Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Odpovědět
rampa.mekkvak

Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

pře pár dny sem si všim (protože se jím furt kochám a tak studuju detaily), že na mém iphonu seokolo oka foťáku objevili mikrotrhlinky, sou sice zatím? sotva viditelné, ale při strávném světle sou vidět, teď nemám u sebe foťák, abych to zaznamenal, ale aspoň pro představu to vypadá takhle: Obrázek

Zatím to nepovažuju za nutný jit reklamovat, u mého bílého MacBooku ve vzádu dole u chladících otvorů taký ňáký prasklinky objevily, ale nevim taky proč zrovna tam, nijak se to tam nemačká ani nenamáhá... to samý zde u oka foťáku...tak nevim...???

Jestli se ty prasklinky rozšíří tak určitě pudu do vodafonu... Jen se chci zeptat, zda někdo z vás pociťuje podobný problém, dobře se lookněte na vaše iphony, hlavně na ty bílé teda... ale myslím, že je to dáno tím polykarbonátem, musí tam vznikat ňáký pnutí, ale je to jen na horní straně toho oka, dole ne (tak jak je to na obr.) Fakt nedokážu odhadnout, jak moc velká je to vada... Každopádně koukněte a dejte vědět... díky, rampa

wiruzik

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od wiruzik »

todle je klasicky problem iPhonu, ale myslel jsem, ze se to tyka jen nejake prvni serie, dlouho jsem o tom necetl.. zkratka praskaji, reklamaci by ti meli v poho uznat..

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ls8 »

iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

díky, pěkný... fakt že jo, čili ještě chvíli počkám, nechci bez něj bejt teď dva tejdny, ale jestli se to rozjede tak ho du reklamovat, aby do vánoc byl ok...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ls8 »

dostanes na miste okamzite novy kus
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

mám ho lehce přes měsíc, kupoval sem ho 22 :), a i tak dostanu okamžitě nový kus? já myslím, že okamžitá výměna je jen do 14 dnů od koupě..? teď už bych byl v reklamačním procesu, nebo nebyl?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ls8 »

To mas v nejake smlouve, ze okamzita vymena za novy kus je jen do mesice? Zkus se na to zeptat a pak sem napis vysledek, prosim.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od Kopis »

Tak jsem na základě příspěvku zkontroloval svůj bílý iPhone 16 GB, stáří tři týdny, kupovaný u O2, opečovávaný jako v bavlnce (pouzdro, žádné pády) a mám úplně stejné prasklinky na stejném místě. Je to zatím vidět pouze při určitém úhlu osvětlení. Otázkou ale je, jestli se to nebude časem zvětšovat. Jelikož jde vlastně o úplně nový iPhone, tak (pokud O2 "nefasoval" od Applu nějaké staré kusy) to znamená, že problém praskání není stále vyřešený. Docela mě to zklamalo, snad se to napraví tím, že opravdu bez problémů vymění za nový kus.
Při tom mě napadá otázka - mám již docela hafo koupených aplikací, jak je to při přechodu na nový iPhone? U Symbianu nebo WM to je dost často porod, kontaktovat jednoho autora programu po druhém a většinou jsem stejně neuspěl, prodávají to na konkrétní IMEI a hotovo. Snad to má Apple lépe oštětřené??? Má již někdo zkušenost?

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

přesně tak ho opečovávam i já... uvidíme, zatim tam nejdu reklamovat, ale měli by vyměnit jen kryt ta k snad by to neměl být problem, jinak myslim, že ty aplikace sou vázaný asi jen na tvůj účet na itunes store nebo appstore, takže by pak neměl být problém je kdyžtak nainstalovat do nového japka... co, je to tak?

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od marseli »

No nevim, to by pak k tobe mohli chodit kamaradi, abys jim tam nahral tve placene app, ale muzu se plest.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ls8 »

Pokud vim tak pocet iPhonu neni technicky nijak omezeny. Musi se ale jednat o tvoje iPhony, nesmis svoje aplikace poskytovat tretim osobam, to je nekde v licencim ujednani. Jedine technicke omezeni je autorizace maximalne peti pocitacu k jednomu uctu na iTunes Store (AppStore).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

marseli píše:No nevim, to by pak k tobe mohli chodit kamaradi, abys jim tam nahral tve placene app, ale muzu se plest.


já právě myslim, že by mohli... prostě myslim, že stačí tu .m4a aplikaci dát do itunes a pojede... každopádně bych se jich v tom vodafonu na to zeptal...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ls8 »

m4a soubor nemuzes prenaset mezi pocitaci. To by i ten druhy pocitac musel byt autorizovany pro tvuj ucet na iTunes Store (AppStore).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od whisky96 »

marseli píše:No nevim, to by pak k tobe mohli chodit kamaradi, abys jim tam nahral tve placene app, ale muzu se plest.


presne tak, kamarati chodit mozu a funguje to, co mas raz kupene pod svojim accountom, mozes synchronizovat aj s viacerymi iphonami ... ja si aplikacie kupujem casto a vela a uz som ich daval z mojho itunes do minimalne 5 inych telefonov ...

ale to uz sme dost OT (a riesilo sa to aj inde), takze prosim o navrat nas5 k teme o prasklinach pri cocke fotaku

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

to je vono...

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od ygy »

wiruzik píše:todle je klasicky problem iPhonu, ale myslel jsem, ze se to tyka jen nejake prvni serie, dlouho jsem o tom necetl.. zkratka praskaji, reklamaci by ti meli v poho uznat..



mno žak prvej generacie asi nie ,,, :roll: .....tie su z hliniku a nemam tam ziadne skrabance ...ale plast to je o niecom inom

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

tož, kdyby se tu i ten první prodával legálně, šlo by do něj asi většina...ale bohužel... teď já mam aspoň záruku, těm, co maj hliníkovej a se objeví chyba, ty maj tady finanční problém... novej displej třeba a tak...

wiruzik

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od wiruzik »

ygy: zaprve se tady ve foru necituje a zadruhe nikde nepisi o prvni generaci...

rampa.mekkvak

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od rampa.mekkvak »

už se mi objevujou další... u volume -tři malé prasklinky... ještě tak 14 dní a du ho reklamovat...

kbenes

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od kbenes »

Dneska jsem s tim byl u O2 (Tesco letnany) a prodavac mi rekl, ze on sam mi to vymenit nemuze, ze potrebuje vedouciho prodejny, az to poresim, napisu (mam ho uz dele jak mesic, tak by to pomohlo s problemem na zacatku topicu...)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Oko foťáku v mém bílem iPhonu má řasy...

Příspěvek od Gekko gecko »

Jý byl v O2 Prodejně P-4 kaufland v sobotu a prodavač mi slíbil výměnu za jiný (mám hnutý displej viz. zde: viewtopic.php?f=85&t=9327 ) ve čtvrtek až jim dorazí další "várka" iPhonů :wink: S vedoucím to nejspíš pořeší během týdne.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět