WiFi - problém s načítáním stránek

Odpovědět
H.Karlik

WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od H.Karlik »

Ahoj lidi, předem se omlouvám za svůj stupidní dotaz, ale jsem v tomto opravdu lama a doufám, že mi pomůžete. Nemám svoji vlastní WiFi síť, proto jsem lámal souseda aby mi dal "cucnout" z té jeho. Přidal jsi mě v nastavení svého WiFi routeru přes MAC kód (WiFi address) jako další zařízení. Po tomto kroku jsem se bez problému na Wi-Fi připojil. Problém nastal až když jsem pustil Safari a chtěl začít surfovat. Po chvíli beznadějného zkoušení mi vyhodí klasicku hlášku že se nemůže připojit, protože nemůže najít server (Safari can't open the page because it can't find the server). Můžete mi někdo pomoct jak to zprovoznit?? Díky moc, za každou radu budu vděčnej.

flegmatik
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: úte zář 02, 2008 12:00 pm

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od flegmatik »

skontroluj si ci nema vypnute DHCP server... popripade ho tam nastav na pevno podla ip adrsies co ma na svojom pc.... nezabudni nastavit vychodziu branu /router/ a dns server.... malo by ti to pomoct
Naposledy upravil(a) flegmatik dne úte zář 02, 2008 2:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Iphone 3GS, 6.01, JB
Iphone 4, 5.11, JB
Iphone 5, 6.1, JB
Ipad 64GB 3G, 5.11, JB

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od Lukáš Petr »

Tak ja mam podobnej problem: Ve skole na siti se pripojim, ale kdyz dam Safari, tak hned vyskoci, ze Safari nemuze zobrazit stranku, protoze neni pripojeni k internetu.
Tady jsou screeny z nastaveni ty site:
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

flegmatik
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: úte zář 02, 2008 12:00 pm

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od flegmatik »

sklamem ta ale WEP mi na iphone funguje v pohode...... podla tych screenov je to problem s IP /nemas tam zadanu ani vychodziu branu a ani DNS server/ bez toho ti nepojde net.... bezne pouzivam WEP a WPA2 siftovanie na roznych pripojeniach..... v kazdom pripade si kontrolujte IP adresy ci su korektne
Iphone 3GS, 6.01, JB
Iphone 4, 5.11, JB
Iphone 5, 6.1, JB
Ipad 64GB 3G, 5.11, JB

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od Lukáš Petr »

A co tam mam teda dopsat aby to slo?
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

ert

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od ert »

políčko DNS > 208.67.222.222, 195.113.144.194, 195.250.128.34, 62.141.0.1

si vyber

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od Lukáš Petr »

to Ert: tak jsem zkousel doplnit ty DNS servery, ale nefunguje to. (Mimochodem, proc zrovna tydle cisla :?: )
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

ert

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od ert »

jsou to veřejně přístupné a rychlé, od poskytovatelů bývají pomalé

Ale je pravda,že wifi většinou stačí nechat osudu a ono se zkonfiguruje samo

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od Lukáš Petr »

No kdyz jsem to tam napsal a pak dal Safari, tak se to hrozne dlouho nacitalo a potom se napsalo, ze "Safari nemuze otevrit stranku. Server prestal odpovidat"
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

ert

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od ert »

a bez toho to fachalo?

randy

Re: WiFi - problém s načítáním stránek

Příspěvek od randy »

Aby si dokazal cez akukolvek IP siet komunikovat, potrebujes mat nastavenu svoju IP adresu so spravnou maskou siete a adresu smerovaca (default gateway).Aby ti fungoval aj preklad z mena na ip adresu, je potrebne nastavit este aj adresu DNS.

Ta adresa, ktoru si ajfon "vymyslel" je adresa APIPA. Je to blud (adresa zo stanoveneho privatneho rozsahu), ktory pomaha lamam pri zosietovani pocitacov bez akychkolvek znalosti (tj, ked si nevedia spravne nastavit uz spominane adresy). Ta adresa byva pridelovana DHCP klientom, ked po niekolkych pokusoch nedostane odpoved od DHCP servera. Povacsine to automaticke nastavenie nevedie k nicomu, tj nekomunikuje to :o)

Z toho usudzujem, ze nemas na smerovaci spusteny dhcp server, takze mas dve moznosti:
- staticky si nakonfigurovat spominane adresy;
- zapnut na smerovaci DHCP, ktory ti bude tie adresy prideli a nastavia sa same.

Odpovědět