu ze vnitř.

Nikde jsem nenašel jak tento problém vyřešit jen že se objevuje, pokud s tím máte někdo jakoukoli skušenost budu rád za info. diky

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od ls8 »

Presun z navodu, davej si prosim pozor kam posilas.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

Necituj posty ktore su hned nad tvojimi postami. dodo

Ale můj problém není možná HW jelikož nereaguje soft tlačítko zatím jsem to nezjistil a proto je to přesunuto do sekce HW???? Asi to nechápu ale když už tak vytvožte sekci atypické problémy nebo něco jako nestandartní komplikace nebo jednoduše něco kde by se např. tato věc hodila, možná by to nebylo odvěci.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Paly »

Urob restore a mozno Ti to pomoze ked to nie je HW chyba.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od toncek »

Zkusil bych to co říká Paly a pokud nic, tak bych zašel do nějakého servisu. Tam by Ti to měli spravit, samozřejmě to budeš muset zaplatit ze svého. :wink:

Případně se mrkni zde :arrow: Opravy iPhonů - kontakt
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

restore jsem udělal několikrat ale to problém neřeší. Soušel jsem i jiné app a tam tlačítko převážně reagovalo ale po zmáčknutí to nevyfotilo jak jsem předpokládal tmu ale začalo se točit to kolečko jako že to pracuje a v podstatě tím to opět skončilo. Ukončil jsem vždy až Home button - em

Jinak servis bych klido skusil ale do prahy to mám snad nejdále v CR a nikde jinde pokud vim není

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od ls8 »

Pokud nepomuze restore tak to JE HW chyba.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od toncek »

Servisy jsou i jinde než v Praze. Zkusil bych zajít k nějakému z operátorů, jestli by Ti neporadil nějaký servis v tvém okolí.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

Tak mě teda v T-Mobile odkázali pouze na Prahu.

usakc
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: stř kvě 14, 2008 8:19 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od usakc »

hele mnel jsem stejny problem ale na iphonu 1g predtim jsem ho rozebiral a kdyz sem ho slozil tak mi fotak hazel stejnou chybu stacilo akorat vypnout iphone a konektor fotaku trosku vic zamacknout a slo to tak jestli se na to cejtis tak si nekde najdi navod jak rozebrat iphone 3g a treba mas jenom uvolnenej konektor tak ho poradne zamacni a treba pude

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

Každopádně díky, ale Iphona jsem už měl rozebranýho několikrát je to celkem sranda ale konektorem to není. Jak jsem psal výše koupil jsem kameru z iPhone 2G ale ta ma zase jinej konektor takže v současné době čekám na kolegu co opravuje tel až se vrátí ze služebky a přehodi mi konektory. Jinak by se ještě hodil nějakej popis vnitřnosti jestli se na desce nenachází nějakej chip ke kamere.

usakc
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: stř kvě 14, 2008 8:19 pm

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od usakc »

podle mne to bude urcite tim ze iphone nemuze tu kamerku najit a proto hlasi tuhle chybu

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

A plyne z toho deta co že bych měl skusit tu variantu s druhou kamerou?
Ještě mě teda jeden člověk radil abych přes SSH přepsal nějake kody ale jake to už mi neřekl :(

Edituj si svoje prispevky. Kolegovia Ta upozornili, ja som Ti prispevky vymazal. Pre buducnost aby si vedel co a ako na nasom fore tak Ti odporucam precitat pravidla. Paly

Corrado.L

Re: nefunkční fotoaparát - po otevření jen černá obrazovka

Příspěvek od Corrado.L »

Vyjadruj sa slusne kto Ti tu nadaval? Boli tu 3 za sebou prispevky od Teba! Jeden Ti zmazal Beavers a jeden scorpi (upozornili Ta). Ja som Ti tieto dva odstranil a napisal upozornenie! A Ty, zase napises prispevok nad svoj?! Mas odo mna varovanie. To varovanie je osobne a zaroven za porusenie pravidiel. Paly

Odpovědět