Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Odpovědět
aliencz

Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Mám legální iPhone 3G od T-Mobile. FW upgradovaný na nejnovější verzi. Dnes ráno jsem se probudil a koukám jako blázen. Telefon je uzamčen.

"iPhone je uzamčený, připojit k iTunes"

...hlásá červený nápis na displeji.

Připojím k iTunes, ale ten se se iPhonem "nebaví", píše:

"iTunes could not detected to the iPhone "...." because it is locked with a passcode. You must your passcode on the iPhone before it can used with iTunes" ...

Jenže kód není kam napsat, telefon je nepoužitelný.

Dá se nějak odblokovat tohle uzamčení?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od Julek »

tohle čtu po prvé, do servisu s tím .. zkusil bych DFU a restore pokud se do toho schceš pustit sám, pokud tam nějak pass je tak restorem se ho zbavíš

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Do DFU módu se podle tohoto:
viewtopic.php?t=780
návodu nedostanu, nic se nezmění.
--------------

EDIT:
Aha, tak přece něco, po několika pokuse podle návodu, "jak do DFU módu", se iPhone s iTunes spojil. Změnila se i obrazovka iPhone, už je tam známý obrázek USB konektoru do iTunes.

Tak snad s tím pohnu dál. Zkusím restore přes iTunes. Pokud to nevyjde tak snad už zareaguje ZiPhone. Ten se doteď také nechytal na Unlock prvního popisu stavu.
Naposledy upravil(a) aliencz dne sob led 02, 2010 1:09 pm, celkem upraveno 1 x.

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od tvosi »

jak nedostanes? nedelas neco spatne? nebo telefon nereaguje?
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Nevím tedy, jestli jsem v DFU módu, ale on ten popis "jak do něj" není zrovna přesně popsán. Takže to asi vyšlo ve stylu "pokus - omyl". Prozatím se stahuje přes iTunes firmware, protože popis stavu iPhone hlásí "Softversion n/a".


aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Já se neperu, jsem v iPhone problematice LAMA, takže mi to trochu trvá, než to pochopím správně. Uvidíme, co z toho vyleze, ale něco se děje, tak snad to nezakřiknu a proces restore a update proběhne v pořádku, což se brzy dozvíte.

TommyS

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od TommyS »

Na tom ale nic není co chápat jenom zmáčkneš pár tlačítek :wink:

Juramac

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od Juramac »

Mas mozna telefon zamceny nejakym heslem zadanym v passcode. Nehral jsi di s passcode v nastaveni? Odpoj telefon od pocitace, odemkni ho passcodem a pak teprve pripoj.

aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Tak zatím se nadaří proces "restore" přes iTunes. Asi v polovině procesu to hodí jakousi chybu error occurred (20) a restore se nedokončí.

S passcode jsem si nehrál. Navíc nový, nebo správný passcode není kam vložit.

Juramac

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od Juramac »

Jeste me napada jina kravinka-kdyz je telefon delsi dobu necinny, tak se zamkne a pred pouzitim se odemyka posuvnikem. Pokud jsi ho pripojil zamceny, pak bych te hlasce itunes rozumel.... :wink: ale ze nejde udelat restore z itunes, u legalniho odblokovaneho iphonu, to je divne...

aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Juramac píše:Jeste me napada jina kravinka-kdyz je telefon delsi dobu necinny, tak se zamkne a pred pouzitim se odemyka posuvnikem. Pokud jsi ho pripojil zamceny, pak bych te hlasce itunes rozumel.... :wink: ale ze nejde udelat restore z itunes, u legalniho odblokovaneho iphonu, to je divne...


Tak zase takove trouba nejsem. Telefon je nyní v restore modu, po zapnutí se objeví obrázek:
Obrázek
a iTunes si telefon osahá, nabídne restore, ale ten se nedokončí z důvodu zmiňované chyby.

Telefon používám u T-Mobile asi rok.
--------------
Edit:
Tak jsem zase o kousek dál.

První pokusy s restore spadly v tomto místě:
Obrázek

Zkusil jsem to všechno restartovat (včetně PC) a už jsem se dostal prozatím nejdál, jede to už v části "Verifing" tak mi držte place. Celá rodina ani nedejchá :-)

Má modlitba:
VESMÍRNÁ SÍLO, AŤ SE TO PODAŘÍ !!!
Naposledy upravil(a) aliencz dne sob led 02, 2010 2:01 pm, celkem upraveno 2 x.

Juramac

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od Juramac »

Nerikam,ze jsi trouba. I me se jednou neco podobneho stalo a po odemceni se normalne pripojil. :) ale je skutecne divne, ze oficialne odblokovany iPhone koupeny v cesku nejde restorovat . To by melo jit . Pak asi nezbyva, nez reklamace.... A nebo zkusit jiny usb a nebo jiny pocitac,system apod. Casto se tu probiraji problemy s win XP...

aliencz

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od aliencz »

Tak sláva, na třetí pokus dorazil restore přes iTUnes "do cíle". Je to sice čistý jako slovo boží, ale hlavně funguje.

DÍKY ZA NÁPADY.

janto33

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od janto33 »

Zdravim pani. Mam podobny problem. Moj znamy ma IP 2.0.2 najprv ho utopil, to som spojazdnil bez chybicky. Pri jeho pokuse sparovat IP s audiosetom v aute cez BT, on sam nevie co postlacal a teraz ho IP prosi passcode. Najjednoduchcie by bolo restore, aaale on potrebuje zachovat data co v nom ma a samozrejme backup absolutne ziadny. poprosim napady, softy hocico.
Do IP nebol naistalovany ziadny soft ako open ssh a podobne.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Telefon je uzamčen a nejde odemknout, který soft pomůže?

Příspěvek od Tony1 »

Pokud si nepamatuje čtyři číslice co tam zadal tak jedině restore. prostě přes ten kód se nedostane a nepustí ho ani iTuns.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět