iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 1604)

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Voojtaa

iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 1604)

Příspěvek od Voojtaa »

Zdravím,
jsem úplně bezradnej. Takže začnu takhle: jsem debil a nezjistil jsem si, že pro iPady 2 3G není podpora redsn0w 0.9.8b4, to znamená, že při updatu na iOS 5 beta 4 zůstanu u uvítací obrazovky a bez developerskýho účtu se nedostanu nikam. Dobrá, řekl jsem si tedy, downgraduju zpět na 4.3.3 a najednou při restoru chyba: "This device isn’t eligible for the requested build error.". Vygoogloval jsem si to a našel návod, jak to spravit (přepsáním souboru hosts). Znovu jsem zkusil restore a s radostí jsem zjistil, že už to chybu nepíše a pomalu to začalo načítat "Preparing to restore". Jenže "Preparing to restore" nabíhalo už docela dlouho a najednou se objevila chyba, a to: "error 1604". Zkoušel jsem iTunes 10.5, iTunes 10.4, iTunes 10.3.1, pořád stejný. Vždycky jsem si myslel, že ať se děje s iOS zařízením cokoli, restore to vždy spraví, ale jak to tak vypadá, tak jsem nahranej. :o

S tímhle bojuju:
MAC OS X 10.7, iPad 2 3G 32GB, iTunes 10.3.1, iOS 5 beta 4

VŠEM PŘEDEM MOC DÍKY ZA JAKEJKOLI TIP NEBO RADU! :-)

kubahucek

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od kubahucek »

Zkus to přehrát přes DFU mod, to mi skoro vždycky pohohlo. Když by ani tadyto neklaplo tak stáhni Xcode (je tedka na AppStore zadarmo) a zkus to přehrát tam. To mi jednou pomohlo i když jsem myslel že jsem iPada2 nadobro zabil. Hodně štěstí

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

Nepochopil jsem "zkus to přehrát tam". To jde udělat restore místo v iTunes v Xcode? Nesmějte se mi, jestli plácám blbosti. :D

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Dodo »

Skusal si downgradovat aj s pomocou Tiny Umbrelly?
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

kubahucek

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od kubahucek »

Přesně tak, v Xcode jde taky přehrát iPad

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

Bohužel netuším, co to Tiny Umbrella je a k čemu slouží. Xcode se mi stahuje, zítra to tedy vyzkouším.

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Dodo »

A mas vlastne SHSH zalohu na fw 4.3.3, ked nan chces restorovat?
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

Pravděpodobně ne :-(

tachos
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 22, 2008 6:47 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od tachos »

Tak je to úplne jasné,bez SHSH zálohy můžeš tak max. udělat dowgrade na nejnovější verzi fw což je tuším 4.3.5. Ale zkus stáhnout novou verzi TinaUmbrella a ta by teď myslím měla jít i bez zálohy. Najdi si někde návod jak ji ovládat a hurá do toho.
iPhone 6

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

Počkat počkat, to nechápu. K čemu je teda TinyUmbrella? Doteď jsem si myslel, že TinyUmbrella slouží k tomu, aby zazálohovala vaše nynější SHSH a později ho dokázala opět vrátit zpět. Nerozumím tomu, že by "TinyUmbrella měla jít i bez zálohy". Mohl by mi někdo pořádně objasnit, k čemu TinyUmbrella je? Díky :- )

Jinak downgrade na 4.3.5 nejde - chyba 1604. Absolutně nechápu proč by neměl jít downgrade z iOS 5.

tachos
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 22, 2008 6:47 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od tachos »

http://iclarified.com/entry/index.php?enid=16293
Škoda nemohl jsem najít ten článek který mi to VŠE potvrzoval. Ale když mi klekl ipad2 dřív než jsem si ztihl udělat zálohu tak jsem byl nastvany. Vyšel ten článek o nové tine z koncovkou 06 a tak jsem to zkusil. A cumel jsem ze mám udelanou zálohu anichz bych ji provedl. Po par dnech uz ta záloha nesla provést a vyšel nejaký opravny balíček Tiny viz. odkaz a zase to šlo. Takže díky tine se mi opravdu povedl downgrade bez zálohy která byla nejakym záhadným zpusobem uložena.
iPhone 6

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

No, takže jsem zkusil restore na 4.3.5 (v tuto chvíli mi je jedno, že nebudu mít 4.3.3, hlavně chci jakejkloli 4.3.x firmware) pomocí TinyUmbrella - vypnul jsem iTunes, připojil iPad, kliknul jsem na "Start TSS server", spustil jsem iTunes 10.5 a kliknul s držením tlačítka "alt" na Restore, vybral jsem IPSW 4.3.5. (-> je to tak správně?) Začalo se to extrahovat a pak mi to začalo nabíhat "Veryfing iPad with Apple...", bylo to tam docela dlouho a najednou chyba 1604.

Upřímně řečeno mě to začíná pomalu pěkně štvát.
Proč by proboha nemělo jít downgradovat z iOS5 na nejnovější možnou verzi iOS4?!

Jinak - jak se dá provést restore v Xcode?

Prosím, kdyby někoho napadal nějakej způsob, jak provést downgrade z iOS 5 na iOS4, poraďte mi. Děkuju.

Mike_1524
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 29, 2011 6:26 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Mike_1524 »

Zdravím. Nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytatm tu.. Mam jednu otazku: kupim ipad 2 a bude v nom iOS 4.3.2 Bude sa dat normalne nahrat 4.3.3 normalne alebo pojde len 4.3.5 ktory je oficialne podporovany teraz od apple..ak sa v niecom pletiem prosim opravte ma a dakujem za odpoved. PS:ipad bude cisto novy (bude to ipad 2 16gb Wi-Fi)
Ďakujem za odpoveď

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Carabei »

Voojtaa: a restoroval jsi přes DFU?

Mike: vždy jen aktuální, tj 4.3.5
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Voojtaa

Re: iPad 2 3G - DOWNGRADE z iOS 5 beta 4 -> 4.3.3 (chyba 160

Příspěvek od Voojtaa »

Tak jsem psal na americký forum, kde jsem se dozvěděl, že downgrade jednoduše není možnej. No nakonec jsem se smířil s tim, že budu mít prostě iOS5 a je to. Přiznám se, že mi šlo hlavně o to, abych měl jailbreak a moh stahovat aplikace zadarmo z [zakázáno], ale iOS5 mě naučil slušnýmu chování a já si začal aplikace kupovat. :D Přišel jsem na to, že dát setinu z ceny iPada za aplikace není vůbec žádnej problém a tak už prdim na [zakázáno]. Každopádně díky za vaše rady. :-)



No mas stastie, ze si to censored podal takymto sposobom. Inak by si mal od fora uz oddych ;) . Dodo

Odpovědět