[Problémy so software] Používanie iPadu, aplikácií atď.

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

iPad 2 - fotoaparát

Příspěvek od Barberry.pha »

Photostream ma jednu nevyhodu, obe idevice musi byt pripojena na netu, coz ne vzdy je.
V app storu je app Bluetooth photo share, tedka uz podporuje i ipad, to je to co asi hledas ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Dynamix
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 267
Registrován: ned srp 14, 2011 5:16 pm

Re: iPad 2 - fotoaparát

Příspěvek od Dynamix »

A naco su potom na appstore aplikacie ze 16 mpx fotak + zoom alebo podobne?ved ked uz je na ipade raz 1 mpx fotak tak uz sa predsa megapixle regulovat nedaju nie? :)
iPhone 3G 8GB Black Error - Item not found (Sold)
iPad 2 16GB Wifi White Error - Item not found (Christmas gift)
iPhone 6S 64GB Space Grey Item 100% working
iPad Air 2 16GB Wifi White Item 100% working

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: iPad 2 - fotoaparát

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Softwarově se něco dá dopočítat, ale výsledek stojí za h****. Ve výsledku ta fotka bude vypadat úplně stejně, jen bude mít vyšší rozlišení ale se stejným "množství" detailů.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

frikulin

iPad a prave tlacitko mysi

Příspěvek od frikulin »

Zdravím vás. Potreboval bych poradit, potřebuju na stránkach, ktere slouzi jako tridni kniha (www.skolaonline.cz) vyvolat nabídku, která se na PC vyvolá pravym tlačítkem mysi. Je nějaká možnost, jak tuto nabídku vyvolat na ipadu? Díky za info

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPad a prave tlacitko mysi

Příspěvek od Freaders »

podrzet prst na miste kde to chces vyvolat
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

frikulin

Re: iPad a prave tlacitko mysi

Příspěvek od frikulin »

Problém je, ze nabídka sice vyjede, ale stejna jako pri najetí mysi na aktivní okno, pak se nabídka meni pravym kliknutím a ta uz se mi neobjevuje. Jina možnost, jak ji vyvolat si není ze?

Trooper77

Pomalý iPad

Příspěvek od Trooper77 »

Zdravím. Mám první iPad 16GB Wi-Fi s iOS 5.01 (bez JB) a v poslední době mi přijde strašně pomalý. Posunování obrazovek s ikonami se trhá, když chci něco psát na klávesnici, tak je tam minimálně na začátku velké zpoždění - napíšu pár písmen a naskočí až třeba za vteřinu - všechno je takové líné, pomalé a se spožděním. A taky mi začaly padat programy - např. Appstore, iTunes a Safari.
Neřešil to někdo ?

Phase
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: sob lis 19, 2011 5:24 pm

Re: Pomalý iPad

Příspěvek od Phase »

hardreset si skusal (home+power 10sekund)
ak nepomoze tak restore.. na iPade 1 by mal ist plynulo 5.0.1
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs

Trooper77

Re: Pomalý iPad

Příspěvek od Trooper77 »

Díky - večer vyzkouším a dám vědět.

Edit

Tak hardreset zdá se zabral - je to o poznání lepší ! Díky

puklito
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 21, 2011 9:39 pm

Všeobecné problémy s používaním iPadu, aplikácií a pod.

Příspěvek od puklito »

Ahojte
Poprosil by som vás o radu. Neviem čo sa stalo ale som si kúpil app ale pred koncom sťahovanie ju zacne sťahovať od zaciatku a tak sa to opakuje. Skusal sám aj iné apps ale rovnako. Aj update nedokončil a opakuje sťahovanie.
Prosím pomôžte.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ipad2 problém s apps

Příspěvek od rony »

pripoj to k itunes v pocitaci, stiahni to v appstore na itunes v pocitaci, zosyncuj.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lukhasek
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: stř črc 23, 2008 7:10 am

Re: Hotspot iPhone 3G -> iPad

Příspěvek od Lukhasek »

Já bych zase potřeboval poradit jak sdílet internet z iPadu 2 3G do PC, prolezl jsem celé menu už několikrát a stále nemůžu Osobní hotspot nalézt, na iP 4 mi vše funguje. Jde to vůbec na iPadu 2?

niky79

Hotspot iPhone 3G -> iPad

Příspěvek od niky79 »

Z ipadu to nejde. Proc? To je to think different od Apple.

puklito
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 21, 2011 9:39 pm

Re: Ipad2 problém s apps

Příspěvek od puklito »

Dakujem. Uz to ide!

Tyrkyn32

Ipad 2 nejdou mazat aplikace a hry z plochy

Příspěvek od Tyrkyn32 »

Zdravim mám takový problém a to takový že když si nainstaluju aplikaci,následně ji nemužu smazat dlouhým podržením ani přesouvat podle svých potřeb,tato chyba se projevuje u všech aplikací a her a veškerých ikon co v ipadu mam.ipad 2 16gb black ios 5.01 děkuju za radu možná by stačilo hodit nějakej tovární restart ale to také nevim jak na to. :) :(

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ipad 2 nejdou mazat aplikace a hry z plochy

Příspěvek od rony »

itunes, pripojit ipad, tlacitko Restore na karte Info.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Semtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: stř lis 05, 2008 6:00 am

Ipad 2 nejdou mazat aplikace a hry z plochy

Příspěvek od Semtex »

Já mám na iP3G podobný problém. Vymazat přímo na mobilu nejde, ikony se třepou, ale neobjeví se na nich křížky pro vymazání. Na PC v iTunes křížky jsou a vymazání není problém. Jediné co nejde vymazat, tak jsou ikony zástupců web stránek.
Restor nepomohl.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
iPhone 4S 16GB fw 6.1.3, O2 tarif Bronz + neomezeny data za 150,-
http://ocarina.smule.com/my/ocarina/user/semtex/

CooLajz
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 30, 2010 7:55 am

Ipad 2 nejdou mazat aplikace a hry z plochy

Příspěvek od CooLajz »

Semtex: Nemas v Nastaveni/Obecne/Omezeni zapnute zakazani mazani aplikaci? Pac takto se to presne chova.
OpenFeint, Plus, GameCenter ID: CooLajz

Semtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: stř lis 05, 2008 6:00 am

Re: Ipad 2 nejdou mazat aplikace a hry z plochy

Příspěvek od Semtex »

...a víš že jo.....

i už vím jak se to stalo:

má podezření na dcerku, ale chce to po mě kod a ten já nevím, tak jsem asi namydlenej... :%)
iPhone 4S 16GB fw 6.1.3, O2 tarif Bronz + neomezeny data za 150,-
http://ocarina.smule.com/my/ocarina/user/semtex/

insoul
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 20, 2008 2:13 pm

ipad and time capsule

Příspěvek od insoul »

ahoj, dnes idem kupit novy model time capsule 2TB . vlastnim ipad2 a rad by som sa spytal ako a ci je mozne pozerat filmy ulozene napriklad ako mkv na time capsule na ipade, nejakym sposobom streamovat cez wifi. rovnako tak aj na iphone.

Dakujem
apple Iphone 5 , 32gb 7.1.2
apple ipad air 16gb 4g 7.1.2

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

ipad and time capsule

Příspěvek od SteveJSF »

Mne se tohle zatim nepovedlo, ale ani jsem do toho nijak extra nevrtal - nejak to nepotrebuju. Kdyz tak dej vedet jak na to.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19682
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: ipad and time capsule

Příspěvek od rony »

ak je timecapsule bezny NAS a nema nieco specialne ako napr. zdielanie itunes kniznice, tak jedine cez app ako Buzzplayer.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: ipad and time capsule

Příspěvek od lafore »

uplne v pohode cez buzz player, klasicky cez sambu. Mam time capsule 2TB aj ipad2 aj iphone 4 aj 4S. Na vsetkom to funguje, na 4S som to este neskusal, ale kto bude doma pozerat filmy na iphone ze :) Cez buzz player si bud ten film streamujes a rovno pustas, alebo si o mozes stiahnut do ipadu. Taktiez je aplikacia, ktora dokaze pristupovat na timecapsulu, cize ak chces nejaky dokument a podobne, tak si ho jednoducho stiahnes (aplikacia sa vola sa mi zda filebrowser, ale urcite su aj ine).

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

IPad i iPhone

Příspěvek od kotelník »

Nejjednodusi je cesta iTunes > a primo pridani v zalozce aplikace do te dane, ve ktere to chces... Ja takhle dostavam veskere soubory do pages ci numbers. Nechci si spamovat mejl :)
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

insoul
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 20, 2008 2:13 pm

Re: ipad and time capsule

Příspěvek od insoul »

a viete mi prosim napisat ako nadstavim ten NAS alebo SAMBU. v tejto oblasti moc doma niesom tak by sa mi zisiel nejaky navod, bol by som moc vdacny.

btw. TC stale nieje doma, dost velky problem ho na slovensku teraz zohnat vsade vypredane.
apple Iphone 5 , 32gb 7.1.2
apple ipad air 16gb 4g 7.1.2

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: ipad and time capsule

Příspěvek od lafore »

Nemusis nic nastavovat, nastavis si heslo do TC, spravis si na TC net, vytvoris wifi a pripojis na na ip adresu TC a si v nej. Netreba sambu nejako zapinat :)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od sharkee »

@Steve: odpovede na vasi zpravu nemohu, nebot mi to zdejsi forum nedovoluje, takze musim pres tuto diskuzi.
Dokumenty (offices, pdf) jsem dostal do iPAD2 jen pres maila. Bohuzel si neumim predstavit, jak tam budu takhle importovat stovky dokumentu a navic jak je budu adresarove tridit.

[edit=RONY]offtopicu sa vyhnes tym, ze to napises do vhodneho topicu alebo vytvoris nove. Ak nevies do akej sekcie, tak univerzalna je Poradna.[/edit]
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

punky7865
Host
Host
Příspěvky: 129
Registrován: pát kvě 06, 2011 2:53 pm

Re: Ipad 2 3G umožnění volání

Příspěvek od punky7865 »

ked chcem fungovat na ipade 2 3g s JB na 5.0.1 tak ako keby som bol na iphone ze mi z cydie nainstaluje ikonu telefonu a sprav? existuje take daco? na 5.0.1
iPhone 4s 16GB iOS 8.1.2 Jailbreak Taig
iPad2 WiFi 64GB iOS 5.1.1 Jailbreak Redsn0w

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od lafore »

daj si ich tam cez wifi, mnoho apps to umoznuje

lutzo

iPad 2 3G tethering O2

Příspěvek od lutzo »

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli existuje možnost tetheringu z iPadu 2 3G. Mám operátora O2 a v nastavení tuto možnost nikde nemám :( Umí vůbec iPad tethering (personal hotspot) ? Děkuji za odpověď.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad 2 3G tethering O2

Příspěvek od Barberry.pha »

Neumi, tato moznost je pouze u iphonu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od SteveJSF »

Presne tak. Porid si treba aplikaci Goodreader, urcite ti ji tu kazdy doporuci (nebo prinejmensim nikdo nepohani) a ta by ti mela umoznit praci se soubory pres wifi, bez nutnosti pouziti iTunes. Ziskas tim jeden z nejlepsich souborovych manazeru na iOS. Dalsi zpusob by mohl byt treba Dropbox. Oba tyto zpusoby pouzivam. No a ja mam jeste jeden zpusob - iFlashDrive - hledej zde na foru.

viewtopic.php?t=47141

Je to hur dostupne, ale ja to pouzivam denne - flash disk, pripojitelny k memu iPhonu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od sharkee »

@moderator: ja offtopic psat nechtel, byl jsem donucen vami,nebot jste utnul diskuzi, ktera se nevyvijela asi vami ocekavanym smerem a zaroven jsem nemohl odpoved na obdrzenou zpravu od jineho uzivatle, nebot to zdejsi (nedemokraticka) pravidla neumoznuji.

@lafore a STEVE: dekuji za tipy. Vyzkousim. Jen nechapu, proc je nutno to delat takto slozite, kdyz to jde delat jednoduse :-(
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od Metalgirl »

Nejedná se o žádná nedemokratická pravidla. Co vím, tak všude na fórech mají nováčci nastavena určitá přistupová práva, která jsou omezena. Je to normální opatření proti spamerům, záškodníkům, trollům, těm, co rádi rozesílají SZ všem hromadně atd.

Kolega výše ti naznačil, že pokud nevíš, kam máš svůj dotaz položit, tak máš založit téma se svým dotazem v Poradně, je to sekce, kam nováčci většinou přispívají, jelikož se ještě tak neorientují zde na fóru a dělají jen paseku.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od sharkee »

Podle toho co vidim na Appstru je Goodreader app na upravu PDF souboru, nikoliv na spravu souboru a transfer. Nebo se jedna o jinou aplikaci?
USB adapter prozatim nemam v planu kupovat, takze iFlashDrive nepripada momentalne jako alternativa :-/

@metagirl: toto je prvni forum, kde jsem se s podobnym omezenim potkal. Ja zadny offtopic nerozvijel a ani nechtel. Jen jsem nemel jinou moznost odpovedet na zpravu, kterou jsem obdrzel.

Však v pořádku, nikdo tě tady za to netahá za uši. A těch fór je více, i zahraničních. MG
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od SteveJSF »

Goodreader je v prvni rade souborovy manazer (vytvareni slozek, presouvani a kopirovani souboru a slozek, prejmenovani, mazani atd.), prohlizec obrazku, videa, kancelarskych dokumentu (doc, xls, ppt, pdf...) apod. Postupem casu se u nej rozvinuly jeho schopnosti hodne do sirky, umi vytvareni poznamek v hotovych pdf dokumentech, jejich ukladani, ale taky funguje jako download manager, umi uploadovat na dropbox a podobne servery, synchronizovat adresare atd. atd. atd. Jeho koupi rozhodne neprohloupis.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od Metalgirl »

To samé je i iFiles ne? Taky to dost lidí používá. Na tu správu souborů.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od SteveJSF »

Jo jo, iFiles taky. Myslim, ze iFiles nema tolik moznosti v poznamkach u PDF (mozna uz jo) a mozna nema par veci navic, ale ja miluju to ovladani - menu na souboru, kdyz na nem podrzim prst. A tam volbu upload. A pak to ukazani na adresar, do ktereho to chci uploadnout, misto toho abych ho musel otevrit. Proste iFiles miluju pro jeho prijemne ovladani. Akorat posouvani se po zazoomovane strance otevreneho dokumentu (treba PDF) neni tak hezky plynule jako v Goodreaderu, coz mi vzdycky trochu vadilo. Natolik, ze mam v iPhonu radeji obe tyto aplikace. :-) Ale bezne ted pouzivam iFiles, kvuli tem uploadum. Kdybych vic cetl, byl by to Goodreader.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od smoldik »

iFiles je fakt good co se ovladatelnosti týče.. Jen mi vadi, ze neumi vyhledavat slova v .doc souborech. v PDF netusim.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Ako dostanem dokumenty do iPadu

Příspěvek od sharkee »

diky za rady, vyzkousim ;-)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Odpovědět