Iphone 3g aky FW nahodit ?

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

Ahoj takze mam iphone 3G 8GB a momentalne tam mam nahodeny FW 3.1.2 ale kedze mi odchadza wifi, tak pod domnienkov ze to spravi restore, tak by som uz aj nahodil novy FW a spravil jailbreak, otazka je aky FW + potrebujem aj unlock, takze co odporucite ? dakujem

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od john »

Na 3Gčku bych šel do 3.1.3. Používáš 3.1.2, takže bys neměl/-a mít problém s aplikacema a hrama po přechodu na 3.1.3, ne?
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

no neviem myslel som,ze by som si tam dal nieco novsie, pretoze uz robia app pre novsie FW
a btw, ze ty hravas BF BC2 ?

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od john »

Tak nevim jak je to s unlockem pro nejnovější FW, ale 4.2.1 jeden dobře, ale 3.1.3 je prostě 3.1.3 :D

A ano, občas ještě zahraju. ;)
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Barberry.pha »

to endy: potrebujes jenom JB nebo i unlock?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

potrebujem aj unlock

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Barberry.pha »

pokud bys chtel treba fw 4.2.1 tak zkus tady ten topic
viewtopic.php?f=129&t=37780&hilit=custom+fw

je to pres custom fw takze by se ti neupdatnul baseband a sel by unlock a mel bys tam 4.2.1 ale poradne si to precti nez to zacnes delat :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

no zhruba som si to precital, len sa bojim toho, ze mi ta wifi nepojde tak ci tak, a len stoho dovodu chcem robit ten upgrade FW, lenze ked to nepojde tak ten telefon bude uz nepouzitelny, nebudem tam mat ako dostat veci zo cydie a pod :(

EDIT//: tak keby sa chcem pustit do toho fw 4.2.1, tak by som postupoval takto ?

1. z tejto stranky viewtopic.php?f=129&t=37780&hilit=custom+fw by som si stiahol ten custom fw pre 3g, zapol iTunes, shift + restore a nahral ho do iphonu

2. stiahnem si: redsn0w 0.9.6b6 a budem postupovat podla tejto stranky viewtopic.php?f=13&t=37628

3. ak tomu spravne chapem tak redsnow 0.9.6b6 obsahuje uz unlock?

4.pojde to vsetko urobit bez wifi ?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Barberry.pha »

No mam pocit ze nainstalovani cydie bez wifi asi nepijde ... Mozno datove data pokud mas, no hlavne tam nenahrej ten ipad baseband pripadne ten ofiko baseband :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

och joj uz som z toho popleteny

citujem Metalgirl "Install iPad Baseband - čtěte pozorně použijete jen, pokud je vaše zařízení locknuté (blokované) na zahrančního operátora na vlastní riziko"

takze ja ked chcem unlock tak by som tam mal dat ten bb s ipadu nie ? ale ty tvrdis ze nie ?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Barberry.pha »

jenze ten ipad baseband je pro ty kteri ho uz maji zablokovany a maji nahrany v iphonu baseband na ktery unlock neni .. to neni tvuj pripad ... ty mas porad snad doufam ten stary baseband a tim padem na ten tvuj baseband unlock pujde ... tim custom fw se nahraje pouze fw 4.2.1 ale baseband ti zustane stejny ...
takze bys mel mit novy fw, stary baseband .. udelat jb pres redsnow, pro 3G by mel byt untethered a pak normalne unlock ...
ipad baseband nahravaji ti kteri si bud omylem nebo s blbosti upgradem fw nahrali baseband na ktery zatim neni unlock a je to jejich jedina sance jak tedka unlockonout jejich iphone, ale tim ze tam ten ipad baseband nahrali tak uz tam nikdy zadny jinaci nedaji a nepujde jim jinaci fw nez custom .... takze zadny oficialni restore pripadne upgrade treba u 3GS
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

a este posledna otazka a pustim sa do toho, pri tom CFW od johnnn tam je citujem "Je tam už obsažen baseband 6.15.00 z iPadu"
to mi neprepise ten moj stary baseband ? staci normalne ked budem robit jailbreak odkliknut aby neinstalovalo ipad baseband ?

tom.faktor

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od tom.faktor »

Nechci Te strasit, ale zrovna s timhle FW bojuju od vcera, mam tady jedno 3G-16 a dal jsem do nej tenhle FW a za boha s nim nehnu, nejde mi vyhodit z recovery, mozna je to chyba u me, ale mam tu 3 PC a zatim je to tezce v ()/()

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

az teraz som si vsimol ze tu viewtopic.php?f=129&t=37780&hilit=custom+fw su este nejake ine CFW, konkretne 2: prvy bez updatu BB z hacktivaci a druhy bez updatu BB bez hacktivace.
Co znamena hacktivace ? a nemal som stiahnut jeden z tychto ? Pretoze ja som stiahol hned ten prvy odkaz z edisku od johnnn.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Metalgirl »

Pokud tam máš verzi BB 5.13 a nižší, tak ty jdou normálně odblokovat, stáhni tedy ten CFW bez updatu BB. Za žádnou cenu tam ten iPad BB nervi!!!!!!!!!!! Zbytečně si přivedeš spousty problémů.

Teď k té hactivaci: Normálně iPhone se vždy po instalaci musí aktivovat SIM kartou operátora přes iTunes na počítači. Pokud ty tu SIM kartu operátora, na který je iPhone blokovaný, nemáš, tak musíš mít CFW s hacktivací. Hacktivace oblbne iPhone a myslí si, že tam je ta SIM karta operátora, na který je blokovaný. Přitom tam máš vloženou svou SIM kartu od jiného operátora.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

aha diki :) ja mam bb 05.11.07 tak to je v poriadku + musim stiahnut CFW s hacktivaciou tu je priamo link od teba viewtopic.php?p=348326#p348326 takze to stiahnem a jeto :) este raz dakujem

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Metalgirl »

Stáhni a přes iTunes nahodit. Potom, kdyby ti to náhodou končilo chybou 1015 nebo 16xx, tak nechat iPhone připojený v PC, neodpojovat ho, spustit TinyUmbrellu a tam použít funkci exit recovery. Ještě, i kdyby tak byly potíže, tak iREB by měl pomoct. Pokud ti to proběhne bez chyb, tak jen lépe. Dej vědět, jak jsi dopadl.

Hlavně tam nesmíš nahrát oficiální 4.2.1 nebo se ti updatne BB a jsi v koncích.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

no za hodinku sa do toho pustim, ked mi to dostahuje a urcite sa este ozvem :) ale hadam nebude treba a vsetko pojde ako ma...

EDIT:

no takze uz som tu :) ked dam Shift + restore, tak mi na iphone svieti logo itunes a kabel
a nic sa nedeje a za nejakych 5 min mi vyhodi chybu 1603

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Metalgirl »

Mno, tak si přečti, co jsem psala.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

cital som co si pisala a tak som si stiahol tinyumbrellu, dal som exit recovery mod, potom sa mi iphone restartoval, nabehol springboard, tak som to skusil este raz a to iste... tak som napisal, ale ten iREB som este neskusil mam skusit aj ten ?
a btw som sa pomylil hadze mi chybu 1604 nie 1603 ale to je asi jedno

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Metalgirl »

Po použití TinyUmbrelly ti naběhl springboard, tak jsi se dostal do menu iPhonu ne? Nezůstal jsi viset na logu jablka nebo na obrázku iTunes + kabel ne?

Pokud jsi se po použití TinyUmbrelly dostal do springboardu a mohl normálně iPhone užívat, tak je to v pořádku. Už máš vše udělané.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Endy
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 06, 2010 11:47 am

Re: Iphone 3g aky FW nahodit ?

Příspěvek od Endy »

presne tak, dostal som sa na springboard a potom som to skusil este raz a to iste.
To akoze uz mam restore ? podla mna nie, stale mi ostali vsetky stare ikony atd.

EDIT:// poradite mi prosim, neviem si dat rady :(

Odpovědět