Problem - "negativna cierna" na display!

Odpovědět
mmhardky

Problem - "negativna cierna" na display!

Příspěvek od mmhardky »

Som riadne ******! Po 2 tyzdnoch pouzivania mi na mojom Iphone 3G samovolne odpadlo tlacitko na vypnutie zvonenia. Povolilo lepidlo Dost ma sokovalo ake lacne vyrobne procesy apple pouziva, ale budiz. Isiel som do Orange a po tyzdni som dostal "novy" Iphone:

Sok! Prvy krat mam moznost na vlastne oci vidiet tzv. "negative black" zavadu, bohuzial zrovna na mojom iphone... Je to zavada ktora sa vyskytovala hlavne u 2G Iphone, casom sa o tom prestalo hovorit, takmer vymyzla a predpokladal som ze u 3G tento problem nie je. No bohuzial je. Na nete som sa docital ze problemy s displaymi su roznorode a pretrvava aj !negative black. Pre tych co nevedia o co ide: Stupen ciernej je v grafike odstypnovany od 0 (uplne cierna) po 255 (uplne biela). Stava sa, ze display Iphone je nejako zle kalibrovany alebo co a cca. 5 najtmavsich stupnov ciernej sa zobrazuje viditelne svetlejsich ako odtienov nad nimi. Vysledny efekt vyzera ako keby tiene "svietili", ako negativ. Vzdy som si myslel ze je to malichernost, ze ludia prehanaju, otec ma jeden z prvych Iphone 2G a obraz je perfektny... No teraz vidim ako neskutocne hnusne obraz vyzera ak ma zavadu "negative black"

A teraz ceresnicka na zaver: Apple si zvykol NEUZNAVAT reklamacie tohoto typu a oznacil tuto chybu zobrazovania ako tolerovatelnu odchylku pri vyrobe displaya! Super nie? Zajtra idem do orange a drzte mi palce nech mi to vymenia.

LENZE, aj potom ocakavam dalsi "refurbished" kusok u ktoreho mozem ocakavat nejaku obdobnu zavadu, ak nie tu istu. Kusy ktore sa davaju na vymenu, su podla mojho vedomia taketo odpadove kusy ktore niekto iny vratil a apple dufa, ze vymeni zadny kryt za neposkrabany, nalepi foliu a dalsi zakaznik uz budem s telefonom spokojny!

Dobře píšeš, ale vyvaruj se sprostých slov. To tvůj příspěvek i tebe dost deklasuje. Dávej si na to pozor. Všichni tak asi mluvíme, ale na veřejnost bych s tím nechodil. Beavers.

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Problem - "negativna cierna" na display!

Příspěvek od Apache23 »

Ak toto seriózne robia tak by som ostal pomerne dosť sklamaný! To skade máš takéto informácie?
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

pacholek

Re: Problem - "negativna cierna" na display!

Příspěvek od pacholek »

tveho problemu je mi lito ale myslim ze jen plives jedovatej ohen z nastvanosti na apple...jdi to reklamovat a pak zakladej takovyhle topik

mmhardky

Re: Problem - "negativna cierna" na display!

Příspěvek od mmhardky »

[quote="Apache23"][/quote]

Ak myslis to, ze na vymenu idu refurbishovane kusy a nie uplne nove, tak to nerobi len apple, robia to vseci, a je to celkom logicke, nemozu predsa kusy ktore sa im vratia a cena opravy je minimalna alebo nulova zahadzovat. Proste sa produkt vycisti, hodi sa nove seriove cislo pripadne aj nejaky ten novy kryt a ide nazad do obehu. Viem (kedze som tam robil:) ze dell napr. predava taketo kusy ako uplne nove:) Nuz ale je pravda, ze im sa vrati velmi vela kusov hned potom ako ich zakaznik rozbali a zisti ze sa mu nepaci napr. farba... (ak objednal cez net, ma pravo vratit tovar).

Je pravda ze som frustrovany z mojho konkretneho pripadu a nevravim ze apple je v tychto veciach horsia ako ostatne spolocnosti.
Mna len trapi, ze (podla toho co citam na forach) apple prestal uznavat negative black ako zavadu. Uvidim, mozno budem mat stastie, lebo ako som sa tu docital, ani odlomeny prepinac silent modu ludom nechcu vymenit (co je riadna drzost, lebo tam je jednoducho nekvalitne lepidlo ktore povoli, a nie nejaky plast ktory by uzivatel sam zlomil), no mne reklamaciu uznali. Teraz ovsem vidim, ze budem mat problem vobec vysvetlit predajcovi o co vlastne ide, kedze viditelnost tej vady dost zavisi od okoliteho svetla. Za denneho je to vidiet len slabo, za zlteho umeleho to naramne vadi. Upozornujem, ze nie som taky rypal, ako ti ktori sleduju rozne zlte sfarbenia displeja atd:) Toto bolo naozaj neprehliadnutelne a rusive hned ako som iphone zapol (a zrovna doma pri zltom svetle), uz priamo v menu. Hlavne v porovnani s kusom ktory som mal predtym.

Odpovědět