iPhone3G - Usazení displeje

Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Zeptám se jak jste na tom s přesností usazení displeje v rámu krytu?
Mě při bližším zkoumání a při běžném používání občas také,přijde díky 1mm okrajům které jej lemují,přijde že je trochu nakřivo.Nevím jestli to bude na fotkách dobře vidět,levý spodní okraj je tak o půl mm níž a samo celý displej je trochu natočený.Při zapnutém displeji je to vidět a ve vypnutém stavu ten černý rámeček také trochu ujíždí.U přístroje za 12k bych čekal lepší výstupní kontrolu a nevím zda je to důvod k reklamaci....nejspíš se mi na prodejně vysmějou že jsem puntičkář a oni nic nevidí...každý má zrak jiný,tak nevím,mrkněte na fotky.

ObrázekObrázekObrázek

EDIT:
Mohl bych se pokusit šetrně iPhone 3G rozebrat a s displejem pod sklem trochu pohnout,ale netroufám si.Návod jsem nikde nenašel jen fotky rozebraného.Ve spodní části vedle repro/mic jsou dva šroubky ale když je povolím jak potom kryt sundám? bude to "nacvakávací" a beze stop to půjde sotva...stejně si myslím že podobně jako u iPhone1 při sundání krytu kvůli opravě dávají kryt a rámeček nový.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Paly »

Daj to reklamovat ked Ti to vadi :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

No občas to vadí a u takhle drahé "hračky" teprve,bojím se ale že se mi na prodejně vysmějí.Prostě hledám nějaký důvod jak docílit aby mi O2 vyměnil kus za kus,prý to občas dělají.
Mohl bych se pokusit iPhne shodit tak aby zůstal jen v DFU mode...ten se tuším aktivuje podržením zap+home,pochybuji že personál bude vědět jak z něj.byl by to mimo displeje,prasklin další důvod.Lituji že jsem si před koupí přístroj pořádně neprohlédl....ani nevím zda je to vůbec možné,museli by krabici rozbalit a kdo by to pak koupil ne,
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od sten32 »

Prepač ale nepochpil som ani z textu ani z picture v čom je problem.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

No spodní levý okraj trochu "ujíždí" dolů...nebo je to rámeček ale spíš obojí,z fotek to tak poznat není v reálu bohužel jo.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Beavers »

Já to vidím i na těch fotkách, reklamuj to, když tě to štve. Nic nerozebírej, akorát to poděláš.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Má ještě někdo podobný problém nebo jsem jediný?Do reklamace určitě půjdu a ještě jim ukážu ty prasklinky na pravém boku...ať to nevypadá jen ře mám moc dobrý zrak (Prodavač může mít brýle,oči v P a nic neuvidí...)
Ta 30denní lhůta mě celkem sej..,kdyby alespoň půjčili ten vystavený iPhone byl bych rád.pokusí se prodavače v O2 Shopu zdolat jestli m to vymení.....vypadaá to jak na hlý dislej tak ten !nakreslený! černý rámeček krycího skla.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Beavers »

Tak už se tím nezabývej, nemysli na to a v pondělí tam naběhni. Tímhle rozjímáním si v ničem nepomůžeš, akorát přijdeš o nervy. Dej si pivo (jestli ti už bylo 18) nebo jdi za holkama, tak ti to uteče a zase bude dobře, uvidíš.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Mno já tam skočím hned...prodejna O2 je kousek a mají do 21.00 a pivko stihnu taky.
Někdo zde psal že mu na prodejně do 7dnů přístroj vymenili,ale asi záleží jakého moulu tam chytnete...při mém štěstí to pošle na posození,dám vedět až budu zpátky :)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Beavers »

No tak, nejlepší, cos mohl udělat. Dej pak vědět.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Tak jsem zpět a iPhone3G 8GB mi zůstal.

Takový přístup od prodavače na značkové prodejně jsem skutečně nečekal :P

Vysvětlil jsem mu svů problém s křivě usazeným displejem,koukal na to a nejdřív nic neviděl...pak iPhone postavil na pult který je rovný a uznal že je dispej skutečně mírně "šejdrem"
Hned jsem začal že jej nemám ani týden (to bude až zítra v neděli,že jsem jen upgradoval FW na verzi 2.1 oficiálně přes iTunes,že je přístroj netknutý vč. krabice a veškerého příslušenství a manuálů.Dál jsem spustil že vím že mají ze zákona na reklamaci 30dnů a jestli by mi o dobu opravy zapůjčili jiný přístroj (třeba ten vystavený,když už mě stál 12k)

Čekal jsem co z něj vyleze a on s ůsměvem odvětil jestli vydržím do ČTVRTKA kdy jim přijdou nové zásoby a poprosil o kontakt,aby mi poslali SMSku a přístroj mi bude vyměněn v rámci záruky za jiný!!!!!!!
Prý se s ěkolika reklamacemi setkali ale tento případ je první takže jsem fakt narazil na špatný kus...ten "číňan" měl nejspíš poněkud horší zrak nebo iPhone odflákli na výstupní kontrole ve Foxconnu.

Ať je to jakkoliv,ve čtvrtek mi jej vymění a věřím že bude O.K.
Chvíli jsem se s ním ještě bavil,když už byl tak ochotný a říkal že to většinou na O2 Prodejnách řeší KUS/KUS prtože se jim nevyplatí to posílat do holandska a za 30dnů by to stihli sotva....mnou vrácený kus pak nejspíš použijí jako předváděcí a později jako zánovní/mírně použitý prodají za sníženou cenu.
Co se týká reklamací tak nejčasteji chodí lidé s problémy ohledně SW iTunes,zákys po upgradu atd.Z HW jich mají procento...
Ještě jsem se ptal na ty vlasové prasklinky na krytech (o těch u mého,které budou nejspíš už z výroby při sestavování),říkal že nejvíc praskají ty bílé 8/16GB verze a u černých už nějaké z výroby být mohou ale nerozšiřují se většinou dál.Apple o probému dobře ví a pracuje na nápravě....mohli by ale dát vědět nějakou oficiální zprávou které série jsou vadné a kde to bude odstraněno.

Na závěr,jsem rád že jsem zákazníkem Telefonica-O2 a iPhone kupoval právě u nich....podle ohlasů zde na fóru to u VF+TM není žádná sláva a berou si oněch v30-dní

EDIT:
Ještě radši ale jsem,že jsem se dosud neodhodlal k nahrání CZ-SK FW2.1 s JAILBREAKEM.
Oni to prý pošlou do servisu a třeba by na to přišli a pak mě naháněli kdo ví....takhle mám svědomí čisté a klid.Není to z mé strany žádný podraz jak reklamovat něco s věcí kterou mám na svědomí a displej byl opravdu jediný důvod.
Ze všeho nejlépe bych si ale vzal ten předváděcí kus co mají na prodejnách...proč?
No viděl jsem to asi na třech,a oni ty promo iPhone dostali z nějaké speciální série....všechny mají ten samý displej co původní iPhone 1G tudíž je trochu jasnější a bíla nejde dožluta....modrého nádechu si ani nevšimnete a barvy mi po tom týdnu přijdou přeci jen příjemnější,třeba bude takový i ten co mi vymění.

Pokud se tedy chcete vyvarovat budoucím problémům s iPhone který většinou rozbalíte až doma,doporučuji kupovat u O2.Já jej koupil ve značkové prodejně v Praze-4 Michli a pkud nenarazíte na nějakého pitomce,setkáte se se stejným přístupem i jinde.

Ne aby toho někdo zneužíval a nosil tam iPhone jailbreaknutý a s poškozeným SW....později by se to nemuselo ostatnm povést kdyby na to přišli.
Tuhle ochotu přičítám také tomu že u nás zatím autorizovaný servis není a pokud by to během měsíce nestihli (jako že ne) stejně by vám podle zákona museli vrátit peníze nebo vymenit přístroj za jiný/bezvadný.


Odkaz na prodejnu je zde: http://www.cz.o2.com/soho/cz/pece_a_pod ... tml?id=838

Nerad bych aby můj příspěvek vyzněl jako reklama tohoto operátora,to ne....jsem u něj přes 8-let a spousta věcí mi vadí,ale co se týká iPhone mají dobré ceny,příkadné jednání se zákazníkem a i datové tarify šité pro iPhone jako na míru jsou slušné.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Takže O2 resp. prodavač a vedoucí prodejny v Kauflandu P-4 Michle dodrželi co slíbili...dnes jsem si převzal nový iPhone. :P :wink:
ObrázekObrázek

Displej už je usazený perfektně,nemá žádné DeathPixels,podsvícení rovnoměrné a je to ten "žlutý".
Starý iPhone co měl displej mírně nakřivo jsem jim předal bez jakéhokoliv zásahu,pouze s upgradovaným FW na 2.1,po restore a neaktivovaný.

S přístupem O2 jsem naprosto spokojený a nákup tohoto přístroje u nich,mohu jen a juen doporučit.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mmhardky

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od mmhardky »

Co znamena ze je to ten zlty?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Beavers »

Displeje na iP 3G jsou oproti původnímu modelu lehce do žluta - nepozná se to, pokud není možné srovnání.

Edit: Názory na to, je-li lepší ten nebo ten displej jsou zhruba v rovnováze. Někomu se líbí chladnější tóny (1. generace iP), někomu teplejší (2. gen.). Je to také otázka barvocitu, všichni lidé nevidí stejně barevně. Někde jsem dokonce viděl obrázky, kde jsou porovnány oba displeje a osobně jsem dával přednost tomu původnímu.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Displeje u iPhone G jsou mirne do zluta,barvy myslim vernejsi i apple to tak oduvodnuje (ma zkratka jineho dodavatele.....sharp,fujitsu,samsung???)
Kdyby jsi to porovnal s tim z iPhone 2G tak ten trochu vic bije do oci a bila utika spis do modra-fialova a barvy jsoz studene.V nektere recenzi jsem taky cetl ze displej u iP3G je lepe citelnejsi na primem slunci ale nemohu to porovnat.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mmhardky

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od mmhardky »

No dnes som porovnaval moj Iphone 3G (FW2.1) s kamaratovym Iphone 3G (FW2.1). Moj displej naozaj velmi do zlta a je tam jasna aj negative black. Jeho isiel do modra, bez negative black (presne tak ako u mojho prveho 3G). Farby bolo naozaj totalne ine. Cize u Iphone 3G je viac druhov displeja a je to ostasti na aky narazite. Nie je to iba tak, ze 2G je do modra a 3G je vzdy do zlta. 3G moze byt aj taky aj taky.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone3G - Usazení displeje

Příspěvek od Gekko gecko »

Ja myslim ze ty displeje z puvodniho iPhone tedy bila vic "do modra" davali u 3G verze jen do prvni serie...navic kdyz se podivas na O2 prodejny tak ve vetsine maji predvadeci ksy prave tento (videl jsem to asi v peti.)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět