Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od ls8 »

V iPhone OS 4.0 byly nalezeny odkazy na některé funkce, které by mohly naznačovat možnost, že Apple bude v budoucnu vyrábět vlastní iPhone sadu do automobilu.

http://www.appleinsider.com/articles/10 ... _os_4.html
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Pantani »

Kdyby radši podporovali všechny BT profily aby se ten telefon dal spojit s veškerýma sadama v autech... :evil:
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

byeen
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 507
Registrován: stř úno 24, 2010 9:32 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od byeen »

no to je proti logike applu,ze ? treba si kupit ich kit, ktory bude ovela drahsi ako ine :D
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB

Juramac

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Juramac »

Ale vzdyt naprosta vetsina BT sad se s iPhonem spoji, jeste jsem nezaznamenal zadnou , ktere by to neumeli. Alespon, co se telefonovani tyka. A ty novejsi umi i A2DP pro prehravani muziky. Jinak, samozrejme, ze Apple bude v tomto segmentu take nabizet sve reseni, mozna drazsi, mozna ne. To je proste business a je jen na zakaznikovi, co si poridi. :)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Pantani »

No já jsem zaznamenal BT handsfree u koncernu VW - Škoda, VW, Audi atd. - jejich Premium BT handsfree jede přes rSAP. Proč tohle Apple nepodporuje (podle mýho je podpora standardů základ) a místo toho vymejšlí vlastní HF, to nechápu... asi fakt v tomhle případě debilní byznys...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Juramac

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Juramac »

A nebude to naopak tak, ze to je koncern VW, ktery nepodporuje standard BT2 vcetne A2DP ? ...... ale to uz jsme skutecne OT . Proste Apple , stejne, jako spousta dalsich vyrobcu podobnych zarizeni (napr. Parrot) , pripravuje svou vlastni sadu , ktera tyto standardy podporuje a ktera zejmena podporuje jejich zarizeni a je jen na zakaznicich, zda si to koupi a nebo ne. Na tomto businessu nevidim nic "debilniho".... :)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od ls8 »

At hledam jak hledam, rSAP jsem v zadnem standardu ISO, IEEE nenasel. Ze to nekdo vyrabi a pouziva jeste neznamena, ze je to standardizovano. Bohuzel pro BT existuje mnoho profilu, a kazde zarizeni podporuje urcitou skupinu z nich. iPhone od firmwaru 3.0 podporuje HFP, PBAP, A2DP, limited AVRCP a PAN.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Pantani »

Já jsem teďka něco o SAP profilu našel a podle mýho je to normální standard (už se taky někdo tímhle tvrzením někde v diskusi oháněl) a myslím, že na to apple akorát kašle a v poho bez podpory standardů si vymejšlí něco vlastního. Je mi to líto. :|
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od ls8 »

Pantani píše:...podle mýho je to normální standard...


Prosím pošli odkaz na příslušný standardizační dokument. Kde je to standardizováno - ISO, IEEE, CEN, DIN, GOST?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Pantani »

Dobrá, usvědčil jsem se sám: přes veškerou snahu přímý důkaz jsem nenašel. Podle mýho BT profily přímo v žádný specifikaci nejsou a pokud jsou, rád se nechám vyvést z omylu.

Našel jsem tohle (hledej "sim access") a všechno možný všude možně, třeba na Wiki, to ale nemá se specifikací nic společnýho. Dál jsem našel jen v glossary na bt.com (hledej "sim access"), ale taky to je jako důkaz k ničemu.
Naproti tomu zde o SAP zmínka není. Tak nevím.

Pak ale nechápu, co to ostatní výrobci podporujou, ať už koncern VW nebo třeba HTC, Samsung, Nokia apod. Já jen nevidím důvod k tomu, aby to nemohl Apple podporovat taky...

edit: ale myslím, že už zabíháme trošku OT
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od dodulo »

ktovie ci tento ich zazrak nebude mat problemy s nabijanim ako TT Car kit :roll:, a ostatne nabijacky resp. ani to nie je problem nabijaciek, ale iPhona, ze sa zacne prehrievat a odpoji nabijanie :(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

insoul
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 20, 2008 2:13 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od insoul »

dodulo píše:ktovie ci tento ich zazrak nebude mat problemy s nabijanim ako TT Car kit :roll:, a ostatne nabijacky resp. ani to nie je problem nabijaciek, ale iPhona, ze sa zacne prehrievat a odpoji nabijanie :(




problem s nabijanim ip na tt car kit ,,, ja ziadny nemam ip sa nabija v pohode a vobec sa neprehrieva, takze neviem co si cital ale pravda to neni
apple Iphone 5 , 32gb 7.1.2
apple ipad air 16gb 4g 7.1.2

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od dodulo »

hej? nehovor...mozes sa poobzerat po internete, ze ani slavny TT car kit nedokaze spolahlivo dobit iPhone, uzivatel Golf ti to taktiez moze dosvedcit, jedine na co si mozes pockat je leto vonku tak 35°C a baterka pojde do haja :P

mimochodom nabuduce necituj predchadzajuci prispevok
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od Golf »

Můžu potvrdit, ač patřím mezi ty, kteří problémy nemívají (oproti některým problémovým uživatelům), tak tohle je holý fakt. Je to cca měsíc zpět, takže žádná třicetistupňová vedra, přes to mi po cca 200 km iP ohlásil vybitou baterku a za chvíli i odpojil GPS. Do té doby se to nikdy nestalo, od té doby taky ne. Jak se to říká? Sytý hladovemu nevěří, že? Nejspíš to byla velká shoda několika náhod, ale pokud to chce někdo bagatelizovat jenom pro to, že se to jemu nestalo, tak ať se jde bodnout... Jsem spíš zvědavý na to, co se bude dít všeobecně s TT Car Kitem v létě, to ho teprve prověří. Navíc škoda neexistence stavového řádku v poslední verzi TomToma, člověk nemá jasnou kontrolu...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

iphoneamater

Re: Apple iPhone Car Kit - sada do auta přímo od Apple?

Příspěvek od iphoneamater »

Ahoj. To je fakt peklo. Mám Suprb a vždycky, když sedám do auta, musím si vypnout iPhone a zapnout Nokii, abych mohl používat sadu HF přes BT. Hrůza: ostuda pro Apple. A finkci: rSAP (remote SIM Acces Profile) nebude umět ani nový iPhone? Jestli ne, tak se musím rouzhodnout, jestli prodám auto, nebo telefon, protože tohle mi fakt vadí. Kdyby někdo našel řešení, napište mi: jinhef@gmail.com
Jindra

Odpovědět