Arogantny marketing iPadu ?

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
mmhardky

Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od mmhardky »

Maly velky trapas na stranke ipadu :D

http://www.apple.com/ipad/features/

Ten screen vpravo hore - ta plaz je v sutocnosti robena vo flashi :D

http://www.nytimes.com/2010/01/10/trave ... 10&st=tcse

Je to aj v prezentacnom videu. Typek uplne veselo surfuje po strankach kde sa mu plne funkcne zobrazuju flashove veci.

Zda sa mi to dost ... arogantne. A to som apple fanboy!:)

Schvalne, kolko potrva nez Apple prerobi to video?
Ono totizto, ako poznam ameriku, je celkom realne ze sa toho neskor niekto chyti a bude sa chciet sudit..

rado2711

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od rado2711 »

cudujem sa ze ta bavi riesit take pi...y :lol:

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od Paly »

Nechapem ta, co ta tam stve? Pokial viem tak The New Your Times upravil svoju stanku pre pouzitie s iPadom. Uz na prezentacii Applu to mali upravene.

Neviem co ta to zerie? Lebo ja som nepochopil :D asi som po piatku bez prudu ;)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od rony »

ja by som to prave slovom arogantne neoznacil. Necharakterizuje to.

Pozri. Ja som raz na strankach microsoftu narazil na zip subor s fotkami MS klavesnic. Ked som to rozbalil, tak vykukli na mna subory, ktore jednoznacne indikovali, ze zip bol vytvoreny v OSX. Povedal som si, ze je to smiesne :-) ale urcite by som to neoznacil ako "arogantne".

ps: protestujem tymto komentarom proti nespravnemu pouzitiu slova arogantne. Proti nicomu inemu. Prosim, necitajte v mojej reakcii COKOLVEK INE. Priklad: nepovedal som, ze to nie je pravda, nenapisal som, ze by to bolo inak alebo alebo alebo alebo. Sustredte mysel na to, ze hovorim o pouziti pojmu a dokonca to nie je "moj nazor" ani nic ine :-) je to formalna pripomienka. Dakujem, ze to pochopite a nebudete na nic ine reagovat, ak sa rozhodnete :-)

edit: Paly, vidis to ma nenapadlo. Ved na keynote predstavovali NYT ako partnera, bolo by hlupe, keby nepripravili stranky rovno pre iPad :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mmhardky

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od mmhardky »

No praveze uz pocas prezentacie sa na stranke nytimes vyskytol problem.

Obrázek

Ja mam velku toleranciu a naklonnost k Apple, ale zase odtaal potaal.

Vam by napr. nevadilo ak by v prezentacnom videu k novemu autu bolo pouzivane GPS priamo z palubnej dosky, pricom by sa do daneho modelu vobec nemontovalo? (aj v pripade ze by velka skupina ludi povazovala technologiu GPS za zlu, plnu bezpecnostnych dier a neefektivnu:))

Bud tam teda nakoniec ista podpora flashu bude, alebo je to od marketingoveho oddelenia Apple dost trapne. Akceptujem tie ich casto az krcovite hlasky o najlepsej technologii aku kedy vytvorili, ale preco potom musia fejkovat samotnu user experience v hlavnom prezentacnom videu?

Ale ok, nahradzujem teda slovo "arogantny" za "hodne trapny" :)

Mozno to riesim preto ze Apple mam ako firmu fakt rad, ich produkty povazujem za uzasne, a o to viacej mi vadi ked prejavuju znamky spravania ktore mi u inych firiem extremne vadia.
Naposledy upravil(a) mmhardky dne sob led 30, 2010 1:28 pm, celkem upraveno 1 x.

Zahradník

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od Zahradník »

... a trochu nepravdivý. :)
Naposledy upravil(a) Zahradník dne sob led 30, 2010 1:28 pm, celkem upraveno 1 x.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od Paly »

Ano toto si pamatujem :D hned ako sa to zobrazilo na iPad Steve sa tak potmehucky pousmial :D Neiem ci to bolo cilene pousmiatie sa alebo sa hanbil.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od rony »

toto su veci, ktore si Apple vyriesi interne - niekto si tento detail odnesie :-) to nehovorim na obranu Apple ale ako prirodzene spravanie sa firiem. Sam som taketo veci zazil, ked uplnu prkotinu vo firme riesili velmi razantne. Pre verejnost je to smiesna a trapna zalezitost ale pre perfekcionalistov je to doslova existencna vec. Nemusime mat iluzie, ze Apple je firma, ktora nejako vybocuje. Iste poznate historky o iPodoch zamestnancov Microsoftu a pod.

ja mam pocit ze sa usmial nad nadpisom jedneho z clankov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mmhardky

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od mmhardky »

Cooo?? Bol som v tom ze v Apple pracuju len elfovia a do prace lietaju na jednorozcoch!

Dakujem ti PEKNE! Teraz si mi to vsetko pokazil!!!
:(

:lol:



EDIT:

No, tak to ani dlho netrvalo. Uz zmenili aj obrazok aj video. To ale samozrejme nic nemeni na trapnosti celeho incidentu :) Skor naopak... :P

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od rony »

jasne, trapne to teda je :-) co uz :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od dodulo »

ako podla mna je to dost, co si dovolili, ja by som to prirovnal k tomu, ze v predajni by vystavny kus iPhonu bol jailbreaknuty a ludia by mali mylne predstavy, co vsetko telefon dokaze a potom zistia...hups ono tam nie je slovencina ( hovorim o casoch, ked sme pouzivali Whiskyho custom )
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od rony »

ja by som to neoznacil "co si dovolili" - je to trapna situacia. Ako to vzniklo:

- NYT bolo na podiu - to znamena, ze s Apple uzko spolupracovali a spolupracuju a hlavne pripravovali scenar celej show
- Steve Jobs pri predvadzani nepouzil ziadne fiktivne stranky NYT ale skutocne nabehol na skutocny web NYT
- celkom urcite si zabezpecovali celu akciu voci akymkolvek kiksom ale toto im nejako uslo a je jasne, ze NIEKTO si to zlizne (Billovi Gatesovi sa tiez stali veci ako bluescreen - tiez si myslim, ze to niekto odniesol)

Takze urcite to nebola arogancia tym, ze "kaslali" na to, co na tom webe je za lego. Arogancia = dovoli si to. Je to v skutocnosti male zanedbanie ale s trochu vacsimi dosledkami aj interne aj externe. Externe je to hlavne sranda pre verejnost a interne nebudem spekulovat.

Aj tak ma dnes viac zaujima preco 500 policajtov serie na zakon a otvorene prejavuje podporu politikovi :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od mrzic »

MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od macodk3 »

OT: neviem kde sa to mám opýtať, ale kedy bude bude iPad 2 keynote?
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: Arogantny marketing iPadu ?

Příspěvek od McJobs »

To myslis vazne ? Napis na sjobs@apple.com , mozno ti odpovie... :wink:
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

Odpovědět