Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
morrisek

Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Zdravím,

než popíši problém, mám zařízení dle popisu. Kromě klasických chyb 3194 (nechci jí řešit, vím, že se to tu probírá, ale při minulém jb, mě to v ničem nebránilo), mě trápí zejména to, že si nějak nerozumím s redsnow. Stáhl jsem tento: redsn0w_win_0.9.5b5-5. To by mělo na verzi 4.3 sedět. IPSW mám iPhone2,1_4.3_8F190_Restore.ipsw. Když chci rs nasměrovat napíše: Unable to recognize specified IPSW. Tak jsem googlil, a kdesi bylo napsaný, že ho mám nasměrovat ne na 4.3 ale na 4.0 (zdálo se mi to jako nesmysl, ale zkusil jsem) a tak jsem si stáhl iPhone2,1_4.0_8A293_Restore.ipsw, ale opět to stejné. Díky chybě 3194 a ještě další, vlastně nelze dát ani restore, ale přes shift + restore, když jej nasměruji na aktuální sw 4.3, tak se restorne. Otázkou tedy zní, čím to může být? Zkoušel jsem stahovat redsnow z víc zdrojů, tak stejně i ipsw. Pokud bude někdo tak hodnej a odpoví, tak prosím trochu pro blbce, nebo link na nějakej tutoriál, protože já těm tinumbrella apod moc nerozumím;-) Díky moc.

Bulwa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:06 pm

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od Bulwa »

Na verzi 4.3.3 má být redsn0w 0.9.6rc15 ,ne?
Naposledy upravil(a) Bulwa dne sob kvě 07, 2011 12:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Mám 4.3 a ne 4.3.3. Na 4.3.3 se ani nedostanu, když mě to háže tu hlášku, ale to mě neva. Já se spokojím i s 4.3 ;-) Ačkoliv, pokud nikdo nebude vědět co s tím, asi budu nucen dohledat jak jednoduše odstranit tu hlášku, update a pak až jb no :-/ Jenže já se zmůžu max na pomáčkání těchj pár tlačítek. Nějaký tvořenía přepisování čehosi je na mě moc:D

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od House_MD »

nahraj si tam 4.3.3, to funguje.
Jednoduchá rada. Proč opravovat něco co nefunguje, když můžu mít lepší a funkční :)
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Jak jsem psal, nemůžu dát ani restore ani pak update. A měl jsem za to, že rada ohledně toho co mě trápí, bude jednodušší, než abych se v tom musel rejpat skrz nějaký programy;) Ale asi ne. Tak to radši nechám bez jb, protože já jsem v tom ztracenej;)

avixe
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 426
Registrován: pát říj 08, 2010 8:50 am

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od avixe »

uplne jednoducho si updatuj na 4.3.3.. bezi super a pocitujem aj dlhsiu vydrz na baterke.. uplne jednoducho ho brejkni cez redsnow a mas pokoj :)
"audietur et altera pars"

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Mám pocit, že stejně jsem dopadl i při minulým dotazu. Prostě zbytečnost. Cením si usílí, vynaložený na odpovědi, ale pokud je někdo línej si přečíst co píšu, nemusí se obtěžovat. Jeden mi napíše že na 4.3.3. je jinej redsnow, když napíšu, že mám 4.3, další napíše nahrej si 4.3.3. a proč opravovat něco co nefunguje, když jsem psal, že mi to nejede, ale že mě to nevadí, že vystačím s tímhle a že tomu ani nerozumím abych to opravoval, tak na to odpovím že to nejde a další odpověd je at si to updatuju. To se na mě nezlobte ale... už nemusíte odpovídat. Najdu jiný řešení. čauec

avixe
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 426
Registrován: pát říj 08, 2010 8:50 am

Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od avixe »

precital som si prvy prispevok, vycital som z neho ze niesi priamo expert, ani ja niesom, preto ma obcas potesi ked mi niekto ponukne jednoduchsie a lepsie riesenie
"audietur et altera pars"

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Jenomze ten telefon na nic jinyho krome shift + restore na jiz nahrany sw nereaguje.Uz jsem to jednou mel ale jb to nevadilo.Ted ale nejde jb.A predstava ze budu muset vytvaret me desi.Staci mi cist neco o custom fw a nejakejch shsh zalohach a stoji me vlasy na hlave;)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od Metalgirl »

Tu chybu ti to hlásí díky SHSH. Hele stáhni si TinyUmbrellu, nejdříve v ní zvol volbu save SHSH, tak zjistíš, která SHSH pro iPhone na saurikově serveru máš či nemáš. Pro tebe je důležité, aby tam bylo SHSH pro iOS 4.3, když ho tam chceš. Tady v tomto návodu jsem vysvětlovala, jak zjistí uživatel, jaké SHSH má či nemá: viewtopic.php?p=329118#p329118

Pokud opravdu budeš mít SHSH pro iOS 4.3 na saurikově serveru a úspěšně se ti toto SHSH pro iOS 4.3 stáhne na disk tvého počítače, tak potom vyzkoušej tento návod: viewtopic.php?f=96&t=43291 pro restore na iOS 4.3 přes iTunes.

Až budeš mít restore na iOS 4.3, tak pak zkus provést JB pomocí redsn0w na tento iOS 4.3

Nevím, jestli ses pokoušel i o restore nebo ne, ale dle toho, co píšeš, že jsi měl chybu 3194, která se při redsnow nevypisuje, toto je chyba v iTunes, která se objeví, když chceš nahrát starší FW do iPhonu, který teď momentálně Apple už nepodporuje. Nyní Apple podporuje jedině iOS 4.3.3, který můžeš do iPhonu nahrát, pokud tam chceš iOS 4.3, tak budeš muset mít k tomu SHSH zálohu.

Víc už k tomu nemám co dodat, ber jak je, nebo nech být.

Jinak, kdyby něco, tak pro ios 4.3 by měla být verze redsn0w 0.9.6 nějaká ta RC verze, RC7 či 8 či 9, zkus ještě tyto verze, nejsem si jistá, která z nich přesně, myslím, že ta 0.9.5 je pro starší iOS.

EDIT: Tak by to měla být verze redsn0w 0.9.6rc12
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

Vycerpavajici.K te chybe ano,je z itunes a hlasi to,kdyz delam update kterej mi to nabizi cili 4.3.3.Restore jde jen tak ze dam shift+restore a nasmeruju jej na 4.3.Jinak nic.Ale budu postupovat podle navodu.Snad to nejak pujde.Diky

EDIT:

No udělal jsem to... v podstatě tou tinyumrellou jsem neudělal nic víc, než jsem dokázal předtím tím shift+restorem... jsem tam kde jsem byl...kromě toho že všude je napsáno že 0.9.6rc12 je na 4.3.1 tak všechny linky který jsem "navštívil" hlásí page not found...tak nevím :-///

EDIt2:

Vyřešeno. Sice úplně jinak ale už běžím na 4.3.3 s JB :)

Akorát nám tady nevytvářej více příspěvků pod sebou, sloučeno. MG

avixe
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 426
Registrován: pát říj 08, 2010 8:50 am

Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od avixe »

sikovny

opis co si spravil
"audietur et altera pars"

morrisek

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od morrisek »

viewtopic.php?f=13&t=43880&p=412536&hilit=3194#p412536

Postupoval jsem podle tohoto. Fungovalo to hned na poprvé. Nechalo mě to updatovat na 4.3.3 a pak jsem dál bez problému provedl JB.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Nelze provést JB, Redsnow nedokáže rozpoznat ipsw

Příspěvek od Metalgirl »

Vidíš, dnes jsem ten návod schvalovala a nenapadlo mě vůbec, že by to mohlo být tímto. Tak gratuluji k úspěšnému updatu :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět