3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Beavers »

2G má hliníková záda a ten černý kryt není vysouvací.

jard4
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 10, 2008 4:56 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od jard4 »

Tak přesně je to APPLE iPHONE 1st GENERATION 8 GB MA712LL/A tak a babo raď.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Beavers »

1st generation byla jako 2G, akorát jenom 4GB. Máš to nějak pomíchané. Nikdy se nevyráběl iP s odnímatelným krytem a ty první byly také hliníkové.
A jinak jsme dost OT.

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od cicolably »

Cenayus tak ja som robil restore a raz cez DFU a raz cez recovery
po DFU išla baterka za noc asi o 15% dole
po recovery mam po skoro 36hodinach ešte 61% baterku a to som sa hral , brouzdal ,35 emaily prišli , telefonoval na 3GS

jard4 ešte jednoduchšie ako na 3G to spravíš nahraj nový FW a spusť blackra1n a telefon musi byť Unlocknutý nič ine netreba
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

evlo

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od evlo »

Ja sem fakt blbec, sem si odinstaloval blackrain pred instalaci cydie :). Kdyz dam ted blackrain tak se nanainstaluje, takze restore :)

EDIT: takze restore nepomohlo, telefon me nenajde GSM sit + blackrain stale neni videt, to me trosku stve.

genezis_shadow

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od genezis_shadow »

zkus nahodit dfu, udelat restore na cisty 3.1.2 a pak znovu jb pres br

eminem1

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od eminem1 »

Toto i to vyhadzuje co mam spravit dakujem: itunes has detect on iphone in recovery mode. you must restore this iphone because it can by used with itunes

genezis_shadow

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od genezis_shadow »

klikni na restore..

etmare
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 09, 2009 9:18 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od etmare »

Diky moc, navod funkcny na 100%...

Teedok
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 27, 2009 2:33 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Teedok »

Udělal jsem JB a instl jsem si Cydii...vše šlo OK, dokaď jsem nevypl telefon(Cydia potřebovala restart) teď se mi tam zobrazuje abych ho připojil k PC a nejde zapnout... když teďka dám restore a znovu nainstaluju JB bude to dělat znova? nebo se to dá nějak ošetřit?

honza1105

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od honza1105 »

no co se nestalo problem sem mel hned na zacatku stahnul jsem
blackra1n a zapnul a objevilo se mi aplikace nemohla být spuštěna,protože součást QTCF.dll nelze najit.potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace stahnul sem to asi 10 a furt to sami nevim co mam delat :cry: :cry: poradte pls

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od cicolably »

no najsť na nete tu DLL knižnicu stiahnuť a vložiť do windows system (väčšinou to robí XP a ešte k tomu čierne)
a ked sa ti toto podarí určite budeš mať ERROR 3001
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

slovak1031
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 29, 2009 8:16 am

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od slovak1031 »

Teedok píše:Udělal jsem JB a instl jsem si Cydii...vše šlo OK, dokaď jsem nevypl telefon(Cydia potřebovala restart) teď se mi tam zobrazuje abych ho připojil k PC a nejde zapnout... když teďka dám restore a znovu nainstaluju JB bude to dělat znova? nebo se to dá nějak ošetřit?

mám ten istý problém, neporadí niekto?

stealth.man

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od stealth.man »

kurna aj mne po jailbraknuti (cez vistu 32bit) iba cedia, iphon(firm. modem 05.11.07) sa chel rebootnut dal som a uz nenabehol iba pripojte a dajte restore skusal som to uz 3x prv na nainstalovany (mal som tam aplikacie a zladeny cez itunes) 2a3x nacisto a opat to iste pomoze iba restore.. iphone 3gs 16gb kartu som nechaval vnom pocas jailbraku a nedaval som odblokovanie na operatorov iba cediu


!!!riesenie nateraz!!!

po restarte IP treba opat spustit "rain" a je to, netreba davat restore
Naposledy upravil(a) stealth.man dne ned lis 29, 2009 4:04 pm, celkem upraveno 2 x.

Boot

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Boot »

Dostanu po jailbreaku přes blackra1n Cydii bez připijení k wifi?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od ls8 »

Ne, potřebuješ WiFi. Potvrzuji perfektní funkčnost pod Mac OS X 10.6.2 na iPhone 3G z USA, nejprve restore na originální 3.1.2, pak blackra1n JB, následně Snow a Cydia.

Jen na upřesnění návodu, při spuštění blackra1n nesmí být iPhone v DFU režimu, jinak blackra1n zůstane ve stavu "Waiting for device". Musí se normálně zapnout, blackra1n si ho ro restore režimu přepne sám.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

111arek

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od 111arek »

super návod genezis_shadow :wink:

všetko ide ako má 8) (wifi, bluetooth, operátor...)

...najskôr som mal problém s operátorom... proste len no signal... už som si myslel, že som urobil nejakú chybu pri blackra1n, ale potom som zistil, že v cydii bolo treba zaškrtnúť snow... A to už som rozmýšľal, že dám mojeho "milášika" do modu DFU :lol:
Takže dík za túto tému a jak podrobne je popísaná... určite nepomohla len mne...

iphone 3g 8GB blackra1n 3.1.2 dovoz zo švajčiarska, T-Mobile SK
PC-operačný systém windows XP

kuboj

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od kuboj »

Tak nevím co se stalo asi zázrak.

Mám 2G stříbrňák 16 GB fw 2,1 s JB a unlok
Dovezl jsem si jej někdy v roce 2008 hned jak se začali prodávat v USA a z USA tedy je pořízen.
Původně v tom byl fw 1,3 nebo 1,4 ted nevím přesně to.

Ale rozhodl jsme se dnes že tedy přejdu již konečně také na fw 3.1.2 a pak tedy použiji blackra1n RC3 abych tedy telefon odemknul a mohl jej dál vesele používat.

Leč co se nestalo, stáhl jsem si z netu tedy a uložil na plochu blackra1n RC3.
Připojil IP k PC přes USB a spustil iTunes posledni.
Jo a používám tedy Vista.
No a v iTunes se mi zeptalo zda chci stáhnout a nahrát novej FW do iphone, tak jsem mu tedy kliknul že ano.
A začal pracovat udělal zálohu komplet IP pak začal stahovat novej FW a pak jej začal instalovat do IP.
Celé to trvalo tak 10 až 12 min. Po celou tu dobu jsem to jen sledoval a na nic nesáhl.
Nakonec telefon zavrněl a normálně naskočil. Tak jsem jej odpojil od USB a dívám se na ty změny vše je při starém aplikace stejné jen jsou pryč instaler a cydia a ty které jsem přes ně stáhl do IP.
Přibila jen ikonka diktafon.
Telefon je i nastaven vše sedí čas datum no prostě vše a FW je nahrán 3,1,2.
Telefonovat také jde a i přijímat hovory.

Tak že by zázrak potřebuji tedy ještě blackra1n RC3 nahrávat nebo nepotřebuji.

Ballin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: ned lis 23, 2008 1:38 am

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Ballin »

ok mam otazku ked mam len na tmobile treabrs phon a dam snow install tak mozem tam dat co hcem a ide ? ci treba zas niaku tesco karrtu ?
Pro krásu těla naletí člověk na ošklivost duše.

Étienne Bonnot de Condillac

metatron

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od metatron »

Tak asi som lama.... ale mne po spustení blackra1n v pc ukáže všetky 3 obrazovky ako má (1.post) aj sa zobrazí na iPhone tá fotka toho vlasáča, ale potom telefon nenabehne do normálneho režimu, ale zobrazí sa ikonka iTunes a kábel....

Restore mu pomohlo... čo do pekla robím zle ??? pls.... :roll:
Dakujem

robím vo WIN7

McDog

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od McDog »

Skus druhy pc...mne na jednom 2 hodky nic a v mojom okamzite:)

metatron

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od metatron »

No,... ja som to tak dlho nevydržal... :) dal som ho dole z kabla a fungoval. Len som dosť neskoro zistil, že na mojom IP - 43. týždeň - nepojde trvalo JB :( zatiaľ.. kurňa.

choboot

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od choboot »

Mě jde hlavně o ten error 3001
Zkoušel jsem JB a teď mi to prostě nenaskočí a je to v tom DFU modu a je tam kábl a itunes(že to mám připojit)
Takže když to připojím tak mi to na konci hodí tady ten error 3001
Mám XP takže když půjdu k bráchovi na Visty stačí nainstalovat iTunes stáhnout čistý FW 3.1.2 a restore and update??

FELINY
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 595
Registrován: pát pro 25, 2009 11:16 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od FELINY »

Dá se říct že ano, ale nesmíš zapomenout autorizovat počítač u kamaráda ;) jinak error 3001 je opravdu chyba XPček mám je taky a vždy když chci něco s telefonem udělat, musím na svůj notas s vistama :)
iPhone SE 16GB
Lenovo IdeaPad Y580
Obrázek

choboot

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od choboot »

Vše funguje jak má děkuji všem co se mnou měli trpělivost
Naposledy upravil(a) choboot dne čtv led 07, 2010 6:54 am, celkem upraveno 1 x.

cashv
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2009 9:18 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od cashv »

Děkuji, fungovalo, zatím testuji zbytky, ale jinak frčím skvěle.

plus

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od plus »

Spustím blackra1n.exe, připojím iPhone, klepnu na 'make it ra1n' a program zhavaruje, JB se neprovede. Aplikaci spouštím na legálním WinXP (SP3).

V logu mám toto:
***
INFO: welcome to blackra1n for windows
ERROR: dll error
INFO: button clicked

Setkal se s tím někdo? Dokážete poradit?

Pozn. nejedná se o ve vlákně popisovanou chybu QTCF.DLL. Tuto knihovnu v systému mám.

EDIT: tak jsem v zoufalství vyzkoušel jiný komp (notebook) a JB je hotov
Pozn. mažu původně přiložený soubor, zbytečně by dále zabíral místo

Tidus122

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Tidus122 »

zdravim za prve chcem sa podakovat za dobry navod....update na 3.1.2 nasledny jailbreak ale potom po spusteny snow my vypise nejake chybi...z nich som vycital ze ta domena nejestvuje...robi to aj vam? a potom este same errori v cydii
prikladam foto
Obrázek

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od ScorpionSX »

Zdravím, chcem sa spýtať na jednu vec. Má mi prísť za pár dní iPhone 3GS 16GB, pravdepodobne blokovaný, z UK.
Chcem ho samozrejme odblokovať, takže budem musieť spraviť JB a potom unlock cez sn0w.
Ak som správne pochopil, tak zatial neexistuje trvalý JB pre 3GS, takže po každom vypnutí a zapnutí telefónu je treba spraviť JB znova.
Na inštaláciu apps JB nepotrebujem, nechcem ani inštalovať cydiu, potrebujem len odblokovať telefón.
Ostane mi ale po vypnutí a zapnutí telefón odblokovaný, alebo sa toto takisto viaže k JB a teda JB je nutné mať?

Vďaka za radu.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

choboot

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od choboot »

Pkud zapneš a vypneš iPhone musíš znovu udělat jailbreak ale netrvá to tak dlouho,prostě je to tethered Jailbreak což znamená že vždy po vypnutí a zapnutí musíš iP "nabootovat"z Pc pomoci blackra1nu

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od ScorpionSX »

No jo, JB áno, ale mňa zaujíma odblokovanie (na použitie s inými operátormi) telefónu, či musím telefón aj znova odblokovať po vypnutí a zapnutí.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

choboot

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od choboot »

Ano,pokud tam narveš blackra1n na unlock BUDEŠ muset vždy bootovat z PC/respektive z blackra1nu

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od ScorpionSX »

Okay, toto som chcel vedieť. Vďaka ;)

...kua, teraz aby som bral nabíjačku všade, aby mi neklakol telefón keď budem bez PC...
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

smaza

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od smaza »

čuste dělal jsem jb iphone 3g.jb jsem dělal přes redsnow a moje otázka je jestli můžu odblokovat iphone tim že pres cydii zadám bud repo666.ultrasnow.com a nebo přes blackra1n.com muj model fw je 05.12.01
četl jsem že když začína 5 tak to májm dělat přes ten blackra1n nainstalovat blacksnow.Jen se ptám jestli mi to půjde když sem to dělal pres ten redsnow

kdyz mam baseband 05.12.01 fw 3.0 muzu upgradovat na 3.1.2 a pak udelat jb a unlock podle toho navodu?:(

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od cicolably »

no s teba budu mať moderatori radosť
double posty
to iste sa ešte kolkokrat budeš pýtať?
nejde to !!!!
zmenil si si baseband - firmaware modemu a ten nejde dať dole
ešte kolkokrat ti to treba napísať ?
predaj radšej iPhone
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od ScorpionSX »

Zdravím, takže iPhone čo som objednával už mám doma, JB aj unlock prebehol úplne v poriadku, ale momentálne mám trochu problém.

Vybila sa mi baterka ako som sa s iPhonom hral a tak som musel po nabití znova spraviť JB, lenže tu som zrejme niečo dojebabral a teraz som v situácii, že iPhone je v recovery režime, recovery cez iTunes (FW 3.1.2) hlási že "device is uneligible for this update" alebo niečo podobné a blackra1n sa zdá že sa "točí" stále dokola - pripojím (vypnutý) telefón na kábel, telefón sa zapne (automaticky, nedá sa mi tomu zabrániť), na displeji sa zobrazí logo Apple a potom "pripojte k iTunes". Keď spustím blackra1n, tak celý proces prebehne velmi rýchlo a ostane visieť na "done, waiting for reboot", pričom na displeji je akurát fotka geohota a po čase sa objaví symbol pre čakanie (také to kolečko), ktoré je tam neúmerne dlho. Počas tohto celého ale počujem že sa telefón odpojil od USB, takže už prakticky žiadna komunikácia neprebieha. Po dlhšom čase sa telefón reštartuje, ale celá situácia sa opakuje.

Podla toho čo som sa dočítal na nete, je telefón v stave tzv. "recovery loop", skúšal som použiť iRecovery, ktorý sa zdal že funguje, ale bohužial, znova som sa ocitol na obrazovke "pripojte k iTunes".

Ako mám teraz postupovať?
JB aj restore cez iTunes som skúšal na dvoch PC, jeden s XP SP3 a druhý s Win7 x64. iRecovery fungoval len na PC s XP, no ako som písal, nepomohlo mi ani to.
Jedná sa o iPhone 3GS 16GB, 3.1.2, zablokovaný (takže update na 3.1.3 zatial neprichádza do úvahy), s basebandom 05.11.07 (neviem to z hlavy, ale je to ten "odblokovatelný"), ak je treba ešte viac info, napíšte.

Vďaka za rady ;)
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

Punkitka

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od Punkitka »

¨Zdravím mám IP 3G 3.1.2.(7D11) koupený v cizině..provedla jsem všechno podle návodu ale ikdyž mám v obecných informacích jako operátora VF CZ či T-mobile podle simky tak síť mám stále jako "není k dispozici" nevíte co s tím? díky moc za radu

someboy

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od someboy »

Zdravim,
Cez iTunes som spravil upgrade na 3.1.2. Chcel by som ho este jailbreaknut. Skusal som to cez blackra1n. Spustil som to iphone sa restartoval, nabehla tabulka ok, potvrdil som to ale iphone sa nechce spustit, display ostava rozsvieteny. Nechal som to tak 10 min, potom som ho vypol spusti sa normalne ale cydia nikde.

amazoon
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: pon bře 03, 2008 6:18 am

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od amazoon »

:D

maiky.one
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: pát led 15, 2010 6:30 am

Re: 3.1.2 Jailbreak & Unlock ( + error 3001 fix )

Příspěvek od maiky.one »

Zdravim,asi jsem jelito.Za boha nemůžu zprovoznit síť.iPhone 3G 8GB z ciziny(ten co mám v popisu jsem zprovoznil bez problému,ale ten je kupovaný v ČR).Jaibreak přes balackra1n proveden,protože chtěl iTunes hned jsem mu dal downgrade,blacksnow a yellowsn0w nainstalován a stále nic.Nějaké nápovědy?

RE:Po návštěvě servisu jsem zjisil (bylo mi řečeno),že iPhone který je dovezený,s BB 07.12.01 a měl nainstalovaný SW 3.1.3. zatím není možné odblokovat pro naše operátory.Údajně by mělo být něco do 14-ti dnů.Tak uvidim......... :?:
iPhone 12 Pro Max

Odpovědět