Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Příspěvek od Grim3rr »

Kopirovanim zalohy (/private/var/mobile/Library/AddressBook .. atd) do new FW 3.0.1 nastava u vetsiny problem prez SSH takovy ze data bud nereaguji nebo nejdou mazat kontakty nebo maily apodobne.. Hledal jsem, googlil ale neuzpesne. Muj problem byl ze v kontaktech po pridani new kontaktu kontakt zmizel (nepridal se) permission jsem zkousel od 0644 az po 0777, nepomohlo. Pri zaloze do itunes, error. Az jsem si vsiml jedne nesrovnalosti a tim bylo nastaveni uzivatelu.. group: root a owners: mobile

Tak jsem zmenil prez iFile tyto prava na group: mobile a owners: mobile // permissions 0644 zachovana.

A wholala najednou vse v poradku.
Doufam ze to pomuze a pevne verim ze tento navod funguje i na ostatni soubory zalohy: kontakty, sms, kalendar, maily apod...

Přesunuto do návodů. Upraven název tématu. toncek
Pouze uživatel

SSORG
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 22, 2008 10:30 pm

Re: Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Příspěvek od SSORG »

To Grim3rr:
taky sem zalohoval kontakty pres SSH a potom šup je zpátky.fw 3.0.1
No jen jsem si počase vlastně všimnul že nejdou přidávat nové kontakty jak píšeš.Zkoušel jsem to podle tveho návodu ale jaksi nic nezabralo.
Takže asi zbýva to udělat néjak jinak. :cry:

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Příspěvek od Grim3rr »

Mozna budes mit jina prava a ne group: mobile a owners: mobile .. koukni na jiny soubor (ne ze zalohy). A skus permisions nastavit jinak. Dela taky rozdil prepsani a smazani puvodniho (orig.) a nahrani noveho (zalohy). Mozna bude zakopanej pes nekde jinde.. Pak napis az vyresis tvuj postup.
Pouze uživatel

SSORG
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 22, 2008 10:30 pm

Re: Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Příspěvek od SSORG »

Tak jsem to vzřešil vcelku dobře.Měl jsem tu zálohu adres book z fw 3.0.
Takže postup byl asi následovný:
stáhnul jsem iSafe co se tady píše na fóru(už nevím kde,kdo chce najde)
udělal jsem pouze zálohu kontaktu.Potom jsem kontakty z adressbooku vymazal,potom respring,kontakty zmizly - o.k.
Potom jsem v iSafe spustil restore a šup a vše jede tak jak má.
Jeden poznatek:pokud se někomu nechce připojit iSafe zkuste to nerozbalovat ale spustit pouze v raru.Když jsem to dal někam na plochu tak se to nešlo připojit.Program musí zustat po celou dobu otevřen jinak to budete dělat znovu.
Doufám že to někomu pomuže. 8)

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Jak vyřešit problém se zálohováním přes ssh na fw 3.0 a výš

Příspěvek od Grim3rr »

iSafe jsem zkousel.. ale upozornuji nezalohovat fotky a podobne. Jen kontakty, pak rozkopirovava fotky vsude mozne a to je konec.

Co se tyce tveho postupu, myslim ze jedine co to mohlo udelat ze ti ted kontakty jdou jsou ty prava uzivatelu nebo prava souboru. Struktura by mela byt stejna. Je dobre mit ty kontakty projistotu prez iTunes zalohovane v Outlooku, tak jdou take vratit. Jsem jen uzivatel!
Pouze uživatel

Odpovědět