Špatná kvalita zpracování

vše co vás napadne
Odpovědět
MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od MaxT »

Po skvěle zpracovaném iPhonu 1,měl jsem jeden z prvních ks,jsem cca před měsícem koupil v IT iPhone 3G.Tam už to bylo se zpracováním horší ale proti tomu, co se prodává u O2 to byla nádhera.
Včera jsem zakoupil 3ks černé 16GB a ani jeden z nich není v pořádku.Plastové kryty nelícují,chromovaný rámeček je na několika místech nedoleštěný a u 1ks z něj dokonce padají kovové piliny.
Od Apple mám několik zařízení,ale s takovou katastrofou jsem se ještě nesetkal.
Máte lepší zkušenost?
iPhone 6+ 128GB
iPhone 5s 64GB
iPad Air 3G 64GB
MacBook Pro Retina
Thunderbolt display

Putas

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Putas »

no ja si prehral finvare 2.0.1 a na druhy den sem jel do apple pac se mi totalne zablokoval takze to mne nejvic nasralo ze kdys mi blbne i Phone tak si za to musim zaplatit litr to mne od apple odradilo fuj :(

Bodl99
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 16, 2007 12:26 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Bodl99 »

Já jsem z kvalitou spokojený, zatim jsem měl jen jeden problém a to že okolo rámečku na jednom místě trochu prosvítá, ale je to vydět jen za tmy a musí sa na to dívat z jiného úhlu než ho standartně používám, takže to neřešim. Ale tento problém jsem měl i s první generací tam mi nedoléhal ten rámeček na dvou místech.

Rychlonozka

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Rychlonozka »

ja iphone nemám ale s první serií jsou vždy problémy
byl toho plnej internet jak plast na iphonu3G praskal...

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od N3o21 »

Mno, mám ho od pátku, bílej, a bez problému. Navíc, konečně telefon, který mi vyhovuje na 99% (k dokonalosti chybí už jen vysouvací QWERTY :D nejlépe při zachování rozměrů :D Nebo podpora externí BT klávesnice).

Ale vše sedí, funguje... A na cestě už je matná fólie. Sice na displej nepotřebuji fólii, ale chci zkusit jak bude vypadat s matnou - teď se na slunci dost leskne. Ale stejně ji asi nakonec sundám.

Co e týče první verze - ta se tak pohodlně nedržela v ruce :-) Navíc se škrábal zadní kryt. Ten plast se zatím neškrábl.

sad69

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od sad69 »

Také jsem na tento problém nenarazil. Mám iPhone od o2 16Gb Black.

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Pifík »

Mám iPhone 3G od Vodafone a vše je v nejlepším pořádku. Všechny části přesně lícují, prostě perfektní zpracování 8)
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Carabei »

pri porizovani si hodlam iPhone poradne ozkouset rovnou na prodejne, spatne licovani a podobne veci snad poznam. dalsi veci uz se daji resit vymenou kus za kus. at jde o jakykoliv vyrobek tak zakaznik ma moznost vratit(tady spis asi vymenit) do 30 dnu, ne?
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Pifík »

U Vodafonu lze určitě vrátit do 30 dní, u ostatních nevím.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Sven »

Mam iPhone 16GB cierny od 22.8. a zatial som s nim po stranke spracovania spokojny. Pristroj som si poriadne pozrel priamo v predajni pred samotnou kupou - licovanie, praskliny, skrabance. Zakaznik ma na to plne pravo. Ak by bol nejaky problem, jednoducho by som si dal priniest novy kus.
iPad 2 32GB 3G white

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od marseli »

nevim jak by to resily, kdyz by jsi chtel rozbalovat dalsi a dalsi iphony, kdyz je museji prodavat zataveny ve folii. To by si vlastne znehodnotily zbozi. Je mi jasny, ze na to mame narok, ale ...

xsim

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od xsim »

Bohužel jsem si toho nevšiml už na prodejně, ale u mojeho je guma kolem displeje na několika místech jako kdyby níž pod úrovní skla. Určitě to netěsní, protože se tam začíná dostávat prach. Výměna bude doufám bez problémů, protože to je očividné, ale doporučuju zkontrolovat už při koupi.

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od geoRG77 »

Asi se není čemu divit, když zvýšili výtlak na 800 tisíc iP týdně, aby uspokojili poptávku. Můj bělásek by dostal za zpracování 1* :)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Paly »

Ako novinka mi to nepride, presun do "Vse ostatni" nabuduce mazem!
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od MaxT »

To Paly
Chcete-li si hrat moci mermo na cenzora z dob minulych,postupujte alespon spravne a problemy s hardwarem presunte do sekce hardware.Navic,me narozdil od Vas zprava ze zpracovani iPhonu dodavanych do CR je mizerna jako novinka prijde.Ve firme mam 6 puvodnich z USA a 3 nove z Italie a vsechny super.Z CR 3 nove a je to hruza.Mimochodem,dnes mi dovezli 1 bily a taky spatny.To ze si nestezuji vsichni muze take znamenat ze nemaji s cim srovnavat.
iPhone 6+ 128GB
iPhone 5s 64GB
iPad Air 3G 64GB
MacBook Pro Retina
Thunderbolt display

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Julek »

na cenzora si tu nikdo nehraje, Paly je moderátor a jeho rozhodnutí nemusíte respektovat ale to je asi tak všechno co s tím naděláte. Moderátoři tu jsou od toho aby se snažili o nějaký pořádek, necháváme diskuzi a celé fórum v rámci možností "volné" nevyžaduji tu jen diskuze k tématu a sem tam i přehlížíme naprosté OT příspěvky ... do novinek bych toto vlákno taky nedával, novinka vám to může přijít tak na den kdy to někdo napíše, potom to bude diskuze obecná a patří přesně sem do této sekce..



Jinak 1 série iPhonů měla také problémy s kvalitou, i když myslím že kontrolu kvality má Apple na výbornou, občas jejich kontrola zaspí a z Číny nám přijede sem tam špatný kousek :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Lejci

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Lejci »

taky mi prosvita osvetleni Na jedne strane disp. Budete ho kvuli tomu reklamovat?

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od marseli »

Taky me na jedne strane trochu prosvita, ale ze bych to kvuli tomu reklamoval, to asi ne. Pro me je dulezitejsi, ze vsechno funguje a neni s nim problem, nez ze za plne tmy nekde trochu prisvita.

xsim

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od xsim »

Jo no, já jsem si toho ani nevšiml, až se mi objevil prach pod sklem, tak jsem začal hledat.
Dneska jsem byl v O2, chlapík tam půl hodiny cosi kutil s iPhonem připojeným k počítači, hledal v manuálech a třikrát telefonoval, ale skončil na tom, že s takovým případem není počítáno. Apple se jim asi zapomněl zmínit, že občas vyrobí nějaký ausschuss, i když i konkrétně prosvítání a prachu pod sklem je plný internet včetně oficiálního Apple support fora.
Takže to musí poslat na posouzení, jestli to je prý normální. By mě pobavilo, kdyby řekli, že to je normální :)
Jo a pokud byste náhodou chtěli mezitím náhradní iPhone, tak záloha je 4 tisíce a z karty to zaplatit nejde, takže si před cestou do O2 nezapomeňte vybrat peníze.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Julek »

prach po displejem jsme tu řešili několikrát... mám old school iPhone zatím a pohybuji se v těžkém průmyslu, tzn elektrárny, teplárny, chemičky prostě všude kde máme zakázky a nemám pod sklem ani zrníčko 8) někde jsem to komentovat že pro mě bylo normální nokii jednou za 2 měsíce rozebrat a vyčistit... iPhone je boží :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

xsim

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od xsim »

Akorát doufám, že quality control nešel u 3G na úkor rychlé, masové výrobě, a takhle defektní kus byla fakt velká výjimka. Těším se na iPhone normální kvality. Ještě ten zářijový update kvůli padání aplikací a už se to snad nebudu muset styďeť někomu ukázat.
Jinak na nějaký lepší než průměrný servis ve stylu amerického Apple, si u nás můžeme nechat zajít chuť. Telefon, u kterého se projeví výrobní vada 6 dní po koupi, vám vezmou do opravy a za náhradní chtějí další 4 tisíce. Takže si vezmete simku ze svojeho super nového iPhonu, se svojim super neomezeným internetem, dáte ji zpět do svého starého telefonu a můžete se bavit tím, jak dobře jste investovali 14 tisíc.
A opravy dělá GSMobilv Praze, od které se mi už několikrát telefon vrátil v horším stavu, než byl, popřípadě ho ztratili úplně, takže o kvalitu postaráno.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od Julek »

opravy iPhonů se v ČR vůbec nesmí dělat, vše se posílá do apple mám to z ověřeného zdroje, stejně tak i CZ o které jsme s operátory jednali, aplikace atd atd vše přes Apple ...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

xsim

Re: Špatná kvalita zpracování

Příspěvek od xsim »

Tak přirozeně netvrdím, že ten GSMobile je pravda, O2 bych taky osobně moc nevěřil, akorát mi to potom nezávisle na sobě řekli i v iStyle, že oni by to stejně taky poslali do GSMobile do Prahy, že si Apple vymínil jenom jednu opravnu pro celou republiku. Ale byli to jenom prodavači, takže to asi není moc spolehlivé.

Edit: Díval jsem se na stránky GSMobile a mají tam přímo napsané: zabezpečujeme záruční servis pro iPhone 3G z distribuce Telefónica O2 a T-mobile.

Odpovědět